15.

Biedrusko 2021

Realizując program szkolenia, kadeci  klas mundurowych uczestniczyli w obozie wojskowym zorganizowanym przez  Stowarzyszenie Strzelecko - Obronne Gubiński Klub Sportowy Pionier. Szkolenie odbywało się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu.

Zajęcia odbyły się we współpracy i w oparciu o infrastrukturę oraz instruktorów z ośrodka szkolenia poligonowego w Biedrusku. Kadeci będąc zakwaterowani w koszarach realizowali porządek dnia obowiązujący w jednostce, uczestniczyli w zaprawie porannej, w apelach i spożywali posiłki w stołówce żołnierskiej.

Tematyka zajęć poligonowych obejmowała między innymi szkolenie strzeleckie realizowane na trenażerze typu Śnieżnik, na którym można odwzorować dowolną sytuację taktyczną i uczyć się skutecznego prowadzenia ognia oraz kadeci przeszli krótkie szkolenie z nauki jazdy KTO Rosomak. Jednak główny nacisk szkoleniowy położony był na szkolenie taktyczne, topografię wojskową i survival.

Podsumowaniem szkolenia było sprawdzenie nabytych umiejętności praktycznych i teoretycznych poprzez przeprowadzenie  zajęć użyteczno – bojowych na obiektach ośrodka poligonowego prowadzonych przez wykładowców i instruktorów Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

Dla kadetów z pierwszej i drugiej klasy był to prawdziwy chrzest bojowy, jakiego w pierwszych dniach służby wojskowej mogą im pozazdrościć  młodzi stażem zawodowi żołnierze.

Film z obozu