25 Marsz Nadodrzański

GaleriaW sobotę 11 czerwca 2022r. w Gubinie, zarówno na jego polskiej, jak i niemieckiej części odbyła się 25. Edycja Marszu Nadodrzańskiego. W tych zawodach świetną dyspozycją wykazali się uczniowie klas mundurowych naszej szkoły.

Marsz Nadodrzański to wymagające zawody sprawdzające sprawność, siłę oraz umiejętność współpracy startujących uczestników. Na starcie zmagań stawiło się ponad 70 drużyn. Były to służby mundurowe z Polski, Niemiec, Austrii, Węgier, Czech czy Stanów Zjednoczonych, oraz uczniowie klas mundurowych i studenci uczelni wojskowych. Startowali oni w 5-osobowych zespołach, biegnąc i pokonując przeszkody. Drużyny na trasie marszu miały do pokonania szereg zadań, które wymagały nie tylko siły, ale także zręczności i dokładności. Było to między innymi przejście przez ściankę, po równoważni, test celności podczas strzelania biatlonowego, przenoszenie ciężarów, przejście kanałem burzowym, transport rannego, pokonanie przeszkody w wodzie oraz przeprawa przez rzekę Nysę, a to wszystko na trasie o długości prawie 12 kilometrów. Aby zaliczyć zawody cała drużyna musiała przekroczyć linię mety. Najlepsza drużyna z naszej szkoły zajęła 13 miejsce z czasem 1 godzina 32 minuty i 22 sekundy.