Nawigacja

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 107211

Witamy na stronie naszej szkoły

 •                                         

 • 16 -te miejsce LO w rankingu "Perspektyw" 2015

  Fundacja Edukacyjna Perspektywy po raz siedemnasty opublikowała ogólnopolski ranking szkół średnich. Młodzież, która szuka dobrego liceum, bierze pod uwagę miejsce szkoły w rankingach oraz opinie znajomych. Nasi uczniowie dzisiaj otrzymali potwierdzenie, że wybrali dobrze. W rankingu “Perspektyw” poprawiliśmy bowiem wynik zeszłoroczny. Nasze liceum zajęło 16-te miejsce w rankingu liceów w województwie lubuskim.

 • Te gimnazja uczą najlepiej. Ranking "Gazety Lubuskiej"

  "Gazeta Lubuska" opublikowała ranking lubuskich szkół gimnazjalnych. Przy jego opracowaniu zostały wykorzystane obiektywne wyniki egzaminów zewnętrznych oraz konkursów organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty. Nasze gimnazjum uplasowało się na 32 miejscu na 149 gimnazjów w województwie lubuskim. Świadczy to o wysokim poziomie nauczania, jakie zaoferować możemy wszystkim osobom, które chcą uczyć się w Gimnazjum nr 2 w Gubinie. Warto zwrócić uwagę, że 15 szkół, które znalazły się w pierwszej trzydziestce, to placówki niepubliczne, tak więc biorąc pod uwagę tylko szkoły rejonowe, zajęlibyśmy wysoką 17-tą pozycję.

 • 14 maja 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się Wieczór Naukowców. W programie znalazły się warsztaty chemiczne, biologiczne, fizyczne, matematyczne, turniej gier komputerowych, zumba. Uczniowie świetnie się bawili, zgłębiając przy tym tajniki wiedzy. W kawiarence na uczestników czekał słodki poczęstunek. Impreza zakończyła się ogniskiem. Okazuje się, że można połączyć przyjemne z pożytecznym.

 • III etap Szkolnej Wiosny Kulturalnej

  Zakończył się III etap Szkolnej Wiosny Kulturalnej, który polegał na napisaniu eseju lub opowiadania inspirowanego myślą Daga Hammarskjölda "Nigdy nie patrz pod nogi, gdy chcesz uczynić kolejny krok; tylko ten, który kieruje się na odległy horyzont, znajdzie właściwą drogę" 

  Wyniki po III etapie

  Następny etap: Gazetki do oceny proszę złożyć w sekretariacie do: 29 maja 2015r. 

 • Sukces Gabrysi i Julii

  W bieżącym roku szkolnym ruszyła VI edycja ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie i  Fundację Armii Krajowej w Londynie Losy Bliskich, losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989. Konkurs cieszy się dużym powodzeniem, a o jego randze niech świadczy choćby Honorowy Patronat, którym przedsięwzięcie objęła Minister Edukacji Narodowej Pani Joanna Kluzik – Rostkowska,oraz Komitet Honorowy: dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert (Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa), Jerzy Miller (Wojewoda Małopolski), ks. kardynał Stanisław Dziwisz (Arcybiskup Metropolita Krakowski),prof. Zygmunt Kolenda (Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Oddział w Krakowie),prof. Jerzy Wyrozumski (Sekretarz Generalny Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie),prof. Leszek Żukowski (Prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej),dr Łukasz Kamiński (Prezes Instytutu Pamięci Narodowej),Tadeusz Chwiedź (Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków)   oraz Pani Olga Krzyżanowska.  

 • 8  maja 2015 po raz pierwszy w naszym kraju obchodzony był Narodowy Dzień Zwycięstwa.Młodzież naszej szkoły włączyła się w miejskie obchody tego święta. Uczniowie klas IIC i IID gimnazjum oraz klas Ia i IIa liceum uczestniczyli w uroczystościach, które odbyły się pod Pomnikiem Wdzięczności. Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała wiceburmistrz Gubina Justyna Karpisiak. W swoim przemówieniu przypomniała zebranym losy naszych przodków oraz przedstawiła ich  udział w walce o wolność i niepodległość Polski. Ceremonię uświetnił występ muzyczny  uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Po części oficjalnej przedstawiciele lokalnych władz, szkół, instytucji i organizacji złożyły wiązanki kwiatów w hołdzie poległym w walce o wolność kraju.

 • Sukces drużyny szachowej

  Drużyna szachowa z Gimnazjum nr 2 w Gubinie w składzie: Hanna Markiewicz, Adrian Trzaska, Kamil Janczura i Mateusz Janczura zajęła IV miejsce w finale wojewódzkim Lubuskiej Gimnazjady. O miejsca w finale rywalizowało 18 drużyn z lubuskich gimnazjów. Gratulujemy naszym uczniom.

 • Z wizytą u naszych czeskich sąsiadów

  Aby wprowadzić się w nastrój długiego majowego weekendu, 30 kwietnia klasy I a liceum i I B gimnazjum udały się na wycieczkę do Liberca. Podróż trochę nam się przedłużyła ze względu na nieprzewidziane remonty drogowe w Czechach, ale w doborowym i miłym towarzystwie czas mija szybciej i przyjemniej.

  Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Bozkovskich Dolomitowych Jaskiń, które powstały setki tysięcy lat temu w wyniku rozpuszczania wapiennego dolomitu. To największy system jaskiniowy w północnych Czechach. Stalagmity, stalaktyty, stalagnaty i podziemne jeziora tworzyły piękne widoki i dostarczały wielu wrażeń. Z jaskiń przejechaliśmy do powstałej w zeszłym roku IQlandii, czyli centrum nauki. Okazało się, że nauki ścisłe takie jak: biologia, chemia, geografia, fizyka i matematyka mogą być źródłem doskonałej zabawy. Zwiedzając poszczególne sale, mogliśmy np. sprawdzić swoją wytrzymałość w symulatorze lotów, wyświetlić swój obrazek lub napis na wodnej ścianie czy wykonać zabieg laparoskopowy. Nie tylko uczniowie mieli sporo frajdy, wykonując poszczególne zadania czy doświadczenia, ale i nauczycielki:). Po naukowych zabawach udaliśmy się na zakupy.

                 

 

Z biegiem lat, z biegiem dni…

Jubileusz 70- lecia liceum  1945- 2015

 

Drodzy licealiści!

Przypominam o zbliżającym się terminie finalizacji zadań związanych z projektem Z biegiem lat, z biegiem dni. Jubileusz 70-lecia liceumCzekam na ciekawe prace, które wcześniej pokażecie swoim polonistkom.

Cele projektu:

-poznanie przez młodzież historii szkoły (faktów, osiągnięć, ludzi)

-kształtowanie poczucia przynależności do lokalnej społeczności

-budzenie szacunku wobec wieloletniej tradycji stworzonej przez pokolenia

-promocja szkoły

Forma: praca w grupach

 

7 dekad ogólniaka: 

                  1.1945-1954                                                  

2.1955- 1964

3.1965- 1974

4.1975- 1984

5.1985- 1994

6.1995- 2004

7.2005- 2014

8.2015……..

*Rok 2015 rezerwujemy dla pani dyrektor H. Bogatek

*zespół wybiera dekadę drogą losowania

 

Dekada- co z niej wybrać?

-osobę (nauczyciela, ucznia, rodzica, gościa)

-zdarzenie (kulturalne, sportowe, dydaktyczne; sukcesy uczniów, współpraca z innymi szkołami, projekty międzynarodowe)

-egzaminy zewnętrzne (tzw. nowe matury)

-inwestycje (sprzęt, sale, boiska)

Źródła:


Kroniki szkoły, emerytowani  i pracujący nauczyciele, rodzice uczniów, absolwenci, publikacje dotyczące Gubina, strona internetowa szkoły, gazetka szkolna K.I.T. i inne.

Forma:

Tekst na 60-70 słów (prozatorski, autorski, nigdzie nie publikowany). Powinien mieć tytuł wymyślony przez autorów. Można dołączyć zdjęcie.

 • Format A- 4, czcionka 12, Taimes New Roman
 • Należy podać nazwiska autorów
 • Prace należy wydrukować, a  wersję elektroniczną przesyłać na adres e- mail: lyta1@wp.pl

 

Termin oddania: 29 maja 2015 r.

                                                                                                                       Alicja Tyl

                                      

Piątek 22.05.2015

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
  ul. Piastowska 26
  66-620 Gubin
 • 68 4558184
  68 4558186
  68 4558185
  fax 68 4558185

Galeria zdjęć