Rekrutacja na rok szkolny 2024-2025

do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Gubinie

Drodzy Rodzice!

Obwód Szkoły Podstawowej nr 5 obejmuje następujące ulice:

Akacjowa, Bohaterów, Bolesława Chrobrego, Gen. Wysockiego, Grunwaldzka, Krajobrazowa, Kwiatowa, Lenino, Majdanek, Miodowa, Jagiellońska, Oświęcimska, Piastowska, Polna, Sportowa, Stroma, Wrzosowa, Zwycięstwa.

Zgodnie z art.133 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe, do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się, na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w tym obwodzie.

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły z obwodu szkoły

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu. Mogą być przyjęci do klasy pierwszej, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła podstawowa dysponuje wolnymi miejscami (po przyjęciu wszystkich chętnych kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły). Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica kandydata.

Wniosek o przyęcie dziecka do szkoły spoza obwodu szkoły

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

Kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym:

W postępowaniu rekrutacyjnym  brane będą pod uwagę kryteria, które zostały określone uchwałą Rady Miejskiej w Gubinie. Kryteria te są następujące:

• W szkole obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo dziecka (10 punktów)
  • Miejsce pracy rodziców (rodzica)/ prawnych opiekunów(prawnego opiekuna) dziecka znajduje się w obwodzie szkoły (5 punktów)
  • Dziecko uczęszczało do oddziału przedszkolnego w danej szkole (5 punktów)

Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym

Zgodnie z harmonogramem:

1) od 4 do 18 marca  2024 r. należy składać wnioski o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym,

2)  od 19 do 25 marca  2024 r. komisje rekrutacyjne przeprowadzą weryfikację złożonych wniosków o przyjęcie do klasy I,

3)  27 marca 2024 r. komisje rekrutacyjne podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,

4)  do 5 kwietnia 2024 r. rodzice dzieci zakwalifikowanych będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do określonej szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia -załącznik poniżej

4) 8 kwietnia 2024 r. komisje rekrutacyjne w każdej szkole  podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do poszczególnych szkół podstawowych

W przypadku wystąpienia, po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego, wolnych miejsc w klasach pierwszych szkół podstawowych, przeprowadzone zostanie postępowanie uzupełniające, które rozpocznie się 22 kwietnia 2024 r.

Potwierdzenie woli uczęszczania do Szkoły Podstawowej nr 5 w Gubinie

Jeśli dziecko będzie uczęszczało do świetlicy, należy wypełnić kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy oraz dołączyć aktualne zaświadczenia o zatrudnieniu rodziców.

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY

Do wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły należy dołączyć 2 zdjęcia legitymacyjne dziecka.