Ilość odwiedzin: 79465

Witamy na stronie naszej szkoły

• 16 -te miejsce LO w rankingu "Perspektyw" 2015

Fundacja Edukacyjna Perspektywy po raz siedemnasty opublikowała ogólnopolski ranking szkół średnich. Młodzież, która szuka dobrego liceum, bierze pod uwagę miejsce szkoły w rankingach oraz opinie znajomych. Nasi uczniowie dzisiaj otrzymali potwierdzenie, że wybrali dobrze. W rankingu “Perspektyw” poprawiliśmy bowiem wynik zeszłoroczny. Nasze liceum zajęło 16-te miejsce w rankingu liceów w województwie lubuskim.

• Te gimnazja uczą najlepiej. Ranking "Gazety Lubuskiej"

"Gazeta Lubuska" opublikowała ranking lubuskich szkół gimnazjalnych. Przy jego opracowaniu zostały wykorzystane obiektywne wyniki egzaminów zewnętrznych oraz konkursów organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty. Nasze gimnazjum uplasowało się na 32 miejscu na 149 gimnazjów w województwie lubuskim. Świadczy to o wysokim poziomie nauczania, jakie zaoferować możemy wszystkim osobom, które chcą uczyć się w Gimnazjum nr 2 w Gubinie. Warto zwrócić uwagę, że 15 szkół, które znalazły się w pierwszej trzydziestce, to placówki niepubliczne, tak więc biorąc pod uwagę tylko szkoły rejonowe, zajęlibyśmy wysoką 17-tą pozycję.

• Mateusz Turowski najlepszy w województwie!

W ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze odbył się etap wojewódzki Olimpiady „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego - Od Cedyni do Orszy”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: tegoroczna maturzystka Kamila Adamczyk  oraz uczeń klasy Ib LO Mateusz Turowski. Na zawodach wojewódzkich musieli oni zmierzyć się z bardzo trudnym testem, a następnie odpowiedzieć na pytania Komisji dotyczące wcześniej przygotowanej pracy.

Mateusz rewelacyjnie poradził sobie z tymi zadaniami, zdobywając w sumie 366 punktów i zajmując I miejsce w województwie lubuskim! Przed nim etap centralny, który odbędzie się na początku czerwca w Warszawie. Gratulujemy i życzymy sukcesu w stolicy!!!

• Siatkarze z Gimnazjum nr 2 w Gubinie najlepsi w Lubuskiem

10 kwietnia 2015 r. w Krośnie Odrzańskim odbył się finał wojewódzki Gimnazjady w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży  w piłce siatkowej. W finale spotkały się drużyny gimnazjalne z Krosna Odrzańskiego, Gorzowa Wlkp.,Sulęcina oraz z naszego gimnazjum. Nasi zawodnicy zajęli pierwsze miejsce i 4 czerwca wezmą udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lublinie. Gubińscy siatkarze okazali się bezkonkurencyjni - nie stracili ani jednego seta w poszczególnych etapach eliminacji. Opiekunem drużyny jest Sylwester Cichosz. Gratulujemy sukcesu i życzymy zwycięstwa w finale ogólnopolskim.

• Podsumowanie konkursów przedmiotowych

We wtorek 14. 04. 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. W gronie 147 laureatów znalazł się Wojciech Siwik, uczeń klasy III D. Uzyskał ten tytuł, startując w konkursie z języka polskiego. Dzięki temu jest zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z tego przedmiotu. Stosowne zaświadczenie odebrał z rąk kuratora pani Bogny Ferensztajn.  Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie kształcenia.

• Targi Edukacyjne

Dobry wybór – gwarancją sukcesu

Pod takim hasłem 15 kwietnia odbyły się w Gubinie Targi Edukacji i Pracy. Ich organizatorami było Centrum Edukacji i Pracy OHP w Zielonej Górze oraz nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie. Nasza szkoła także brała w nich udział. Nauczyciele i uczniowie ZSO promowali placówkę wśród uczestników targów.

Obejrzyj fotorelację

• Konkurs "Potyczki Językowe" rozstrzygnięty

W konkursie zorganizowanym przez zespół polonistów wzięło udział 6 uczniów. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli uczniowie klasy IIIB gimnazjum Bartosz Szcześniak i Rafał Szewczyk. Nagrody rzeczowe zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym. Zwycięzcom gratulujemy!

• Liczy się każdy głos! Głosujcie na CeBeA !

Od poniedziałku można już głosować na kolejne zadanie naszej dzielnej grupy!

Jest ono dostępne w galerii na stronie www.rossnet.pl/1000wakacji/galeria, pod zakładką „Zadanie II”  Aby zagłosować należy:

- zalogować się na stronie www.rosnet.pl/1000wakacji/galeria

- otworzyć zakładkę Zadanie II