Siatkarski Ośrodek Szkolny

Nabór do klas

Gimnazjum nr 2 w Gubinie  w 2012 r. zostało zakwalifikowane do Siatkarskich Ośrodków Szkolnych organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej w ramach „Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej" Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt S.O.S. skierowany jest nie tylko do uczniów z wybranych z całej Polski szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale służy również edukacji nauczycieli pracujących z młodzieżą.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne tworzą szkoły posiadające klasy sportowe o profilu piłka siatkowa, realizujące program opracowany na podstawie szkolenia Akademii Polskiej Siatkówki. Jeden S.O.S. tworzą trzy gimnazja oraz jedno liceum, które współpracują ze sobą na warunkach określonych w umowie zawartej przez każdą ze szkół z PZPS.

Uczniowie klasy sportowej mają nie tylko możliwość  odbywania profesjonalnych treningów pod okiem wykwalifikowanej kadry, ale także rywalizacji ze swoimi rówieśnikami  w turniejach. Przyszli sportowcy objęci są badaniami lekarskimi, na które w tym roku szkolnym w ramach SOS przeznaczono 1500 zł. Otrzymują także stroje sportowe. Koszty udziału w turniejach (wyżywienie, dojazd) pokrywane są także w ramach SOS.
Rodzice nie płacą więc za rozwój sportowy swoich dzieci.
W ramach udziału w projekcie szkoła została wyposażona w profesjonalny sprzęt sportowy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych, są to m.in. poduszki sensomotoryczne, platformy pliometryczne, air steppery, rollery masujące i wiele innych profesjonalnych urządzeń.
Trener dysponuje laptopem, projektorem, kamerą do dokumentowania swojej pracy i kręcenia filmów szkoleniowych.
Treningi odbywają się w ZSO i hali sportowej ZSLiT użyczanej dzięki uprzejmości Mirosława Siergieja – dyrektora Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych.
Zapraszamy do wstąpienia w szeregi klasy sportowej w roku szkolnym 2015/2016. Kontakt telefoniczny: 684558186.