Szklenie Wędrzyn

W dniu 08 września 2022r uczniowie z klas o profilu  wojskowym szkolili się Wędrzynie na obiektach szkoleniowych 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Zajęcia prowadzone były przez żołnierzy z dywizjonu przeciwlotniczego i kompani rozpoznania.
Zajęcia podzielone były na dwa etapy. W pierwszym realizowaliśmy szkolenie taktyczno – ogniowe, w którym poznawaliśmy lub doskonaliliśmy  takie tematy jak: przyjmowanie postaw strzeleckich, wykonanie rzutu granatem z różnych postaw, pierwszą pomoc na polu walki, posługiwania się radiostacją UKF małej mocy, dostarczania amunicji na polu walki. Dużym zainteresowaniem i największą atrakcją tego bloku szkoleniowego było zapoznanie się z danymi taktyczno – technicznymi KTO Rosomak i możliwość jazdy transporterem w terenie. W drugim etapie szkolenia realizowaliśmy zajęcia Survivalowe. Uczyliśmy się budowy schronień planowych, rozpalania i utrzymywania ognia, medycyny przetrwania w trudnym terenie oraz poznaliśmy metody i techniki ustalania swojego położenia.