Wilczym Tropem – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dowódca 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego zaprosił uczniów pierwszej klasy wojskowej na organizowany przez sekcję wychowania fizycznego Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym w Czerwieńsku.

Impreza ta jest wydarzeniem ogólnopolskim i odbywa się w wielu miastach całego kraju. Uczestnicy Biegu Tropem Wilczym w Czerwieńsku mieli do pokonania 1963 metry, ta liczba stanowi odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. Lalek - podkreślali organizatorzy wydarzenia.

Bieg, oprócz popularyzacji biegania jako formy aktywności oraz promocji zdrowego stylu życia ma także na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz rozpowszechnianie wiedzy i podtrzymywanie świadomości historycznej dotyczącej Żołnierzy Wyklętych.

Na zakończenie uroczystości ppłk Piotr Jaraczewski zastępca dowódcy  4ZPplot podziękował wszystkim kadetom klasy wojskowej za godne reprezentowanie szkoły.  Każdy z uczestników otrzymał certyfikat ukończenia biegu, medal oraz pamiątkową koszulkę.