• Ciuchcia Przedszkolaka

      Kolejna edycja, cyklicznej  już imprezy naszej szkoły, CIUCHCI PRZEDSZKOLAKA za nami. W tym roku szkolnym została przeprowadzona 11 stycznia, a zaangażowała się w nią duża grupa naszego grona pedagogicznego i uczniów. Do udziału zaproszone zostały sześciolatki z gubińskich przedszkoli. Łącznie przybyło do nas około 100 maluchów. Nauczyciele i młodzież przygotowali dla małych podróżnych ciekawe warsztaty – stacje.

    Młodzi goście odwiedzili między innymi bibliotekę szkolną, gdzie p. Stanisława Krygowska przygotowała teatrzyk „Calineczka” i „ Brzydkie kaczątko”z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. W pracowni fizycznej pod okiem p. Anny Świtalskiej mali uczestnicy wykonywali proste eksperymenty z elektrostatyki i optyki. Korzystając z instrukcji budowały obwody elektryczne. Łączyły żaróweczki tworząc instalacje lampek choinkowych. Przy pomocy prądnicy zamieniały energię mechaniczną w elektryczną. Bawiły się cieczą nienewtonowską. W gabinecie geograficznym mali goście zobaczyli i zapoznali się  z przeznaczeniem map ściennych. Układali puzzle geograficzne i obejrzeli film pt. „Kontynenty, fakty i ciekawostki”. Wszystko to przygotowała p. Grażyna Bartkowiak. Kolejną ciekawą stacją było „Misiowe kodowanie z ozobotami” przygotowane przez panie Magdalenę Nieściór i Żanettę Cichosz. Na zajęciach sześciolatki poznały działanie małych robocików-ozobotów i kodowały dla nich specjalne trasy. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowały jak roboty odczytują przygotowane kolorowe kody i wykonują zaszyfrowane zadania. W pracowni chemicznej zaprezentowano przedszkolakom kilka ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń. Nasi goście oglądali między innymi czarodziejskie sztuczki chemików typu  ogromny, kolorowy wulkan. Dużą część eksperymentów dzieci wykonywały samodzielnie np. malowały obrazy barwnikami spożywczymi na mleku i sprawdzały jak zmienia się barwa soku z czerwonej kapusty w różnych roztworach. Nad tym, co działo się na tej stacji czuwała p. Małgorzata Sobczyk. Na sali gimnastycznej pokaz i naukę udzielania pierwszej pomocy poprzez zabawę przygotował p. Leszek Grzegorzak. Maluchy mogły także potańczyć i poćwiczyć przy muzyce pod okiem p. Kingi Adamskiej. Odpocząć i ochłonąć mogły dzieci w kawiarence, w organizację której zaangażował się Samorząd Uczniowski. Warto zaznaczyć, że wszystkie wypieki i rarytaski do kawiarenki zostały przyniesione przez naszych nauczycieli. Na zakończenie CIUCHCI w auli szkolnej została zaprezentowana sztuka: „O złośliwym chochliku, pomocnych karzełkach i marzeniach” napisana i wyreżyserowana przez p. Annę Bożek-Romanowską.

    W rolę gospodarzy i przewodników CIUCHCI PRZEDSZKOLAKA wcielili się uczniowie klasy III b LO, a konduktorkami były panie Renata Franczak, Edyta Adamczyk i Adriana Adamczak.

    Organizatorzy CIUCHCI PRZEDSZKOLAKA składają serdecznie podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy poświęcili swój czas, przygotowali ciekawe zajęcia oraz tym, którzy przynieśli słodkości do kawiarenki. Dziękujemy uczniom  pomagającym w realizacji tego przedsięwzięcia, wspierającym pracę nauczycieli oraz organizującym kawiarenkę. Serdecznie dziękujemy p. Dyrektor Małgorzacie Kijewskiej  i p. Wicedyrektor Małgorzacie Jarosz za wsparcie i pomoc. Składamy również podziękowania Paniom z przedszkoli, sprawującym opiekę nad naszymi małymi gośćmi i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji CIUCHCI PRZEDSZKOLAKA.

  • Kodowanie z pszczółką Bee Bot

    Zajęcia edukacji informatycznej w naszej szkole to wspaniała przygoda. Uczniowie klasy I SP dzięki zorganizowanym przez wychowawczynię zajęciom uczyli się kodowania, w którym pomagała im pszczółka Bee Bot.

    Uczniowie kodując robota poznawali też mapę Polski. Podczas zajęć uczniowie rozwijali również kompetencje społeczne i dobrze się przy tym bawili.

    Lekcję kodowania z pszczółką poprowadziła Pani Żaneta Cichosz.

  • W gabinecie pedagoga

    Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie z powodzeniem wykorzystają sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

    Zestaw badacza magnetycznych atrakcji pozwala przede wszystkim na rozwijanie i ćwiczenie logicznego myślenia, pomaga rozwijać kreatywność. Dodatkowym walorem jest łączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną. Pomaga to nie tylko w zrozumieniu tematu magnetyzmu, ale i pozwala na element swobodnej zabawy i twórczości.  

  • Zabawy w bibliotece

    Nasza szkolna biblioteka nie skupia się wyłącznie  na książce. Przebywający w niej uczniowie mają możliwość korzystania z  nowych narzędzi technologicznych i nie tylko. Biblioteka to świetne miejsce do wykorzystania  sprzętu z realizowanego obecnie projektu Laboratoria Przyszłości.  Zabawa klockami konstrukcyjnymi KNEX sprawiła młodszym i starszym uczniom naszej szkoły wiele radości. Zbudowane przez nich  konstrukcje zaskakiwały pomysłowością i zachwycały kreatywnością.

  • Z emocjami za pan brat

    Uczniowie młodszych klas aktywnie biorą udział w indywidualnych zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Nazywanie i rozpoznawanie emocji to podstawowa umiejętność nabywana podczas zajęć. Pomaga w tym Pan Ananas - sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Dzieci mają okazję pokazać to, co czują i nauczyć się wyrażać emocje. 

    To również świetna zabawa do pracy w parach - "Zgadnij, co ja czuję?". 

  • Jasełka

    4 stycznia w naszej szkole odbyły się jasełka. Uczniowie klasy ll „a” LO z wielkim zaangażowaniem wcielili się w  role. Dzieci z młodszych klas SP pięknie zagrały na instrumentach muzycznych kolędy, a na zakończenie  uczennice z klasy ll i IV wspólnie zaśpiewały Wśród nocnej ciszy. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu przedstawieniu uroczysty i nastrojowy klimat.

    Organizatorzy:

    Ksiądz Piotr Wadowski- przedstawienie

    Kinga Adamska- program artystyczny

  • Akademia Malucha

    21 grudnia 2022r. uczniowie pierwszej klasy naszej SP uczestniczyli w Akademii Malucha. Tym razem były to zajęcia w gabinecie biologicznym i chemicznym  przeprowadzone z p. Renatą Franczak i p. M. Sobczyk. Pierwszaki z zainteresowaniem oglądali eksponaty zgromadzone w gabinetach przedmiotowych, uczyli się anatomii  rozpoznając i nazywając modele narządów wewnętrznych człowieka i z wykorzystaniem stetoskopów badali pracę serca.

    Duże emocje towarzyszyły Maluchom podczas przeprowadzania obserwacji mikroskopowych i prostych doświadczeń chemicznych. Świat niewidzialny gołym okiem, a widziany z wykorzystaniem odpowiednięgo sprzętu oraz ciekawe eksperymenty w gabinecie chemicznym tak podziałały na młodych uczniów, że już teraz dopytywali, kiedy zaczną uczyć się biologii i chemii.

  • Życzenia bożonarodzeniowe

  • Mikołajkowy Turniej Szachowy

    W środę 21 grudnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy organizowany przez Gubiński Klub Szachowy przy wsparciu nauczycieli ZSO Sylwestra i Żanettę Cichosz. 

    Cały turniej sedziował i prowadził pan Robert Rogala. Serdecznie dziękujemy!

    Zwycięzcy turnieju w kategorii klas I-III: 

    1. miejsce – Karol Połatyński

    2. miejsce – Julia Smyk

    3. miejsce – Marceli  Połatyński

    Zwycięzcy turnieju w kategorii klas IV-VIII: 

    1. miejsce – Andżelika Leer

    2. miejsce – Igor Jakubowski

    3. miejsce – Kuba Krauze

    Zwycięzcy turnieju w kategorii klas I-IV LO: 

    1. miejsce – Kalina Markowska

    2. miejsce – Szymon Bezdziczek 

    3. miejsce – Julia Pietruszka

    Wszyscy  uczestnicy otrzymali słodkie upominki oraz  pamiątkowe medale. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach!

  • Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną

    Przed Świętami Bożego Narodzenia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących rozstrzygnięto Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III SP, którzy swoje piękne prace wykonywali w czasie zajęć lekcyjnych.  Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców ZSO.

    Zwycięzcy konkursu:

    Klasa I

    1. Oliwier Kalinowski 

    2. Aleksander Suliga

    3. Marianna Iwaszkiewicz

     Wyróżnieni:  Mieszko Patek i Jan Józwiak

     

    Klasa II 

    1. Marceli Połatyński 

    2. Maja Nowakowska

    3. Lena Pach

     

    Klasa III

    1. Nina Gandziarowska

    2. Julia Smyk

    3. Antonina Posiłek 

     

    Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

  • Pociągiem do Zielonej Góry

    Do Zielonej Góry...może pociągiem? Jaka to jest frajda przekonali się 21 grudnia uczniowie klasy 6SP. To, co kiedyś było normalnością dzisiaj jeszcze jest atrakcją.

    Dużo rozmawiamy na lekcjach o wyobraźni, co dzięki niej możemy, jakie wspaniałe rzeczy można stworzyć. O sile wyobraźni przekonaliśmy się oglądając film Avatar. Istota wody. Później udaliśmy się szybkim krokiem do  Planetarium Wenus i sprawdziliśmy, ile ważylibyśmy na poszczególnych planetach naszego układu słonecznego. Pobawiliśmy się światłem w Jaskini światła i pełni wrażeń, podziwiając świetlne świąteczne iluminacje Zielonej Góry poszliśmy na dworzec. Droga powrotna minęła jak jedna chwila.

    Planujemy już dalsze wojaże.

  • Wizyta w MBP w Gubinie

    19 grudnia uczniowie klasy I c LO odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Gubinie. Pani Ewa Dąbek oprowadziła młodzież po wszystkich działach biblioteki, omówiła zasady korzystania z usług biblioteki i  ogólny zarys gromadzonych zbiorów. Szczególnie poleciła uczniom czasopisma pedagogiczne prenumerowane przez bibliotekę oraz książki lokalnych twórców. Uczniowie obejrzeli też ciekawą wystawę pocztówek dawnego  Gubina.

    Licealiści chętnie przeglądali zbiory gubińskiej książnicy i obiecali tam wrócić już jako czytelnicy działu dla dorosłych.

  • Świąteczny numer gazetki

    Grudniowy numer gazetki jest już dostępny. Przygotowaliśmy dla Was materiał w świątecznym klimacie. Przeczytacie, o co poprosiliby maturzyści św. Mikołaja, jak maluchy przygotowują się do świąt, jakie potrawy warto przygotować na świąteczny stół. Nasza redakcyjna koleżanka Patrycja Zięba, stypendystka Prezesa Rady Ministrów, opowiedziała, skąd czerpie motywację do pracy. Poza tym w stałych rubrykach nowe treści. Znajdziecie K.I.T. na stronie szkoły w zakładce gazetka szkolna. Życzymy naszym czytelnikom i całej społeczności szkolnej radosnego i spokojnego świętowania.

    Zespół redakcyjny

  • Twórcze zajęcia z dekorowania pierników

    W bożonarodzeniowym nastroju uczniowie klasy III SP dekorowali świąteczne pierniczki. Korzenny zapach przywoływał najmilsze świąteczne wspomnienia i wprowadził wszystkich w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia.

  • Kolejny rekord w czytaniu pobity!

    Skoro gitarzyści mają swój rekord to czemu nie i czytelnicy! Po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek - Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach.

    Organizatorzy oficjalnie ogłosili, że zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających  na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSÓB!

    Dziękujemy, że byliście częścią tego wydarzenia.

  • Ulubione książki najmłodszych

    Uczniowie klas I - III SP wzięli udziału w konkursie czytelniczo-plastycznym, który polegał na codziennym 10-minutowym czytaniu książek przez 21 dni, potwierdzonym podpisem rodzica w dzienniczku czytania. Dzieci czytały same lub czytali im rodzice.

    Drugim etapem konkursu było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do ulubionej przeczytanej książki. Uczniowie klasy pierwszej wykonywali ilustracje do książki, klasa druga rysowała komiks, a trzecioklasiści mieli za zadanie zareklamować wybraną przez siebie książkę. 

    Komisja sędziowska postanowiła nagrodzić następujących uczniów z klasy III SP:

    I miejsce - Amelia Nieściór

    II miejsce - Julia Smyk

    III miejsce - Vanessa Chmura

    Wyróżnienia: Hanna Wojtalak, Lena Olszówka, Antonina Posiłek, Wojtek Józwak.

    Wyróżniono także prace uczniów klasy I SP : Marianny Iwaszkiewicz i Aleksandra Suligi 

    Dzieci otrzymały nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki . Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dzieciom, aby nigdy nie "wyrosły z czytania".

  • Program profilaktyczny Dziel się Uśmiechem

    W klasach I - III szkoły podstawowej jest realizowany program profilaktyczny Dziel się Uśmiechem, którego celem jest dbanie o zdrowe i czyste zęby w czterech krokach.

    Program jest realizowany przez pielęgniarkę szkolną Gabrielę Adamską z wykorzystaniem  materiałów  dydaktycznych  Polskiego Czerwonego Krzyża.

  • Aktywna Szkoła

    W ramach projektu Szkolnego Związku Sportowego "Aktywna Szkoła" w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Gubinie odbyły się Mistrzostwa Sportowe dla klas licealnych.

    Drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach: piłka siatkowa, tenis stołowy, test wiedzy o sporcie i zdrowiu.

    Najważniejsze było to, że wszystkie klasy wzięły udział w Mistrzostwach, a uczniowie naprawdę bardzo aktywnie spędzili czas. Zwycięskie drużyny otrzymywały zdrowe upominki.

    Zajęcia w ramach projektu "Aktywna Szkoła" to na pewno alternatywa dla czasu spędzanego przed ekranem smartfona czy komputera.

    Organizatorem przedsięwzięcia był Pan Tomasz Romanowski.

  • Szlachetna Paczka

    W tym roku w naszej szkole podobnie jak w latach ubiegłych cała społeczność uczniów, nauczycieli i rodziców wzięła udział w akcji "Szlachetna Paczka". 

    Oprócz bardzo dużej liczby rzeczy, zakupione zostało również łóżko rehabilitacyjne. 

    Najważniejsze, że ponownie otworzyliśmy swoje serca po to, aby dla tych, którzy mają trochę mniej, Święta Bożego Narodzenia były pełne radości. 

  • Nasza Osiecka… słowo, obraz, piosenka- podsumowanie projektu

    Uczniowie klas: II, III, IV liceum  w ramach lekcji języka polskiego realizowali projekt Nasza Osiecka… słowo, obraz, piosenka. Dzięki niemu poznali różne utwory Agnieszki Osieckiej (także te spoza podstawy programowej), korzystali z zasobów szkolnego księgozbioru, mieli możliwość wykazania się swoimi talentami, kreatywnością. Pracując w grupach, uczyli się odpowiedzialności, mogli liczyć na wsparcie. Była to także okazja do doskonalenia różnych kompetencji kluczowych. Projekt pokazał, jak różne są gusty czytelnicze, które utwory A. Osieckiej nie przestają się podobać. Ale najbardziej zaskakiwały oryginalne wykonania piosenek. Były prezentacje na szkolnej scenie, a także autorskie teledyski i nagrania studyjne. Wystawę plastycznych wersji utworów można oglądać na szkolnym korytarzu. W czerwcu zaprosimy wytypowanych przez klasy wykonawców do udziału w szkolnej imprezie Talenty na start.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
    ul. Piastowska 26
    66-620 Gubin
  • 68 4558184
    68 4558186

    fax 68 4558185

    e-mail: zso@gubin.pl

Galeria zdjęć