16.

Szkolenie w ramach programu OPW

Kadeci realizujący program szkolenia oddziałów przygotowania wojskowego klas mundurowych im. Ułanów Karpackich z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gubinie w środowe przedpołudnie 23 lutego odbyli szkolenie wojskowe na  placach ćwiczeń i strzelnicy bojowej Stowarzyszenia Strzelecko - Obronnego Gubiński Klub Sportowy Pionier. Zajęcia prowadzili żołnierze 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Uczniów podzielono na pięć podgrup szkoleniowych. Realizowano zagadnienia, które mają jak najlepiej przygotować ich do strzelania bojowego i umiejętnego posługiwania się bronią. Ćwiczono łączne czynności do strzelania, budowę i użytkowanie karabinka, przyjmowanie postaw strzeleckich leżąc i klęcząc, ćwiczenia przygotowawcze do strzelania z wykorzystaniem trenażera Cyklop i odbyto strzelanie z kbks.  Dodatkowo doskonalono umiejętności poruszania się z bronią na polu walki.

Wiedza zdobyta na dzisiejszych zajęciach zostanie sprawdzona już niebawem, bo w ostatnim tygodniu marca kadeci będą wykonywać strzelanie szkolne do figury bojowej 23p z karabinka 5,56 mm Beryl na obiekcie szkoleniowym 5Kbsap.

Kolejne zajęcia praktyczne w ramach szkolenia OPW już 9 marca również na obiektach Stowarzyszenia Pionier.