Nawigacja

Galeria zdjęć

Ilość odwiedzin: 228887

Witamy na stronie naszej szkoły

 • Wypominki Poetyckie

  Jesień mnie cieniem zwiędłych drzew dotyka,

  Słońce rozpływa się gasnącym złotem.

  Leopold Staff  

  26 listopada (czwartek) w auli ZSO w Gubinie o godzinie 17.00 odbędą się Wypominki Poetyckie, na które zapraszają organizatorki: Izabela Pochyła i Wioletta Kucharska - Spiralska.

 • Znów powciskamy Wam K.I.T. !

                  

       Czytajcie najnowszy numer.

   

  Szukaj nas także w Internecie:
  http://zsogubin.edupage.org/
  
             Co w najnowszym numerze?
  • 70- lecie liceum
  • Obchody Narodowego Święta Niepodległości
  • Wydarzenia kulturalne
  • Wywiady (np. z Krzysztofem Gierczyńskim)
  • Stałe rubryki

 • Niezwykła sesja

  12 listopada 2015 r. odbyła się XI sesja Rady Miejskiej w Gubinie VII kadencji. Poświęcona była Narodowemu Świętu Niepodległości. W porządku obrad znalazło się także nadanie tytułu Zasłużony dla miasta Gubina gubińskim placówkom oświatowym: Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zespołowi Szkół im. Mikołaja Kopernika. Pamiątkowe medale dyrektorom: pani Halinie Bogatek i pani Dorocie Grzelak wręczył przewodniczący Rady Miejskiej Edward Patek, a uzasadnienie nadania tytułu odczytała wiceburmistrz Justyna Karpisiak.

 • Polsko-niemiecki projekt w Krzyżowej

  Braterstwo, jedność i zjednoczenie – taki klimat towarzyszył uczestnikom spotkania w Krzyżowej odbywającego się w dniach 8-13 listopada. W tegorocznym projekcie udział wzięli gimnazjaliści oraz licealiści z naszej szkoły pod opieką p. Marzeny Kwaśniewskiej. Nasi uczniowie mieli możliwość edukacji z rówieśnikami ze szkoły z Brunszwiku. Cała polsko-niemiecka grupa liczyła 30 osób. Część z nich odwiedziła podwrocławską Krzyżową po raz kolejny, biorąc udział w projektach w la ...
 • Dzień Języków Obcych - konkurs

  Z okazji Narodowego Dnia Języków Obcych, w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony skutecznym sposobom ich uczenia się. Organizatorami owego wydarzenia byli Albin Sidor i Mariusz Majkowski. Uczniowie przygotowali broszurki, które zostały ocenione przez komisję jurorską w składzie: Joanna Szymaniec, Izabela Pochyła, Anna Świtalska. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy III D Hanna Markiewicz, drugie przypadło Martynie Wróbel z klasy II B, a trzecie otrzymała Karolina Szewczyk, również z klasy II B. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

 • Wyjazd do Teatru Lubuskiego

  10 listopada uczniowie klas III c, II a i III a liceum obejrzeli spektakl muzyczny "Bestia" w Teatrze Lubuskim. Wyjazd był nagrodą za wygraną w Szkolnej Wiośnie Kulturalnej. Opiekunkami klas były: Małgorzata Sobczyk, Teresa Grajek, Renata Franczak, Stanisława Krygowska.

  "Bestię” napisała specjalnie na zamówienie Lubuskiego Teatru Malina Prześluga – najbardziej w ostatnich latach „rozchwytywana” młoda autorka sztuk dla dzieci i młodzieży, dramaturg poznańskiego Teatru Animacji. Spektakl jest sztuką skierowaną do młodych widzów. Porusza tematykę związaną z trudnym dla wielu młodych ludzi okresem dojrzewania fizycznego, ale przede wszystkim burzliwych prób określenia siebie samego i relacji z całym otoczeniem: szkołą, rówieśnikami, rodzicami.

 • Nocny maraton filmowy

  Klasa II B gimnazjum wraz z wychowawcą Małgorzatą Jarosz wpadli na pomysł zorganizowania nocnego maratonu filmowego. Oczywiście, wcześniej należało przygotować przedsięwzięcie: otrzymać zgodę pani dyrektor, zorganizować materace, śpiwory, etc, etc. Cała klasa – bez wyjątku – stawiła się 5. listopada  wieczorem w szkole. Najpierw przyszykowano klasy (gabinet do oglądania filmów i spania i drugi, w którym można było przygotować sobie posiłki, ciepłą herbatę), a później zamówiliśmy pizze i graliśmy w przeróżne gry (w karty, tajlandzką i inne). Wreszcie przyszedł czas na seans filmowy, obejrzeliśmy kilka filmów: od dramatu (Stowarzyszenie Umarłych Poetów), przez horror (Sinister) po komedię. Rano, skoro świt, posprzątaliśmy klasy, aby można było prowadzić lekcje.

 • Lekcja w sądzie

  29 października 2015 r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w nietypowej lekcji, która  odbyła się w Sądzie Rejonowym, w IV Zamiejscowym  Wydziale Karnym w Gubinie. Zajęcia prowadziła  Przewodnicząca Wydziału SSR Elżbieta Rauch. Celem spotkania  była  obserwacja przebiegu procesu karnego oraz podniesienie kultury prawnej wśród młodzieży. Pani sędzia w sposób przystępny wyjaśniła zmiany, jakie zaszły w postępowaniu sądowym w ostatnim czasie, odpowiadała również na pytania uczniów dotyczące postępowania sądowego. Lekcja ta ugruntowała wiedzę uczniów z zakresu prawa karnego, była również ciekawym doświadczeniem dla młodzieży.

 • Debata oksfordzka

  27 października 2015 r. w sali narad Urzędu Miasta w Gubinie odbyła się przygotowana przez uczniów ZSO debata oksfordzka, której teza brzmiała: „Gubin stwarza dobre warunki do rozwoju młodzieży”. W loży ekspertów zasiedli: Burmistrza Gubina  Bartłomiej Bartczak,  wiceburmistrz Justyna Karpisiak, wicedyrektor ZSO Joanna Matuszak, Przewodniczący Rady Miasta Edward Patek oraz Radni Rady Miasta Gubina.

  Tezy bronili uczniowie: Stanisław Karpisiak z  III B gimnazjum, Wojciech Siwik z  I a LO, Michał Lasota z  II b LO i Julia Szmidt z III B gimnazjum. Po stronie opozycji zasiedli: Mateusz Turowski z  II b LO, Kinga Cieślarska z  I a LO, Jan Witkowski z Ia LO i Bartosz Juskowiak z III B gimnazjum. Każdy z dyskutujących miał cztery minuty czasu na przekonanie oponentów i zgromadzonej publiczności do swoich racji. Debata zakończyła się patowo. Zgromadzona publiczność pozostała przy swoim zdaniu, a eksperci wypowiadając się po debacie podkreślali, że w Gubinie nie jest ani tak dobrze, jak przedstawiała to „Propozycja”, ani tak źle, jak widzi to „Opozycja”. Debatę prowadził Marszałek – Michał Cichowicz – uczeń klasy II b LO, funkcję sekretarza pełniła Martyna Bejtlich z III B gimnazjum, a komisja skrutacyjna składała się z: Wiktorii Mosakowskiej z I a oraz Katarzyny Mikołajewskiej i Emanueli Marcul z I b LO.Uczestnicy debaty podkreślali, że była to dobra lekcja kultury i demokracji. Debata przeprowadzona została pod kierunkiem Teresy Grajek.

 • Wystawa w Galerii "Ratusz"

  Dnia 21.10. 2015 roku uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w spotkaniu polsko - niemieckim, które miało miejsce w gubińskiej galerii w ratuszu. Spotkanie dotyczyło efektów projektu, który realizowali studenci wydziału architektury Uniwersytetu Technicznego z Cottbus. W galerii można było obejrzeć projekty i makiety budynków, które miałyby powstać na miejscu nieistniejącej willi Wolfa. Była ona bardzo znana nie tylko w Niemczech, ale także na świecie. Projekt pochodził ze znanej szkoły architektonicznej Bauhaus, projektantem był słynny Mies van der Rohe, autor wieżowców w Chicago i innych miastach amerykańskich. Willa zniknęła z krajobrazu Guben w 1945 roku, jednak ponieważ nadal wzbudza wielkie zainteresowanie, istnieje szansa na jej odbudowę lub postawienie w tym miejscu kompleksu kulturalno - muzealnego z biblioteką , kawiarnią i muzeum poświęconego  projektantowi.Wystawa będzie czynna jeszcze przez 3 tygodnie, zapraszamy do zwiedzania!

Zasłużony dla miasta Gubina

 

12 listopada 2015 r. odbyła się XI uroczysta sesja Rady Miejskiej w Gubinie. Poświęcona była Narodowemu Świętu Niepodległości. W porządku obrad znalazło się także nadanie tytułu Zasłużony dla miasta Gubina gubińskim placówkom oświatowym. Za wybitne zasługi na rzecz miasta Gubina tytuł ten otrzymała nasza szkoła. Pamiątkowy medal został wręczony pani Halinie Bogatek przez przewodniczącego Rady Miejskiej Edwarda Patka, a uzasadnienie nadania tytułu odczytała wiceburmistrz Justyna Karpisiak.

 

Projekt: Szalik dla Bolesława

Koordynator:  

Samorząd Uczniowski

Cele:

 • włączenie młodzieży, nauczycieli i rodziców do działań związanych z jubileuszem 70- lecia liceum
 • kształtowanie poczucia tożsamości ze szkołą, środowiskiem lokalnym
 • integracja środowiska uczniowskiego i nauczycielskiego
 • ożywienie współpracy z rodzicami
 • propozycja wspólnej zabawy

 

Uczestnicy:

uczniowie LO, klasy gimnazjum (chętne), wychowawcy, pozostali nauczyciele (chętni), rodzice

 

Zadanie:

 • Wykonać jak najdłuższą część szalika z włóczki (szerokość 25 cm, ściegiem ściągaczowym: 1 o.p., 1 o.l.); zadanie można realizować na lekcji wychowawczej, na zebraniu z rodzicami, na spotkaniach z uczniami po lekcjach.
 • Do 1.12.2015 r. dostarczyć wykonaną część szalika do SU
 • Grupa uczniów wskazana przez SU zszywa szalik.
 • Na mikołajki SU organizuje uroczyste przekazanie szalika Bolesławowi (np. owijanie szalikiem kolumny na korytarzu); 

Czwartek 26.11.2015

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
  ul. Piastowska 26
  66-620 Gubin
 • 68 4558184
  68 4558186
  68 4558185
  fax 68 4558185
  e-mail: zsogubin@o2.pl

Galeria zdjęć