Pokonywania szerokiej przeszkody wodnej

Ośrodek ćwiczeń OC Biała Góra znajdujący na brzegach Odry, tuż obok Krosna Odrzańskiego, stał się dla naszych kadetów areną umożliwiającą praktyczne sprawdzenie i doskonalenie umiejętności pokonywania szerokiej przeszkody wodnej. W tym roku, rzeka Odra w miejscach przeprawy ma około 180 metrów szerokości, głębokość sięga do 5 metrów. Nurt wody wacha się od 1,6 do 1,8 m/s, co ma  istotny wpływ na przeprawiany sprzęt.

Młodzież poznała ciężki sprzęt inżynieryjny wykorzystywany w wojsku do przepraw desantowych a także do przewożeniu ludzi podczas powodzi. Żołnierze zaprezentowali możliwości amfibii na Odrze. Główną atrakcją szkolenia była przeprawa przez Odrę na transporterach Amfibia (PTS). Dla uczniów było to niesamowite przeżycie, które na długo pozostanie w ich pamięci i chętnie podczas kolejnych szkoleń powrócą na Białą Górę by jeszcze raz uczestniczyć w podobnych zajęciach.