• Życzenia Wielkanocne

  • Rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej

    4 marca 2024 r. rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

    Regulamin i harmonogram rekrutacji znajduje się w poniższym linku.

  • Teatralna mapa Polski

    Tradycyjnie w naszej szkole włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku uczniowie tworzyli teatralną mapę Polski. Wyszukiwali informacje o teatrach działających w naszym kraju. Mieli okazję poznać, jaki jest ich  repertuar, zespół aktorski, historia. Pozyskane wiadomości prezentowali na forum klasy. W ten sposób doskonalili umiejętności kluczowe, a także poszerzyli swoją wiedzę o ważnych placówkach kulturalnych Polski.

  • Awanse kadetów

    W poniedziałek 25 marca 2024 w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie awansów kadetom klas mundurowych. Akty nominacji i oznaczenia kolejnych stopni wręczyli  Pani Dyrektor Małgorzata Kijewska i Prezes Stowarzyszenia Strzelecko – Obronnego GKS PIONIER Pan płk rez. Robert Olejnik. Uczniowie z najlepszymi wynikami w szkoleniu ogólnowojskowym,   dyscyplinie i wynikami w nauce otrzymali wyróżniający stopień starszego sierżanta kadeta prymusa i byli to: Zuzanna Majchrzak, Rafał Muskała, Maja Zakościelna  i Małgorzata Sykała.

    Wszystkim awansowanym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

  • Wielkanocny Kiermasz Charytatywny

    25 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej odbył się Wielkanocny Kiermasz Charytatywny.  W ofercie znalazły się pyszne ciasta,  babeczki, galaretki, tosty naleśniki, popcorn, kawa, herbata oraz drobne ozdoby wielkanocne. 

    Ze sprzedaży udało się zebrać  pokaźna sumę  - 2050 zł. Cały dochód z przedsięwzięcia został przeznaczony na leczenie i rehabilitację pani Agnieszki Malec, mieszkanki naszego miasta, która zapadła w śpiączkę po rozległym wylewie krwi do mózgu.

    Serdecznie dziękujemy za pomoc przy przeprowadzeniu kiermaszu i zaangażowanie uczniom i ich rodzicom.

    Jesteśmy dumni z naszej społeczności szkolnej, która po raz kolejny pokazała, że potrafi się zjednoczyć i pomagać innym!

  • Spektakl profilaktyczny

    21 marca w auli szkolnej odbył się spektakl profilaktyczny dla uczniów klas I – III SP. Aktorzy z klasy VII przekonywali swoich młodszych kolegów, że warto jeść warzywa i owoce, by się prawidłowo rozwijać oraz zachęcali do czytania książek i korzystania ze zbiorów biblioteki. Dzieci dowiedziały się, jak czytanie wspomaga rozwój umysłowy.

    Punktem kulminacyjnym przedstawienia było złożone przez pierwszaków przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

    Po spektaklu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników szkolnej biblioteki. Pasowania dokonała pani wicedyrektor Małgorzata Jarosz. Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i książki z poezją Juliana Tuwima.

    Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

    Organizatorkami tego przedsięwzięcia były panie Magdalena Midzio i Stanisława Krygowska.

  • Premia naukowa dla Kingi

    Gubiński Klub Kobiet Niezależnych  „Kaśka przyznał  nagrody dla „Osób z Sercemoraz stypendia dla najaktywniejszych młodych ludzi działających na rzecz lokalnej społeczności.

    Wśród dwójki młodych laureatów jest nasza uczennica Kinga Leda - młodzieżowa liderka Pracowni Orange, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w ZSO, wolontariuszka zaangażowana w wiele projektów.

    Za działalność charytatywną i pracę na rzecz potrzebujących Kinga otrzymała premię naukową, statuetkę i dyplom.

     

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Łąka kwietna tuż - tuż

    Z inicjatywy Pani Anny Bożek – Romanowskiej wokół naszej szkoły powstanie łąka kwietna, która ma być miejscem ekologicznym i przyjaznym dla małych organizmów.

    Panie Anna Bożek – Romanowska, Kinga Adamska, Jolanta Łanowa i uczennice klasy IVa  ( Maja Pawlik,  Zuzia Czerniawska) w pierwszy dzień wiosny zasiały nasiona, a panowie woźni zawałowali ziemię. Teraz czekamy na pierwsze kiełki kwiatów.

    Na jej terenie  zostaną wkrótce zamontowane przygotowane przez uczniów piękne domki dla zapylaczy, w których  zamieszkają pszczoły murarki i inne małe owady zapylające kwiaty.

    Domki dla zapylaczy zostały przygotowane w ramach konkursu. Każda klasa miała za zadanie przygotować domek, w którym chętnie zamieszkają zapylacze. Nagrody finansowe dla zwycięskich klas ufundowała Rada Rodziców. I miejsce zajęła klasa I a LO, II – VII SP, III – II SP , wyróżnienia przyznano klasom I i III SP.

    Nie możemy się doczekać, kiedy łąka zakwitnie a w domkach  pojawią się pierwsi zapylacze.

  • Projekt norweski

    W ramach projektu "Zdrowe relacje - zgodna rodzina"  uczniowie ZSO uczestniczą w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez psychologów.

    Odbywają się również indywidualne konsultacje i porady dla uczniów.

    Rodzice wzięli udział w prelekcji na temat skutecznej komunikacji z dzieckiem/nastolatkiem. 

  • Zdrowy styl życia

    20 marca 2024r.  w Przedszkolu Miejskim nr 1 w grupie sześciolatków uczennice z klasy II c LO ( Bianka Zdanowska, Laura Drobek i Julia Plucińska) przeprowadziły zajęcia propagujące ZDROWY STYL ŻYCIA. Dzieci tańczyły i ćwiczyły przy muzyce ucząc się krótkiego układu tanecznego. Rozpoznawały warzywa i owoce dowiadując się jaką rolę pełnią w naszym organizmie. Dowiedziały  się dlaczego powinniśmy spożywać surowe warzywa i owoce, i dlaczego ważne jest abyśmy aktywnie spędzali czas. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu opowiadając swoje przyżycia związane ze zdrowym  odżywianiem się. Przedsięwzięcie zostały zorganizowane jako jeden z etapów akcji prozdrowotnej w ramach projektu do OLIMPIADY ZDROWIA PCK. Do etapu wojewódzkiego tejże olimpiady przygotowuje się Kalina Markowska z klasy IIc LO.

  • Marcowy numer gazetki

    Marcowy numer gazetki jest już dostępny. Znajdziecie w nim ciekawe wypowiedzi licealistów na temat wiosny, fotorelację ze szkolnych obchodów pierwszego dnia wiosny. Maluchy wspominają Dzień Kobiet. Przypominamy też o Międzynarodowym Dniu Teatru. A w stałych rubrykach nowe treści. Zachęcamy do czytania. Znajdziecie nas na stronie szkoły w zakładce gazetka szkolna.

    Życzymy naszym czytelnikom, całej społeczności szkolnej radosnego świętowania!

    Zespół redakcyjny

  • Atrakcje pierwszego dnia wiosny

    21 marca 2024r. w naszej szkole z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nauczyciele wraz z samorządem uczniowskim zorganizowali mnóstwo konkurencji, w których rywalizowały ze sobą klasy 4-7 oraz licealne. Turniej składał się z trzech etapów : ortograficzne rodeo, sportowe rodeo oraz konkurs tańca Just Dance. Przygotowaniem ortograficznego rodeo zajęła się pani Anna Bożek-Romanowska, uczniowie musieli zmierzyć się z testem wielokrotnego wyboru dotyczącego ortografii, stworzyć własny wiersz, który pomoże w nauce tych zasad i oprócz tego zostali poddani dyktandu, które sprawdzało znajomość zasad interpunkcyjnych oraz znajomość pisowni trudnych wyrazów. Równolegle na sali gimnastycznej trwała zacięta walka, tym razem fizyczna. W sportowym rodeo wzięło udział 9 klas- 3 klasy ze szkoły podstawowej i 6 klas z liceum, pod nadzorem pana Roberta Woszaka. Rywalizowali między sobą w 6 konkurencjach: zwinnościowych, szybkościowych, wytrzymałościowych i siłowych. Pierwsze miejsce w ogólnej punktacji zajęła klasa 2 c, drugie- 3 a, trzecie- 1 c. Ostatnią konkurencją był konkurs tańca Just Dance organizowany także przez pana Roberta Woszaka. Wszyscy spotkali się w auli szkolnej, gdzie drużyny z czterech klas przedstawiały przygotowany wcześniej układ taneczny. Jury przyznawało punkty nie tylko za taniec i koordynacje kroków z filmem, lecz także za kostiumy i poziom trudności. Pierwsze miejsce ex aequo zajęła klasa 3 b- Zuzanna Romanowska i Patrycja Zięba oraz klasa 2 c- Laura Drobek oraz Bianka Zdanowska. Dwa drugie miejsca- klasa 7 -Maja Naudziunas, Lena Mech i Malwina Kostecka, klasa 2 b- Dominika Małmyga i Sandra Woś. Na zakończenie zawodów zaproszono wszystkich do wspólnego końcowego tańca.

    Punkty zdobyte przez każdą klasę w tych trzech rozgrywkach zostały zsumowane i wyłoniono zwycięzców. W ogólnej klasyfikacji miejsce pierwsze zajęły klasy 3b i 2c, a miejsce drugie klasy 1c i 7 SP.

    Zwycięskim klasom gratulujemy.

  • Powitanie wiosny

    Tradycyjnym zwyczajem podczas pierwszego dnia wiosny uczniowie z klas l - lll SP hałasując własnoręcznie zrobionymi grzechotkami, przeszli przez ulice naszego miasta. Spacer z marzanną to zwyczaj związany z nadejściem wiosny i pożegnaniem zimy.

  • Dzień Liczby PI

    Jak co roku pamiętaliśmy o Dniu Liczby Pi, wszyscy uczniowie spotkali się na lekcjach matematyki z Ludolfiną:)

    Uczniowie szkoły podstawowej układali na czas rozwinięcie liczby PI. Najsprytniejsi i najbardziej zorganizowani okazali się najmłodsi - uczniowie klasy czwartej, którym zajęło to 5 minut i 12 sekund. Tuż za nimi znaleźli się uczniowie klasy siódmej, którzy tego dnia głowili się nad zadaniami matematycznej Gry Ucieczki (escape room).

    Licealiści popisali się swoimi zdolnościami tworzenia plakatów oraz skonstruowali przestrzenną liczbę PI. Z klas licealnych najlepsi w tym roku okazali się uczniowie klas 3a, 2c i 1c.

    Ciekawe co nowego wymyślimy za rok...

  • Konkurs rozstrzygnięty

    21 marca podsumowano VII edycję szkolnego konkursu JĘZORY 2024. Jego hasłem przewodnim było: Człowiek w przysłowiach. Decyzją jury wyłoniono i nagrodzono trzy dwuosobowe zespoły. I miejsce zajęły uczennice z klasy II b: Amelia Gruszecka i Kinga Kowalczuk, II miejsce- Joanna Jędrzejczyk i Oliwia Sykuła z klasy II b, III miejsce- Patrycja Zięba i Natalia Kwiecińska z klasy III b. Komisja konkursowa przy ocenie komiksów brała pod uwagę: koncept, zgodność z wymaganiami formalnymi gatunku oraz estetykę wykonania. Nagrodzone prace prezentowały przysłowia: Każda pliszka swój ogonek chwali (I miejsce), Nie szata zdobi człowieka (II miejsce), Człowiek całe życie się uczy i głupim umrze( III miejsce).Wystawę tych i innych prac konkursowych można  oglądać na szkolnym korytarzu. Gratulujemy zwycięzcom!

  • Akcja prozdrowotna

    W poniedziałek 4 marca bieżącego roku, w auli szkolnej, została przedstawiona prezentacja multimedialna na temat zdrowego odżywiania oraz szeroko pojętego zdrowego stylu życia autorstwa Maksymiliana Lenarta oraz Olgi Pecyny z klasy II c liceum. Mówili oni między innymi o piramidzie żywieniowej, korzyściach jakie przynosi wcielanie jej zasad w życie i o skutkach różnych diet. Po prezentacji odbył się konkurs wiedzy z tego tematu przygotowany na platformie Kahoot przez Oliwię Korczak także z klasy II c liceum. We wspomnianym konkursie uczestniczyły dwójki  reprezentantów z klas pierwszych, drugich i trzecich naszego liceum. Po zaciętej rywalizacji wygrała 1c, tuż za nią uplasowały się 1b i 3b. Całe przedsięwzięcie było częścią akcji prozdrowotnej organizowanej przez Kalinę Markowską, która wygrywając szkolne i rejonowe eliminacje przeszła do wojewódzkiego etapu Olimpiady Zdrowia PCK.
     

  • Wizyta w plastinarium

    18.03 klasy I b i II b z kilkoma osobami z III a i III b udały się na małą piesza wycieczkę do Guben do plastynarium. Dużo dowiedzieliśmy się o ludzkim ciele, o życiorysie założyciela o technikach zachowywania organów. Organizatorkami wycieczki były: Julita Szostek-Marciniuk I Anna Łazarewicz-Juszczyńska i Kinga Adamska.

  • Back to school - Unia Europejska dla młodych

    W dniu 8 marca 2024 roku uczniowie klasy III b LO uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą z partnerskiej szkoły Pestalozzi Gymnasium w Guben. Wydarzenie odbyło się w auli gubińskiego liceum w ramach inicjatywy “Back to school” i zostało przeprowadzone przez Magdalenę Pokojską z Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Komisji Europejskiej w Brukseli przy wsparciu przedstawicieli Europe Direct Guben i Zielonej Góry. Młodzież uczestniczyła w dyskusji dotyczącej m. in. roli UE w ich życiu codziennym, wyborów do Parlamentu Europejskiego i kariery w instytucjach unijnych.

  • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

    W Gubińskim Domu Kultury trwają eliminacje rejonowe  dla uczniów w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Naszą szkołę  do tej pory reprezentowali uczniowie w kategorii recytacja i piosenka. Spośród nich nominacje do etapu powiatowego otrzymały: Maja Nowakowska z kl. III SP (recytacja) i Zuzanna Romanowska z kl. III b LO ( piosenka). Gratulujemy!

    Dziękujemy pozostałym uczestnikom za piękne występy recytatorskie i wokalne oraz godne reprezentowanie naszej szkoły na scenie w GDK.

  • Konkurs języka niemieckiego

    14 marca  siedemnastu śmiałków z klas I – III LO przystąpiło do konkursu z języka niemieckiego. Brawo dla tych, którzy nie zwątpili w swoje możliwości i nie stracili wiary we własne siły do końca i dzielnie wzięli udział w zawodach. Choć towarzyszyły nam nieplanowane przygody i wpadki, było warto. Konkurs nie należał do najłatwiejszych. Głównie z powodu możliwych wielu poprawnych odpowiedzi oraz ujemnego punktowania za niepoprawne

    Obserwowanie polityki uczniów pod tym względem było niebywale ciekawym elementem dla prowadzącej konkurs Anny Łazarewicz-Juszczyńskiej.

    Trzymamy kciuki za naszych uczniów i czekamy na wyniki.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
    ul. Piastowska 26
    66-620 Gubin
  • 68 4558184
    68 4558186

    fax 68 4558185

    e-mail: zso@gubin.pl

Galeria zdjęć