Pierwszy raz na poligonie.

Kadeci klasy pierwszej i drugiej w dniach 02-06.10.2023 uczestniczyli w szkoleniu poligonowym. Zajęcia odbywały się we współpracy i w oparciu o infrastrukturę oraz instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu i Biedrusku.
W ramach pięciodniowego szkolenia kadeci poznawali tajniki działań bojowych na współczesnym polu walki. Realizowali zajęcia z taktyki, terenoznawstwa i SERE, uczyli się jazdy kołowym transporterem opancerzonym Rosomak oraz wykonywali strzelania z karabinka Beryl i pistoletu wojskowego Glock. W godzinach popołudniowych realizowali zajęcia na placu musztry i na ośrodku sprawności fizycznej. W ramach zapoznania się ze sprzętem bojowym jako pierwsi kadeci w Polsce mogli wejść do czołgu Abrams, poznać jego normy taktyczno bojowe i wyposażenie.
Program szkolenia realizowany był zgodnie z porządkiem dnia jednostki wojskowej. Dlatego każdy kadet teraz wie co to jest capstrzyk, jak wygląda pobudka, poranna zaprawa fizyczna, potrafi pościelić łóżko, wypastować buty i wyczyścić umundurowanie. Przemarsze na posiłki i na zajęcia odbywały się plutonami ze śpiewem.
Podsumowaniem szkolenia były  zawody użyteczno – bojowe, które wszyscy kadeci zaliczyli na ocenę bardzo dobrą.
Udział w szkoleniu poligonowym dla młodzieży to przede wszystkim nauka przebywania i pracy w grupie, to bardzo ważne, aby ludzie, którzy mają razem działać, pracować, ufali sobie. Poza tym taka aktywność dodaje pewności siebie i uczy tego, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.
Galeria Biedrusko 2023