• Jasełka

    Święta Bożego Narodzenia wiążą się z piękną tradycją. Co roku w naszej szkole przygotowywane są  Jasełka, które przypominają o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

    21 grudnia dzieci z klas I – IV SP wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

    Piękna oprawa muzyczna wzruszyła licznie przybyłą publiczność oraz wprowadziła w świateczny nastrój.

  • Dziękujemy

    Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie

     

    Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które w tym roku szkolnym wsparły nasz udział w akcji LIDL/Szkoły pełne talentów. Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły udało nam się zebrać 2600 punktów, czyli o 1300 punktów więcej niż w ubiegłej edycji programu! Zebrane punkty zamieniliśmy na nagrody:

     1. GŁOŚNIK IMPREZOWY MEDION LIFE P61468 (MD44468) (PL12-C00034)

     2. Duży zestaw konstrukcyjny (PL12-C00012) do tworzenia pokazowych szkieletów różnorodnych brył.

    Pierwsza z otrzymanych nagród już została wykorzystana i przetestowana przez Samorząd Uczniowski ZSO w czasie grudniowego kiermaszu charytatywnego, posłuży nam także przy organizacji noworocznego kiermaszu charytatywnego oraz dnia tematycznego (19 stycznia).

    Bardzo dziękujemy i zachęcamy do dalszych wspólnych działań!

    Podwójne podziękowania kierujemy do uczniów klasy V SP oraz I i III LO, którzy nie tylko wsparli zbiórkę, ale także byli pomocni przy rejestracji zebranych talenciaków! Dziękujemy! 

     

    Z poważaniem

    Żanetta Cichosz-koordynator akcji w ZSO

  • Najpiękniejsza ozdoba świąteczna

    Uczniowie klas I - III SP brali udział w szkolnym konkursie  na Najpiękniejszą ozdobę świąteczną.

    Dzieci przygotowały piękne ozdoby związane z tradycjami Bożego Narodzenia. Były stroiki, choinki, bombki i aniołki wykonane różnymi technikami i z przeróżnych materiałów. Decyzją komisji sędziowskiej przyznano nagrody następującym uczniom:

    Kl. I

    1. miejsce- Weronika Graczyk

    2. miejsce- Barbara Siwka

    3. miejsce- Lilianna Lelito

    KL. II

    1. miejsce- Jan Józwak

    2. miejsce- Karina Tiahonian

    3. miejsce- Marianna Iwaszkiewicz

    KL.III

    1. miejsce- Zuzanna Marciniuk

    2. miejsce- Maja Nowakowska

    3. miejsce- Hanna Polaszyk

    Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

    Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie oraz gratulujemy laureatom.

  • Kiermasz bombek

    Konkurs zorganizowany przez Radę Rodziców na Najpiękniejszą Bombkę został rozstrzygnięty.

    Decyzją jury I miejsce zajęła klasa V SP, II miejsce - klasa VII SP, III miejsce - klasa IIc LO. Wyróżnienia przyznano  klasie I SP oraz klasie II SP.

    Rada Rodziców dziękuje uczniom, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie pięknych ozdób choinkowych. Zachwyciły one komisję sędziowską swoją oryginalnością, techniką wykonania oraz różnorodnością użytych materiałów.

    Rada Rodziców zaprasza  chętnych do zakupu  bombek przygotowanych na konkurs.

    Kiermasz odbędzie się 20 grudnia 2023 r. w godzinach 7:30 -12:00 na korytarzu szkolnym.

    Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

    Zapraszamy do zakupu.

    Na poniższych zdjęciach prezentujemy bombki.

  • K. I. T. Grudzień 2023

    Grudniowy K.I.T. jest już dostępny. W wolnym, świątecznym czasie poczytajcie, co  maluchy myślą o św. Mikołaju i fizyce. Co wydarzyło się w szkolnym i gubińskim sporcie. Jak tegoroczni uczniowie klasy III b LO wyobrażają sobie swoją maturę. Jakich wrażeń dostarczył film  Chłopi. W Kąciku poezji kolejne wiersze siostry Klary (Beaty Hetman) i licealistów. A w stałych rubrykach nowe treści. Znajdziecie nas na stronie szkoły w zakładce gazetka szkolna.

    Życzymy naszym czytelnikom i całej społeczności szkolnej  radosnego świętowania

     i zachęcamy do czytania- zespół redakcyjny

  • Ciuchcia Przedszkolaka 2023

          Kolejna edycja cyklicznej  już imprezy w naszej szkole MIKOŁAJKOWA CIUCHCIA PRZEDSZKOLAKA za nami. W tym roku szkolnym odbyła się ona w piątek 15 grudnia. Do udziału zaproszone zostały sześciolatki z trzech gubińskich przedszkoli. Łącznie przybyło do nas 117 dzieci. Nauczyciele i młodzież przygotowali dla małych podróżnych ciekawe warsztaty – stacje. W pracowni fizycznej pod okiem p. Anny Świtalskiej mali uczestnicy wykonywali proste eksperymenty. Korzystając z instrukcji budowały obwody elektryczne, łączyły żaróweczki tworząc instalacje lampek choinkowych. W gabinecie geograficznym mali goście zobaczyli i zapoznali się  z przeznaczeniem map ściennych. Układali puzzle geograficzne i korzystając z nowego nabytku szkolnego  - interaktywnego globusa - przyswajali sobie ciekawostki świata. Wszystko to przygotowała p. Grażyna Bartkowiak. Kolejną ciekawą stacją było „Misiowe kodowanie z ozobotami” przygotowane przez panią Żanettę Cichosz. Na zajęciach sześciolatki poznały działanie małych robocików-ozobotów i kodowały dla nich specjalne trasy. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowały, jak roboty odczytują przygotowane kolorowe kody i wykonują zaszyfrowane zadania. W pracowni chemicznej zaprezentowano przedszkolakom kilka ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń. Nasi goście oglądali między innymi czarodziejskie sztuczki chemików np. malowały obrazy barwnikami spożywczymi na mleku.  Nad tym, co działo się na tej stacji czuwała p. Małgorzata Sobczyk. Na sali gimnastycznej pod czujnym okiem p. Roberta Woszaka,  odbywały się zajmujące ćwiczenia sportowe,  wspinaczkowe,  jazda na hulajnodze itp. Tańce i ćwiczenia przy muzyce to była propozycja  p. Kingi Adamskiej. Teatrzyk przygotowała w gabinecie polonistycznym  p. Anna Bożek-Romanowska. W gabinecie biologicznym można było poznać budowę i funkcjonowanie organizmu człowieka, sprawdzić jak działa serce z wykorzystaniem stetoskopu, poobserwować świat w skali mikro i makro. Tę propozycję przygotowała p. Renata Franczak. Panie z zespołu językowego Anna Łazarewicz-Juszczyńska i Julita Szostak-Marciniuk  przygotowały piosenki angielskie i niemieckie. Pod nadzorem tych pań maluchy mierzyły się z liczebnikami i kolorami na tablicy interaktywnej, słuchały znanego polskiego wiersza zainscenizowanego przez naszego ucznia w języku niemieckim i musiały zgadnąć jaki to utwór.

          Odpocząć i ochłonąć mogły dzieci przy słodkościach dostarczonych przez naszych nauczycieli w kawiarence przygotowanej w auli szkolnej.

         W role gospodarzy i przewodników wcielili się uczniowie z naszego liceum. Konduktorkami były panie Renata Franczak i Edyta Adamczyk.

        Organizatorzy CIUCHCI PRZEDSZKOLAKA składają serdecznie podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy poświęcili swój czas i przygotowali ciekawe zajęcia w gabinetach lekcyjnych oraz tym, którzy przynieśli słodkości do kawiarenki,  a także tym którzy przeprowadzili lekcje w zastępstwie tych, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w pracę. Dziękujemy uczniom  pomagającym w realizacji tego przedsięwzięcia, wspierającym pracę nauczycieli. Serdecznie dziękujemy p. Dyrektor Małgorzacie Kijewskiej  i p. Wicedyrektor Małgorzacie Jarosz za wsparcie i pomoc. Składamy różnież podziękowania Paniom z przedszkoli i ich podopiecznym za przybycie i obecność w naszej szkole.

  • 1 GRUDNIA ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

          Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje namiętność oraz krew jako dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.

    W tym roku szkolnym powyższym tematem  zajęli się uczniowie  z klasy II c LO: Olga Pecyna i Maksymilian Lenart. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną: „HIV  i AIDS – problem nadal aktualny”  i  konkurs wiedzy o HIV i AIDS. Do udziału w konkursie zostały zaproszone klasy I, II i III naszego liceum. Celem działania Olgi i Maksa była  promocja  postaw: szacunku wobec innych, odpowiedzialności za własne życie, akceptacji i empatii wobec chorych i uzależnionych, współczucia i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Efekty ich pracy zostały zaprezentowane w auli szkolnej 4 grudnia 2023 r. Wtedy też zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

    W szkolnym konkursie wiedzy  o HIV i AIDS zwyciężyła klasa III b, miejsce 2 zajęła III a, na trzecim miejscu uplasowali się uczennice z klasy II c.

    Indywidualnie zwyciężyła: Dorota Naglik – klasa III b, drugie miejsce zajęła – Maja Januszewska – klasa III b i miejsce trzecie – Maja Pieróg – klasa III a.

  • Konkurs szkolny

  • Etap okręgowy Olimpiady Statystycznej

    8 listopada 2023 r. odbył się szkolny etap Olimpiady Statystycznej. W konkursie wzięła udział uczennica klasy III b Patrycja Zięba. Patrycja musiała rozwiązać trzyczęściowy test, w którym oprócz wiedzy teoretycznej z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych należało rozwiązać szereg zadań z zakresu rachunku prawdopodobieństwa i statystyki. Bardzo dobry wynik dał awans do etapu okręgowego, który odbył się 12 grudnia na Wydziale Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z grona 56 uczestników tylko trzy osoby mogły awansować do etapu centralnego. W tym roku nie udało się awansować, ale za rok kolejna okazja. Gratulujemy, życzymy powodzenia i zapraszamy innych uczniów do udziału w olimpiadzie

  • Wycieczka integracyjna

    11 grudnia odbyła się wycieczka integracyjna klas licealnych. Uczniowie klas 1,2,3 i 4 udali się ze swoimi opiekunkami p. Anną Łazarewicz-Juszczyńską, Julitą Szostek-Marciniuk i Kingą Adamską do kina w Zielonej Górze. Po seansie filmowym uczniowie spędzili aktywnie dwie godziny w parku trampolin Zajawka. Wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do domów z fajnymi wspomnieniami.

  • Jesteśmy w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Mediach!

    8 grudnia 2023 w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się okręgowy etap X Olimpiady Wiedzy o Mediach. Wśród 33 uczestników walczących o wejście do etapu centralnego była nasza uczennica klasy II c Oliwia Korczak. Oliwia musiała rozwiązać test z historii mediów i wiedzy o mediach współczesnych. Dzięki uzyskanym punktom Oliwia znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych uczestników, którzy w dniach 22 – 23 marca 2024 będą reprezentować województwo lubuskie w  etapie centralnym olimpiady.

    Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki!

    Opiekun – Małgorzata Jarosz

  • Konkurs czytelniczo-plastyczny

    W październiku uczniowie klas I - III SP uczestniczyli w konkursie czytelniczo - plastycznym pod hasłem Moja ulubiona książka. Dzieci otrzymały wyzwania czytelnicze, polegające na pokolorowaniu obrazków po wcześniejszym 15-minutowym codziennym czytaniu wybranej książki. Akcja czytelnicza trwała cały miesiąc. W listopadzie uczniowie przygotowywali prace plastyczne o swoich ulubionych książkach oraz o zaletach czytania.

    Po ocenieniu prac nagrody książkowe i dyplomy wręczono następującym uczniom:

    Kl. II SP

    I miejsce – Jakub Ziólkowski

    II miejsce -  Marianna Iwaszkiewicz

    III miejsce - Aleksander Suliga

    Wyróżnienia: Lilianna Kuznowicz i Weronika Napieralska

    Kl. III SP:

    I miejsce – Marceli Połatyński

    II miejsce – Piotr Fikus

    III miejsce – Lilia Patek

    Gratulujemy!

  • Kiermasz bożonarodzeniowy

    Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów oraz zakupów ozdób świątecznych. Jest w czym wybierać: są piękne kalendarze adwentowe i różnego rodzaju choinki.

    Zysk ze sprzedaży zasili konto Rady Rodziców.

  • Warsztaty integracyjne

      

    Dnia 13 listopada 2023r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym odbyły się warsztaty integracyjne, na które do uczniów klas Przysposabiających do Pracy zostali zaproszeni uczniowie klasy 1b Liceum Ogólnokształcącego w Gubinie.

    Koordynatorem spotkania były: wychowawczyni klasy 1b LO oraz pani pedagog SOSW.

    Zajęcia miały na celu kształtowanie pozytywnej postawy (otwartości i tolerancji) wobec osób z niepełnosprawnościami, ponadto pokazały młodzieży z LO, z  jakimi trudnościami mogą borykać się osoby niedosłyszące, niedowidzące, często poruszające się na wózku inwalidzkim.

    Celem warsztatów było również rozbudzenie empatii w młodzieży, która na co dzień nie ma styczności z osobami z niepełnosprawnością, ponadto poszerzenie świadomości na temat ich problemów i trudności następnie wypracowanie pozytywnych wzorców zachowania w stosunku do takich osób.

    Zajęcia odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze.

    Uczestnicy warsztatów z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania, które zaplanowanie jest w okresie przedświątecznym.

  • K.I.T. Listopad 2023

    Najnowszy numer K.I.T.-u jest już dostępny. A w nim: refleksje o Polsce, kilka słów o sobie powiedzieli uczniowie odnoszący sukcesy w różnych dziedzinach. Swoje wiersze zaprezentowali: siostra Klara (Beata Hetman) i nasi licealiści. Jest też kolejny fragment prozy Pawła Markowskiego Mój przyjaciel Asperger. A w stałych rubrykach nowe treści. Zapraszamy do czytania. Numer jest dostępny na stronie szkoły w zakładce gazetka szkolna.

    Zespół redakcyjny

  • Podsumowanie projektu

    Od września do listopada uczniowie liceum i VII klasy szkoły podstawowej brali udział w kolejnej szkolnej edycji Jesiennych Impresji Literackich. Tegoroczny projekt realizowany był pod hasłem: Natura słowem i pędzlem malowana.  Młodzież miała okazję, inaczej niż w tradycyjny sposób, poznać różne utwory z podstawy programowej zawierające opisy natury, samodzielnie korzystać z zasobów szkolnego księgozbioru, wykazać się swoimi talentami, doskonalić różne kompetencje kluczowe, a także dostrzec piękno opisywanej natury. Po raz kolejny można było się przekonać, że uczniowie potrafią z zainteresowaniem mówić, np. o naturze, tworzyć ciekawe prace plastyczne, które są prezentowane  na szkolnym korytarzu. Zapraszam do oglądania wystawy.

     

    Dziękuję wszystkim uczniom,

    koleżankom polonistkom,

    bibliotekarce za udział w projekcie-

    Alicja Tyl

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ZSO

    Nasza szkoła uczestniczyła w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 17 listopada 2023 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

    Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki.

    Dzień ten miał zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

    ,,Tabliczkowa wiedza ‘’ sprawdzana była w niecodzienny  sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli właśnie młodsi uczniowie. Zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych.

    Osoba, która w tym dniu zdała egzamin uzyskała tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia.

    Cała społeczność szkolna chętnie brała udział w tej akcji.

     

  • Jesteśmy życzliwi

    W naszej szkole Dzień Życzliwości będzie świętowany przez cały tydzień.

    Mamy też nadzieję, że każdy z nas na co dzień potrafi być dobry i serdeczny dla innych.

    W Dniu Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada w ZSO zarówno uczniowie jak i nauczyciele zaakcentowali ten czas żółtym elementem garderoby 💛💛💛

  • Numery telefonów zaufania

    Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

    Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

    W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

    Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

    Z wyrazami szacunku

    Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

     

  • Kolejny sukces szkolnych szachistów

    W dniach 14-15 listopada w Sulechowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w szachach. W kategorii Licealiada na 18 szkół nasze LO reprezentowane przez Antka Konstantego, Szymona Bezdziczka, Julię Pietruszkę  i Kalinę Markowską zdobyło wysokie 5 miejsce. Ponadto Julia wygrała wszystkie swoje partie na własnej szachownicy i zdobyła złoty medal. W kategorii Igrzyska Dzieci na 20 szkół nasza  szkoła podstawowa reprezentowana przez Grzegorza Kruka, Huberta Pietruszkę, Karola Połatyńskiego i Julię Smyk uplasowała się na 9 miejscu, a Grzegorz zajął 3 miejsce na swojej szachownicy zdobywając brązowy medal.

     Opiekunem obu  drużyn był Sylwester Cichosz. Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
    ul. Piastowska 26
    66-620 Gubin
  • 68 4558184
    68 4558186

    fax 68 4558185

    e-mail: zso@gubin.pl

Galeria zdjęć