Nagroda im. Urszuli Dudziak co roku przyznawana jest uczniom, którzy nie tylko osiągają wysokie wyniki w nauce, ale mogą pochwalić się również innymi sukcesami w dziedzinie sportu czy olimpiadach tematycznych. W tym roku kapituła konkursowa postanowiła przyznać nagrody dwóm uczennicom naszej szkoły. Podczas uroczystej sesji w dniu 28 listopada 2024r. Burmistrz Miasta Zbigniew Bołoczko, Przewodnicząca Rady Miasta Teresa Zajkowska i Przewodniczący Komisji Oświaty Paweł Wojtecki wręczyli nagrody Oliwii Korczak z klasy III c i Hani Rewedzie – Kwiatkowskiej z klasy IV a . Gratulacje otrzymali również opiekunowie uczennic – Małgorzata Jarosz, Leszek Grzegorzak, Robert Woszak oraz rodzice Oliwii i Hani.
Gratulujemy!
27 listopada dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 nasi najmłodsi uczniowie mogli obejrzeć spektakl profilaktyczny zatytułowany "Ściema 2.0" grany przez aktorów "Grupy T" z Torunia.
Przekaz był jasny i bardzo ważny, a mówił o tym, by w sposób rozsądny korzystać z nowych technologii. Spektakl promował także zdrowy styl życia, podkreślając znaczenie aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Dzięki atrakcyjnej formie, w tym bohaterom z bajek i postaciom z gier, spektakl z pewnością trafił do młodych widzów.
W klasie 3 SP 5 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia w wyjątkowy sposób! Dzieci, wraz z wychowawczynią Żanettą Cichosz, uczestniczyły w grach i zabawach, które wywołały wiele radości. Wykonaliśmy pamiątkowe medale, układaliśmy puzzle online z wizerunkiem misia oraz bawiliśmy się na platformie Wordwall, rozwiązując zadania tematyczne.
Nie zabrakło też chwili edukacyjnej – obejrzeliśmy krótki film o historii powstania pluszowego misia i dowiedzieliśmy się, jak prezydent Theodore Roosevelt przyczynił się do stworzenia tej uwielbianej przez dzieci zabawki.
Gościem specjalnym w tym dniu był ogromny miś, którego historię opowiedziała nam Pani Dorota Balczyńska. Przytulaniom i uściskom nie było końca. To był wspaniały dzień pełen nauki i zabawy!
Kilka dni przed tradycyjnymi "Andrzejkami" w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie odbyły się wróżby dla najmłodszych uczniów. Dużą atrakcję było lanie wosku i obserwowanie powstałych wróżb jako cieni. Przedsięwzięcie zorganizowała pedagog szkolna - Magdalena Midzio we współpracy z nauczycielami świetlicy oraz wychowawczyniami edukacji wczesnoszkolnej. Wyobraźnia najmłodszych uczniów nie znała granic, ale najważniejsze było to, że każde dziecko znalazło we wspólnej zabawie coś, co było dla niego ważne.
Kontynuacja andrzejkowych zabaw już w piątek 29 listopada.
W dniu 27 listopada Pani Dyrektor ZSO w Gubinie Małgorzata Kijewska wręczyła nagrody naszym najmłodszym uczniom. W konkursie "Dary Jesieni nagrody otrzymali
w klasie I: Piasecki Michał, Marianna Wiśniewska, Szymon Markowski
w klasie II: Victoria Wankowicz, Magdalena Muskała, Tymofii Pyzhyk
w klasie III : Lilianna Kuznowicz, Julian Lipiński, Karina Tiahonian
Prace uczniów były niezwykle pomysłowe i bardzo staranne. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs zorganizowały: Beata Kosińska- logopeda szkolny, Magdalena Midzio- pedagog szkolny.
Tego dnia wręczono również nagrody w konkursie fotograficznym "Las w moich oczach", którego zwycięzcami zostali: Ariana Pardo-Rafalska oraz Krystian Szpunar .
Gratulujemy!
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla uczniów.
26 listopada klasa II SP obchodziła Andrzejki. Chętne dzieci przyszły do szkoły przebrane za czarownice, diabełki i skrzaty. Podczas zajęć uczniowie z wielu wróżb dowiadywali się np. jaki będą mieli zawód w przyszłości lub jak będzie miała na imię przyszła żona/mąż. Wróżba z butami ukazała, który chłopiec pierwszy się ożeni, a która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Odbyły się także tańce wśród balonów.
Dzieci zajadały się m.in. ciasteczkami i babeczkami z wróżbą przygotowanymi przez mamę Lilianny - p. Krystynę Lelito oraz innym przekąskami przygotowanymi przez mamę Cypriana - p. Justynę Chryniewicz. Natomiast mama Grzegorza - p. Joanna Wlazła kręciła dzieciom watę na patyku.
Andrzejki nie odbyłyby się bez lania wosku przez klucz. Wróżbę tę przygotowała Pani pedagog Magdalena Midzio dla wszystkich klas 1-3. Po wyschnięciu wosku dzieci odczytywały wróżbę z cienia odlewu.
Licealiści również zorganizowali wróżby i tańce dla swoich młodszych kolegów z klas 1-3. Przygotowali także kawiarenkę z ciastami, popcornem i innymi przysmakami.
Wychowawczyni klasy 2A SP Kamila Ziemann-Żuk dziękuje rodzicom z trójki klasowej: p. Karolinie Szulc, p. Krystynie Lelito oraz p. Joannie Wlazłej za pomoc w przeprowadzeniu zabawy andrzejkowej.
25 listopada klasa II SP obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli do szkoły swojego pluszaka. Na początku zajęć odbyła się prezentacja maskotek. Następnie dzieci poznały historię powstania pluszowego misia. Odwiedziły online także fabrykę pluszowych misiów i zapoznały się z procesem produkcji maskotek.
Wychowawczyni Kamila Ziemann-Żuk zaprezentowała misie znane z bajek, które uczniowie mieli okazję obejrzeć na lekcjach. Dzieci bawiły się także w zabawę "Stary niedźwiedź". Odbyła się również prezentacja różnych informacji o prawdziwym niedźwiedziu brunatnym, które uczniowie przygotowali wcześniej w domu. Potem tworzyli krótki opis niedźwiedzia.
Na koniec dnia wszyscy otrzymali dyplomy przyjaciela pluszowego misia.
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy I SP mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
Listopadowe święta wywołują w nas zadumę i wspominanie tych, którzy odeszli oraz tych, którzy żyli w okresie, gdy Polska odzyskała niepodległość. Maria Skłodowska - Curie idealnie wpisuje się w te ramy. Dlatego uczniowie klasy 2A SP omawiali w tym miesiącu lekturę "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie" Julity Grodek. Dzieci, po omówieniu fragmentów książki na temat wyglądu zewnętrznego małej Mani i dorosłej Marii, namalowały w dwóch grupach plakaty ze wspomnianymi postaciami. Następnie tworzyły opis postaci wg kryteriów podanych przez nauczyciela. Wraz z wychowawczynią Kamilą Ziemann-Żuk stworzyły kącik czytelniczy, do którego chłopcy przynieśli z domu rekwizyty kojarzące się z polską uczoną. Nie obyło się również bez pokazu mody wzorowanej na Marii Skłodowskiej-Curie. Dziewczynki ubrały się w długie, proste ciemne suknie lub spódniczki oraz splotły włosy w kok. Na koniec uczniowie poczuli się jak Maria Skłodowska-Curie. Wykonali wraz z nauczycielką doświadczenia dotyczące zjawisk elektrostatycznych oraz reakcji ogień-tlen.
Listopadowy numer gazetki jest już dostępny. Polecamy wywiad z panią A. Bożek- Romanowską- koordynatorką programu Szkoła promująca zdrowie. Przeczytajcie, jakie refleksje związane z Narodowym Świętem Niepodległości towarzyszyły licealistom. Rekomendujemy ciekawy artykuł poświęcony zjawisku FOMO. Nasze maluchy opowiedziały o swoich wrażeniach po występach w szkolnym Konkursie piosenki obcojęzycznej. Swoje poetyckie próby publikuje Ola Tatara. A w stałych rubrykach nowe treści. Znajdziecie nas na stronie szkoły w zakładce gazetka szkolna. Zachęcamy do czytania.
Dotarły do nas życzenia od św. Mikołaja, podajemy adres do korespondencji:
Santa Claus Office, Joulumaantie1, 96930 Arctic Circle/Napapiiri, Suomi/Finland
Zespół redakcyjny
21 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie dominował kolor żółty. W ten sposób cała społeczność szkolna świętowała.
W wybranych klasach odbyły się również warsztaty na ten temat.
Całej społeczności szkolnej życzymy udanego świętowania oraz tego, by życzliwość towarzyszyła nam każdego dnia!
W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie, co środę w szkolnej auli odbywają się ćwiczenia relaksacyjne, podczas których pracownicy szkoły mogą poznać m.in. techniki oddechowe pozwalające zapanować nad stresem.
Instruktorka jogi Magdalena Spychalska ze szkoły Yoga Flow Gubin wprowadza nas w świat spokoju, opanowania i niewymuszonego uśmiechu. Pokazuje jak rozluźnić wszelkie napięcia w ciele. Uczy jak z uważnością być tu i teraz.
Nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 15 listopada 2024 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki.
Dzień ten miał zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.
,,Tabliczkowa wiedza ‘’ sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli właśnie młodsi uczniowie. Zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów oraz dorosłych.
Osoba, która w tym dniu zdała egzamin uzyskała tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Cała społeczność szkolna chętnie brała udział w tej akcji.
18 listopada w hali sportowej SP nr 3 w Gubinie odbył się Turniej w piłkę siatkową pracowników oświaty. Organizatorami byli zwycięzcy z poprzedniego roku: ECKZiU oraz SP 1.
Naszą szkołę reprezentowała mocna drużyna w składzie: Małgorzata Kijewska, Paula Frąckiewicz, Natalia Cichosz, Robert Woszak, Robert Przyworski, Sylwester Ciochosz, Tomasz Romanowski, której rozgrywki nadzorował trener Leszek Grzegorzak. Drużyna ZSO zajęła wysokie II miejsce.
Gratulujemy !
Turniej siatkarski polegał nie tylko na rywalizacji sportowej, ale także na integracji i wspólnej zabawie. Była to doskonała okazja do nawiązania bliższych relacji, wymiany doświadczeń i wspólnego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze.
Wstępnie ustalono, że następny turniej w 2025 roku odbędzie się jesienią w hali, ale wcześniej, na przełomie maja i czerwca na boiskach plażowych przy ECKZiU rozegrany zostanie Belfer Beach Volley, do którego serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, nie tylko z Gubina.
Tradycją naszej szkoły stał się konkurs "Dary Jesieni". Odbywa się on zawsze w listopadzie, gdy bogactwo kolorów za oknem cieszy wzrok i sprzyja aktywności twórczej najmłodszych uczniów.
Konkurs jest przedsięwzięciem realizowanym przez Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej, a jego koordynatorkami panie: Beata Kosińska- szkolny logopeda oraz Magdalena Midzio- pedagog szkolny.
Uczniowie klas I-III wykonali piękne i pełne artystycznego wyrazu prace. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców.
Prace konkursowe można podziwiać na szkolnym korytarzu (parter). Już niedługo rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.
Wspólnie z Burmistrzem Miasta Gubina Zbigniewem Bołoczko, wiceburmistrzynią Anną Kapelą, radnymi miasta i mieszkańcami Gubina oddaliśmy hołd bohaterom walk o wolną i niepodległą Polskę.
Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych dni w polskim kalendarzu narodowym.
Z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyły się trzy uroczyste apele, będące istotnym elementem kształtowania postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowie poprzez recytacje, dekoracje, prezentacje, inscenizacje i pieśni patriotyczne przypomnieli najważniejsze wydarzenia oraz postaci związane z odzyskaniem niepodległości.
W tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście dumnie nosili przypięte do piersi biało-czerwone kotyliony. Na korytarzu szkolnym pojawiły się przygotowane przez licealistów plakaty związane z tym polskim świętem.
Zwieńczeniem obchodów było utworzenie na boisku szkolnym biało - czerwonej Żywej Flagi. W wydarzeniu tym wspólnie z nami wzięli udział znamienici goście: Burmistrz Zbigniew Bołoczko, Wiceburmistrz Anna Kapela, pracownicy Urzędu Miasta oraz przedstawicielka Rady Rodziców Joanna Wlazła.
11 listopada delegacja naszej szkoły uczestniczyła także w miejskich obchodach święta. Dyrekcja, nauczyciele i poczet sztandarowy oddali hołd poległym za ojczyznę, składając kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności w Parku im. 5 Dywizji.
Celne strzały, rywalizacja i adrenalina cechowały Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Oddziałów Przygotowania Wojskowego w strzelectwie sportowym.
Rywalizacja była bardzo zacięta, a skala umiejętności zawodników stała na najwyższym poziomie. Każdy strzał wymagał od zawodników pełnej koncentracji, precyzji i zimnej krwi. Była to nie tylko rywalizacja fizyczna, ale także sprawdzian psychiczny, w którym zawodniczki reprezentujące naszą szkołę okazały się najlepsze.
Drużyna w składzie: Hanna Reweda Kwiatkowska, Julia Szul i Kinga Leda zajęły I miejsce i tym samym obroniły mistrzostwo zdobyte w ubiegłym roku.
Miejsca drużynowo.
1 ZSO Gubin 546 pkt (23 dziesiątki)
2 ZSTiO Gorzów 546
3 CKZiU Słubice
Indywidualnie Hania zajęła 2 miejsce, Kinga 5, a Julka 8.
Wielkie gratulacje dla mistrzyń i życzymy im takich samych wyników na maturze.