Poradnik maturzysty

Przed tobą wybór kierunku studiów? Nie wiesz jakie przedmioty powinieneś zdawać na maturze, aby dostać się na wymarzoną uczelnię? Zajrzyj na nowy portal Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wybierz Studia”. To jedyna taka w Polsce interaktywna baza prezentująca ofertę wszystkich działających szkół wyższych. Z nią wybór studiów będzie dużo łatwiejszy!

Do 7 lutego uczniowie ostatniej klasy liceów oraz techników muszą złożyć ostateczne deklaracje maturalne, w których określą przedmioty, które chcą zdawać na egzaminie dojrzałości. To ważna decyzja, bo od tego co wybiorą zależy to co będą później studiować. Jej podjęcie chce ułatwić Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uruchamiając  portal wybierzstudia.nauka.gov.pl. Portal pozwala filtrować dane według sześciu kategorii: nazwy uczelni, lokalizacji, kierunku studiów, przedmiotów maturalnych oraz rodzaju uczelni (np. publiczna lub niepubliczna) i trybu studiów.

Informacje  o  maturze, uczelniach, studiach, kierunkach i  zasadach przyjęć znajdziesz także na Portalu edukacyjnym Perspektywy.pl

Również redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała  dla Was bezpłatny niezbędnik online o studiach, kierunkach studiów,  zasadach rekrutacji oraz maturze 2023.

Link do wykazu kierunków studiów: