• REKRUTACJA 2025/2026

    19 maja 2025 r. rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. 

    Zapraszamy do Nas!

    Regulamin naboru do LO

  • Uczymy się ratować

    W polskich szkołach podstawowych i średnich nauczanie pierwszej pomocy jest bardzo ważne, a w tym roku już obowiązkowe. Pierwsza pomoc przedmedyczna jest istotną umiejętnością, którą uczeń powinien nabyć w czasie edukacji. 

    W naszym Zespole Szkół Ogólnokształcących postanowiliśmy połączyć swoje siły i dotychczasowe umiejętności. Na wspólnej lekcji spotkały się I klasa szkoły podstawowej i III klasa mundurowa LO. Wspólnie ćwiczono i utrwalano sprawdzenie oddechu, układanie w pozycji bocznej.

    Licealiści bardzo wspierali maluchy i pomagali w prawidłowym wykonywaniu czynności ratujących życie. Na koniec wszyscy przećwiczyli na fantomach resuscytację krążeniowo- oddechową.

  • Narodowy Dzień Zwycięstwa

    8 maja 2025 r. pod Pomnikiem Wdzięczności w Parku im. 5 Dywizji odbyły się miejskie obchody upamiętniające 80. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

    Poczet sztandarowy liceum godnie reprezentował naszą społeczność szkolną na tej uroczystości.

  • MATURA 2025

    Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie dojrzałości.

  • Wizyta w Izbie Muzealnej Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej

    W środę 7 maja uczniowie klas 1-3 SP podzieleni na dwie grupy, udali się do Izby Muzealnej. Poznali zawód kustosza. Wysłuchali ciekawostek dotyczących naszego regionu i zebranych eksponatów. Mogli dotknąć niektórych muzealiów, np. nakręcić korbką gramofon. Chłopcy szczególnie byli zainteresowani ekspozycją wojskową. Oglądali broń, mundury. Dziewczynki natomiast chętnie pozowały do sesji zdjęciowej w wojskowych czapkach. Zainteresowanie dzieci było tak duże, że ta wizyta w tym ciekawym miejscu na pewno nie była ostatnią.

  • Międzyszkolny konkurs ortograficzny

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ortograficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. 73 Pułku Zmechanizowanego Ułanów Karpackich.

    W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono następujących reprezentantów:

    klasa I : Marika Kowalewska, Agata Śmiatek 

    klasa II: Magdalena Muskała, Marcel Pac 

    Klasa III: Aleksander Suliga, Lilianna Kuznowicz

    Jak przyznały organizatorki konkursu, poziom był bardzo wysoki.

    W swojej kategorii zwycięstwo odniosła nasza uczennica klasy I - Marika Kowalewska!

    Do konkursu Marikę przygotowywała wychowawczyni - Pani Dorota Balczyńska.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Jubileuszowe puzzle, czyli historii ogólniaka ciąg dalszy

    W maju proponujemy przyjrzeć się kolejnej dekadzie składającej się na 80- letnią historię liceum. Tym razem to lata: 1989- 1999. Młodzież wybrała  z tego czasu fakty, zdarzenia, które jej zdaniem zmieniły szkołę. Po raz kolejny spojrzała ze swojej perspektywy na to, co według niej było ważne.

  • Wielkanocny Kiermasz w ZSO– wspólna inicjatywa naszej szkolnej społeczności

    W przedświątecznym czasie w naszej szkole odbył się Wielkanocny Kiermasz, który okazał się pięknym przykładem współpracy i zaangażowania całej społeczności – uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

    Dzięki wspólnym wysiłkom przygotowano kolorowe stoiska z domowymi wypiekami, ręcznie wykonanymi palmami i ozdobami wielkanocnymi. Atmosfera była radosna i pełna życzliwości, a licznie przybyli goście chętnie wspierali akcję.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu kiermaszu – za poświęcony czas, serce włożone w przygotowania i każdą formę wsparcia.

    Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na organizację jubileuszu Liceum Ogólnokształcącego, który zbliża się wielkimi krokami.

    Dziękujemy, że jesteście z nami!

  • 1000-lecie Królestwa Polskiego

    Rok 2025 jest szczególny dla Polski, ponieważ świętujemy rocznicę koronacji Bolesława Chrobrego. W związku z tym nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie 1000-lecie Królestwa Polskiego. Naszym zadaniem była realizacja obowiązkowych i dodatkowych zadań wskazanych przez organizatorów projektu.

    Aby przybliżyć znaczenie rządów Bolesława Chrobrego dla Polski, uczeń klasy IV b Jakub Ilasz przeprowadził lekcje w klasach I – II liceum. Zorganizowaliśmy również dzień tematyczny – Dzień z Bolesławem Chrobrym, podczas którego uczniowie byli przebrani za króla Bolesława Chrobrego, rycerzy, damy dworu i królową. Robiliśmy sobie również zdjęcia pamiątkowe. Trzyosobowe drużyny z klas VIII, I – III liceum zmagały się z różnymi zadaniami w szkolnej bibliotece zamienionej w escaperoom: rozwiązywali polecenia, które najpierw trzeba było odkodować, układali z puzzli mapę Polski z czasów Chrobrego, rozwiązywali quiz historyczny, wykazywali się zręcznością oraz kreatywnością, pisząc akt koronacyjny króla. Piękny jubileusz wymaga odpowiednich życzeń, więc uczniowie również przygotowali nagrania, w których w różnych formach wyrażali swój podziw dla dokonań władcy. Grupa uczniów pod kierunkiem p. Teresy Grajek przygotowała debatę poświęconą znaczeniu rządów.

    Jubileusz koronacji idealnie wpisuje się w jubileusz gubińskiego liceum, którego patronem jest Bolesław Chrobry. Wszystkim uczniom i osobom zaangażowanym w realizację projektu dziękujemy!

    Koordynatorką projektu była p. Stanisława Krygowska.

     

    Fotorelacja z realizacji projektu

    Życzenia dla Bolesława Chrobrego

  • Jak zaciekawić lekturą?

    W szkolnym kanonie lektur jest powieść M. Bułhakowa Mistrz i Małgorzata; utwór obszerny i niełatwy w odbiorze. Uczniowie klasy III b, korzystając z różnorodnych możliwości Canvy, przygotowali własne wizualizacje dwóch wątków tej powieści: miłosnego i biblijnego. Powstały ciekawe prace, które  ich autorzy prezentowali w klasie, a następnie dzielili się opiniami o nich. Lekcje pozwoliły uczniom na kreatywność, doskonalenie umiejętności wypowiadania się przed szerszym gronem słuchaczy. Zachęcamy do obejrzenia

     

    Umył dłonie, splamił wieki

    Opowieść o diabelskiej miłości

    Piłat i Jeszua - ostatni rozdział

  • Pożegnanie absolwentów liceum

    W piątek 25 kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów liceum. Wzięli w niej udział przedstawiciele: władz miasta reprezentowani przez wiceburmistrz Annę Kapelę, Rady Rodziców z jej przewodniczącym Grzegorzem Czabatorem oraz Stowarzyszenia Strzelecko - Obronnego - Klubu Sportowego Pionier z jego prezesem Robertem Olejnikiem, grono pedagogiczne, uczniowie klas IV i III oraz rodzice.

    Uroczystość przebiegała według tradycyjnego ceremoniału. Głos zabierali: dyrektor Małgorzata Kijewska, zaproszeni goście oraz przedstawiciel absolwentów - Patrycja Zięba. Najlepszym absolwentom wręczono nagrody finansowe, medale, statuetki, dyplomy i książki. Podziękowano również rodzicom, którzy wspomagali wychowawców i działania szkoły w trakcie nauki ich dzieci.

     

    Tytuł Najlepszej Absolwentki oraz nagrodę finansową ufundowaną przez Radę Rodziców otrzymała Patrycja Zięba.  Najlepszą Absolwentką Sportowcem została Hanna Reweda – Kwiatkowska, której wręczono nagrodę finansową z funduszu stypendialnego szkoły. Nagrody finansowe za bardzo dobre  wyniki w nauce otrzymali także: Zuzanna Romanowska, Maja Zakościelna, Aleksandra Romanowska, Rafał Muskała,  Małgorzata Sykała, Jakub Ilasz, Maja Januszewska,  Natalia Kwiecińska, Stanisław Niemycki i Patrycja Ślusarczyk oraz Zuzanna Majchrzak  i  Fabian Byczko za osiągnięcia sportowe. 

    Za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym: Julia Szul, Kinga Leda i Hubert Krawczyk otrzymali okolicznościowe medale. 

    Do nagród książkowych – ufundowanych przez Radę Rodziców – wytypowano następujących uczniów:  Maję Pieróg  za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych,  Maję Januszewską za prowadzenie uroczystości szkolnych oraz pracę w gazetce K.I.T., Zuzannę Romanowską za oprawę uroczystości szkolnych, Patrycję Ziębę  za godne reprezentowanie szkoły w olimpiadach.

    Za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych oraz liczne drużynowe sukcesy dyplomy otrzymały: Nikola Gromek, Wiktoria Nalazek, Julia Nawrocka, Julia Szul, Weronika Urbanowicz, Natalia Kwiecińska, Maja Kropidłowska, Aleksandra Romanowska, Dominika Słomińska - Michalska. Za pracę w samorządzie i zaangażowanie w życie klasy i szkoły dyplomy trafiły do rąk Kingi Ledy i Melanii Krajewskiej. 

    Opiekunka gazetki szkolnej K.I.T. Alicja Tyl wręczyła nagrodę i okolicznościową koszulkę Mai Januszewskiej pełniącej przez dwa lata funkcję redaktora naczelnego. Podkreśliła, że gazetka ukazuje się nieprzerwanie od 18 lat, co wpisuje się w jubileusz 80- lecia liceum.

    Następnie uczniowie: Natalia Kwiecińska, Zuzanna Majchrzak, Stanisław Niemycki, Fabian Byczko złożyli ślubowanie, którego treść odczytał Jakub Ilasz. W imieniu absolwentów tablicę pamiątkową z nazwiskami uczniów odsłoniły: Zuzanna Romanowska i Julia Szul.

    Po części oficjalnej uczniowie klas trzecich przedstawili krótki program artystyczny, a maturzyści pożegnali się ze szkołą piękną piosenką wykonaną przy akompaniamencie fortepianu i skrzypiec. Jeszcze długo po oficjalnej uroczystości uczniowie robili wspólne pamiątkowe zdjęcia.

  • ZSO w III etapie konkursu "Silni Polską!"

    "Chodź, opowiem Ci historię…"

    Tym hasłem uczniowie ZSO zaprosili mieszkańców Gubina i okolic do wspólnego odkrywania lokalnej historii. 

    W ramach III etapu konkursu zorganizowali wydarzenie edukacyjno-patriotyczne, którego głównym punktem był udział w grze terenowej „Misja 47” – inspirowanej postacią św. Maksymiliana Kolbego i historią obozu Amtitz w Gębicach.Uczniowie klasy I LO pod czujnym okiem opiekuna grupy projektowej, pani Żanetty Cichosz, przygotowali plakaty, zaprosili gości, współpracowali z ks. Piotrem Wadowskim oraz z Radą Rodziców ZSO, zaprojektowali także unikalne medale 3D z hasłem „Silni Polską! Gubin LO 1945–2025”. 

    Na uczestników wydarzenia czekały nagrody, certyfikaty, konkurs wiedzy i wspólne ognisko, które połączyło edukację z integracją.

    To była wspaniała lekcja historii, której długo nie zapomnimy.

     

  • Szkolny konkurs z okazji Dnia Ziemi

    Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs zorganizowany przez wychowawczynie świetlicy szkolnej- K. Adamską i A. Markowską. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3 , którzy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali swoje prace i pomysły na temat ochrony naszej planety. 

    Z radością ogłaszamy wyniki konkursu: 

    I miejsce- Kuba Szombierski 

    II miejsce- Szymon Markowski 

    III miejsce- Aleksander Matukiewicz

    Wszyscy pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni za swoje zaangażowanie, kreatywność i troskę o środowisko. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie!

    Nagrody dla laureatów i uczestników zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

  • Jubileuszowe puzzle, czyli układamy 80- letnią historię ogólniaka

    W kwietniu prezentujemy prace uczniów obejmujące kolejną dekadę historii naszego liceum. Tym razem to lata 1978- 1988. Tak jak poprzednio młodzież spojrzała na nie ze swojej perspektywy. Można się przekonać, co ją zaciekawiło, jak zmieniała się szkoła, co przeszło do historii. Zachęcamy do czytania i oglądania.

  • The Best of the Best

    Jak co roku w konkursie z języka angielskiego „The Best of the Best” wzięli udział uczniowie klas I–III Liceum Ogólnokształcącego, którzy w pisemnym etapie musieli zmierzyć się z zadaniami sprawdzającymi ich umiejętności językowe takie jak: rozumienie ze słuchu, gramatyka i analiza tekstu anglojęzycznego. Najlepsze wyniki z tej części konkursu  uzyskali: M. Bogdan (II c), O. Stapurewicz (II b), T. Gaczyński (III c), K. Markowska (III c), M. Przygoda (III c) oraz D. Małmyga (III b) – to właśnie ONI spotkali się w ustnym etapie i walczyli o miejsce na podium. Jak się okazało walka była zacięta i wyrównana tak bardzo, że jury zdecydowało się na „dogrywkę” między dwoma finalistkami!

    I tak oto przedstawiam Wam:                

    „THE BEŚCIAKI 2025”

    I miejsce – Dominika Małmyga (III b)

    II miejsce – Malwina Przygoda (III c)

    III miejsce – Miłosz Bogdan (II c)

    Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i podjęli wyzwanie. Wiem, że nie było łatwe i właśnie dlatego jesteście najlepsi! Szczególnie chciałabym podziękować Radzie Rodziców, bez pomocy której nie byłoby nagród dla naszych „The Beściaków”😊

  • K. I. T. Kwiecień 2025

    Kwietniowy K.I.T. jest już dostępny. Przeczytacie w nim ciekawe wywiady: z Oliwią Korczak- laureatką Olimpiady Wiedzy o Mediach, z absolwentem naszego liceum z roku 1996 Pawłem Jabłońskim- obecnie pracownikiem badawczo-dydaktycznym w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Maturzyści opowiedzieli o swoich refleksjach związanych z końcem nauki w liceum. Jest też przegląd tego, co działo się ostatnio w szkole. A w stałych rubrykach nowe treści. Zachęcamy do czytania. Znajdziecie nas na stronie szkoły w zakładce gazetka szkolna.

    Kasztany zakwitają- matury czas zacząć! Maturzystom życzymy 100% na wszystkich egzaminach.

    Zespół redakcyjny

  • II Memoriał im. Ziemowita Patka

    10 kwietnia 2025 r. na basenie miejskim odbyły się szkolne zawody pływackie w ramach II Memoriału im. Ziemowita Patka.

    Najlepszymi pływakami wśród chłopców okazali się:

    1.Kacper Brodziński kl.IVa

    2. Olaf Jankowski kl.III a

    3. Piotr Ball kl III a.

     

    Wyniki dziewcząt przedstawiają się następująco:

    1. Miranda Żemło kl.II a

    2. Albina Maksymchuk kl.II a

    3. Barbara Błażkiewicz kl II a

    30 kwietnia odbędą się zawody strzeleckie, które zakończą rywalizację w dwuboju i pozwolą na wyłonienie zwycięzców w tegorocznym Memoriale.

  • Warsztaty wielkanocne z Rodzicami

    W klasie II SP zrobiło się świątecznie. Uczniowie wraz z Rodzicami tworzyli ozdoby wielkanocne na kiermasz szkolny, który odbędzie się w piątek 11 kwietnia. Pieniążki z kiermaszu zostaną przeznaczone na organizację 80-lecia naszej szkoły.

    Zapał do pracy był ogromny. Pomysłów było co nie miara. Rękodzielników odwiedziła Pani wicedyrektor Małgorzata Jarosz, by zobaczyć jak pracują dzieci z rodzicami i jakie ozdoby powstają. Powstały m.in. piękne stroiki na wielkanocne stoły.

    Wychowawczyni Kamila Ziemann-Żuk dziękuje obecnym Rodzicom za udział w tym przedsięwzięciu oraz wszystkim Rodzicom z klasy za zakup materiałów do stworzenia pięknych rękodzieł. 

    Serdecznie zapraszamy do zakupów.

  • Konkurs piosenki w ramach LKA

    2 kwietnia w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w Gubińskim Domu Kultury odbył się etap rejonowy  konkursu piosenki.

    Naszą szkołę podstawową reprezentowały: Dariia Matviichuk, Aleksandra Polaszyk  i Hania Polaszyk oraz Natalia Dalecka i Estera Wiśniewicz z LO.

    Dziewczyny świetnie zaprezentowały na scenie swoje umiejętności wokalne.

    Do kolejnego, powiatowego etapu nominację otrzymała Dariia Matviichuk, Natalia Dalecka i Estera Wiśniewicz oraz Maja Nowakowska, która reprezentowała GDK.

    Wszystkim dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

  • Spotkanie z alpakami

    W marcowy słoneczny piątek uczniowie z klasy pierwszej oraz drugiej SP wybrali się do Drożkowa na Ranczo u Pana Stasia. Tam spędzili miło czas w towarzystwie alpak i kózek. Mieli możliwość je nakarmić, pospacerować i dowiedzieć się wielu ciekawostek.

    Alpaki są częścią rodziny Camelid, do której należą również lamy i wielbłądy. Pochodzą z Ameryki Południowej i żyją w górach. Są jednak znacznie mniejsze, mają miękkie i  puszyste futro oraz łagodny charakter. Dlatego są wykorzystywane do terapii dzieci z ADHD, autystycznych i z porażeniem mózgowym. Alpaki wyglądają jak duże puszyste przytulanki.

    Ponadto nasi uczniowie brali udział w warsztatach wielkanocnych, w czasie których zdobili świąteczne jajo. Były również zawody sportowe, owocowy poczęstunek oraz grillowane kiełbaski. Na koniec dzieci kupiły sobie pamiątki: pluszowe alpaki i kowbojskie kapelusze.

    To było wspaniała wyprawa.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
    ul. Piastowska 26
    66-620 Gubin
  • 68 4558184
    68 4558186

    fax 68 4558185

    e-mail: zso@gubin.pl

Galeria zdjęć