11 maja 2026 r. rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.
Zasady i harmonogram rekrutacji znajdują się w zakładce Rekrutacja.
Zapraszamy do naszego liceum!
Nasze Liceum Ogólnokształcące zdobyło w 2026 r. tytuł Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP.
Ogólnopolski Ranking Olimpijski Europejskich Szkół Praworządności RP to zestawienie wyników szkół ponadpodstawowych w społeczno – prawnych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych przez różne podmioty, w tym i przez SEO COPTIOSH. Ów ranking jest prowadzony przez SEO COPTIOSH oraz Białostockie Centrum Edukacji.
Brązowe Szkoły należą do placówek, w których edukacja społeczna, prawna i historyczna jest na wysokim poziomie.
Dzisiaj dotarła do szkoły wyjątkowa przesyłka od Fundacji WOŚP - modułowy plecak ratowniczy z bogatym wyposażeniem. Będzie nam służył w czasie zawodów sportowych i szkolnych wycieczek. Nasza szkoła objęta jest Programem Edukacyjnym Ratujemy i Uczymy Ratować, a nasi uczniowie, szczególnie z klas I-III, systematycznie pozyskują wiedzę w zakresie pierwszej pomocy i regularnie trenują swoje umiejętności. Każdy przeszkolony uczeń otrzyma na świadectwie stosowną adnotację opatrzoną hologramem.
Apteczka - plecak jest darem dla szkoły za aktywne organizowanie działań edukacyjnych oraz inicjatyw związanych z Programem RUR.
Korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy I SP wybrali się na piknik do Parku im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy ulicy Królewskiej. Na rozłożonych w cieniu drzew kocach dzieci wspólnie delektowały się zdrowymi przekąskami, a na zakończenie każdy mógł skosztować pysznego gofra z „chmurką”.
Nie zabrakło również aktywności ruchowych – uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych i świetnie bawili się na placu zabaw. Podczas wyjścia przypomnieli sobie także zasady bezpiecznego poruszania się po mieście, które z pewnością przydadzą się podczas zbliżających się wakacji.
W czerwcu na lekcjach języka polskiego uwolniliśmy swoją kreatywność.
Uczniowie klasy drugiej liceum szukali inspiracji w Miejskiej Bibliotece a potem pełni pomysłów stworzyli komiksy do lektur. Zmienna czerwcowa pogoda zainspirowała nas do stworzenia graficznych wierszy, a trudna obozowa literatura do zabawy z blackout poetry.
Czerwcowy (ostatni w tym roku szkolnym) numer gazetki jest już dostępny. Znajdziecie w nim relację z 63. Wiosny nad Nysą. Poznacie kulisy pracy gubińskiej grupy AMOK. Jest też tekst o wagarowaniu, ciekawa propozycja wycieczki do Krakowa. A ponieważ już za chwilę rozpoczną się wakacje, Hania przypomina o kilku ważnych rzeczach. Pozostałe treści odkryjecie sami. Zapraszamy do lektury. Znajdziecie nas na stronie szkoły w zakładce gazetka szkolna.
Dziękujemy Czytelnikom i sympatykom K.I.T.-u za wspólny rok. Wszystkim życzymy pięknych i bezpiecznych wakacji!
W dniach 15–17 czerwca 2026 r. grupa uczniów z polskiego, niemieckiego oraz czeskiego liceum uczestniczyła w międzynarodowej wymianie uczniowskiej „Trójstronny Dialog Młodzieży”, która odbyła się w Libercu w Czechach. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach transgranicznej współpracy punktów Europe Direct InformationszentrumGuben, Eurocentrum Europe Direct Liberec oraz Europe Direct Zielona Góra. W wymianie wzięło udział 14 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie, 14 uczniów z Pestalozzi Gymnasium oraz 14 uczniów ze szkoły średniej w Libercu.
Oprócz nauki czytania, pisania i liczenia, szkoła podstawowa ma za zadanie także przygotować i zachęcać uczniów do podejmowania działań na rzecz środowiska lokalnego oraz kształcić i rozwijać postawy patriotyczne, w tym także patriotyzm lokalny.
Wychowawczyni klasy 3A SP Kamila Ziemann-Żuk, by spełnić to zadanie postanowiła zaangażować uczniów swojej klasy w głosowanie nad projektem, który zostanie sfinansowany z budżetu obywatelskiego w Gubinie. Najpierw na zajęciach dzieci dowiedziały się czym jest budżet obywatelski oraz poznały projekty, na które można zagłosować. Następnie w Urzędzie Miasta uczniowie pobrali karty do głosowania i wypełnili je podczas lekcji. Każdy zagłosował wg własnego uznania. Karty wymagały podpisu rodzica, więc zanieśli je do domu. Ostatniego dnia trwania głosowania uczniowie podpisane karty do głosowania zanieśli do Urzędu Miasta Gubina.
W środę 17 czerwca gościliśmy w naszej szkole grupę sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 3 w ramach projektu " Od przedszkolaka do uczniaka". Było to już ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym.
Tym razem przedszkolaki wraz z uczniami klasy trzeciej wzięły udział w nauce pierwszej pomocy. W tajniki ratowania ludzkiego życia wprowadziła dzieci pani Dorota Balczyńska, która od wielu lat realizuje program edukacyjny WOŚP Ratujemy i Uczymy Ratować. Sześciolatki miały możliwość nauczyć się sprawdzania oddechu i układania osoby poszkodowanej w pozycji bocznej. Pomocą służyli im już wcześniej przeszkoleni trzecioklasiści. Wszyscy powtórzyli sobie zasady RKO i przećwiczyli je na fantomach. Rozmawialiśmy również o bezpiecznych wakacjach, tamowaniu krwotoku z nosa i usztywnianiu złamanej ręki.
W dniach 16–17 czerwca 2026 roku Zielona Góra stała się lubuską stolicą młodych talentów. To właśnie tam, na nowoczesnej scenie Centrum Kreatywnej Kultury, odbył się prestiżowy Finał Wojewódzki Festiwalu Piosenki w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2026.
Z dumą informujemy, że naszą szkołę w tym wyjątkowym wydarzeniu reprezentowały dwie niezwykle utalentowane uczennice: Maja Nowakowska oraz Ania Walot. Dziewczęta zaprezentowały niezwykle wysoki poziom artystyczny, dostarczając zgromadzonej publiczności oraz profesjonalnemu jury wielu niezapomnianych wzruszeń.
15 czerwca uczniowie klasy II i III SP wybrali się na wycieczkę do Zajazdu Malinowego w Wielotowie. Choć poranek nie zapowiadał się zbyt optymistycznie, pogoda szybko się poprawiła i już wkrótce mogliśmy cieszyć się ładnym dniem pełnym atrakcji. Po przyjeździe serdecznie przywitała nas właścicielka gospodarstwa, która zaprosiła dzieci do wspólnego odkrywania uroków życia na wsi.
Ważnym zadaniem było karmienie zwierząt. Uzbrojeni w wiaderka i karmę uczniowie z wielkim zaangażowaniem opiekowali się mieszkańcami zagrody, a radość z bliskiego kontaktu ze zwierzętami była ogromna. Wiele emocji dostarczyła także przejażdżka ciągnikiem. Podczas podróży wśród pól plantacji, m. in. szparagów, dzieci mogły podziwiać piękno okolicy, a dla wielu z nich była to pierwsza taka przygoda. Z przyczepy co chwilę dobiegały śmiechy, okrzyki radości i pełne zachwytu komentarze. Trudno było nie zauważyć, że właśnie ta atrakcja skradła serce uczestników wycieczki. Nic dziwnego, że po powrocie pojawiły się prośby o jeszcze jedną przejażdżkę.
Dnia 11-go czerwca uczniowie klas politechnicznych i biologiczno-chemicznych wzięli udział w ciekawym 3- godzinnym spotkaniu realizowanym w ramach współpracy naszego liceum z Uniwersytetem Zielonogórskim.
Spotkanie - wykład i warsztaty prowadzone były przez uczestników Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Technicznych UZ – mgr inż. Bartosza Siwczyka i mgr inż. Aleksandra Bączyka. Celem wykładu było przybliżenie uczniom tematyki wykorzystania sztucznej inteligencji w nauce. Podczas tego wystąpienia przedstawiono nie tylko możliwości , jakie daje AI, ale także zagrożenia z jakimi się wiąże. W trakcie zajęć zapoznano licealistów z różnymi modelami AI.
12 czerwca 2026 roku dziewięcioro uczniów z naszej szkoły otrzymało pierwsze w swoim życiu „prawo jazdy”.
Aby zdobyć kartę rowerową uczniowie najpierw musieli zdać egzamin teoretyczny- TEST- w wersji elektronicznej. Osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu mogły przystąpić do części praktycznej, czyli jazdy na rowerze z uwzględnieniem znajomości i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwali zaproszeni policjanci z Komisariatu Powiatowego Policji (wydział drogowy) w Krośnie Odrzańskim.

Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz pomóc innym, skorzystaj z bezpłatnych numerów pomocowych.
Opłaty za obiady należy wpłacić na poniższe konto
69 1020 5402 0000 0002 0027 6238.
W tytule przelewu prosimy wpisać: za obiad, nazwisko i imię ucznia, klasa, termin wykupywanych obiadów.
Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z aktualizacją procedur bezpieczeństwa zdrowotnego wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązujących na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie. Aktualizacji procedur dokonano na podstawie wytycznych MEiN, MZ i GIS z dnia 21.04.2022r.