• Spotkanie z Melpomeną

    Spotkanie z Melpomeną

    W ramach obchodzonego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru w szkolnej auli spotkali się uczniowie, aby obejrzeć premierowe przedstawienie inscenizacji wiersza Jana Brzechwy Na straganie, przygotowane przez szkolne koło teatralne, spektakl  najmniejszego teatrzyku świata Zielona Gęś K.I. Gałczyńskiego oraz fragment II cz. Dziadów Adama Mickiewicza. Działania teatralne połączyły pokolenia. Na scenie spotkali sie uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjaliści i tegoroczni maturzyści. W przygotowaniu wydarzenia pomagały uczniom panie Wioletta Kucharska - Spiralska i Alicja Tyl.

     

    Przejdź do galerii

  • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi i Poezji

    Międzynarodowy Dzień Liczby Pi i Poezji

    W kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny jednym z wielu realizowanych przedsięwzięć była gra dydaktyczna związana z Międzynarodowym Dniem Liczby Pi (14.03) i Poezji (21.03). Udział w zmaganiach wzięły klasy licealne (Ia, Ib, IIa, IIb, IIIc) i gimnazjalne (III B, III C). Drużyny miały do rozwiązania zadania z zakresu matematyki i poezji, np.: zapisać z pamięci rozwinięcie dziesiętne liczby π, rozwiązać zadania z ciągów, napisać hasło promujące matematykę, trimino z poetyki, z wylosowanych z kapelusza dadaisty słów ułożyć wiersz, zagrać w kole fortuny. Drużyny dzielnie rywalizowały, pomiędzy kolejnymi miejscami były niewielkie różnice punktów. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa II a, II – II b i III – IIIc. Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili. Poniżej prezentujemy hasła reklamowe i wierszyki.

    Organizatorkami gry były p.p.: Edyta Adamczyk i Małgorzata Jarosz

    Matematyka  - możesz na jej punkcie dostać bzika!     

                     I a

    Matma – łatwa i kochana, z nią nie wyjdziesz na barana!   

             I b

    Kto matmę potrafi, na poprawkę nie trafi!       

                                 II a

     

    Czy banany czy republika – w naszych sercach matematyka,

    Słupki, diagramy czy piktogramy – zabawy logiczne wszystkie kochamy,

    W 28 czy na piętrze drugim w głowie nam liczby, harce, zabawy,

    Matematyka królową – na nią zapraszamy.             

                                   II b

    Matma jest spoko, gdy puszczam do niej oko ;)       

                       III c

    Matmę znasz, to wszystko zdasz! 

          III B

    Liczby ciągle w mej głowie,

    Do matmy mam dziś pociąg,

    Poodejmujemy sobie,

    Pani Swobodzie zbudujemy posąg.          

          III C

     

    Wiersze z kapelusza dadaisty

    Moje uczucie, może melancholia,

    Ale w podskoku chcę ciacho zjeść.  

    I a

     

    Stary, umysł ci nie szkodzi,

    W czwartek przyjdzie czas swobody

    Rozwijaj swój umysł a odnajdziesz sacrum

    Głupotą zbliżasz się do profanum. 

    I b

     

    Człowiek o imieniu Adam

    W wyniku efektu motyla

    Z sacrum dostał się do podziemia

    Och, Maryla!

    II a

     

    Zabawa zabawą, lecz matura czeka,

    największy przeciwnik każdego człowieka

    W majowy czwartek odpoczniemy,

    a w piątek z biologią się zetkniemy.

    Pani Jarosz na ustnej swe ucho nastawia,

    a potem dobry wyniczek nam stawia.

                  III c

     

    Wśród gwiazd i otchłani,

    Pięknej kobiety uroda

    Na planetach odległych

    Kontempluje Mistrz Yoda.

    I chodzi, i podziwia:

    „Ach, piękne te gwiazdy!”

    I po medytacji ma chore odjazdy.

    Siedzi i duma, śmiechu co niemiara,

    „Ale bym se wytrenował nowego Padowana”.

    I Luke wnet z nieba spada jak Zabłocki,

    Po mydle do kwiatów i Mistrza Yody wioski,

    Trenują i skaczą te dwa gagatki,

    Śmiech mają bezlitosny

    I na kolację jedzą płatki!

     

             II b

     

    Mistrz Yoda odkrył swe wewnętrzne sacrum,

    Kiedy jego ucho zaczęło pulsować,

    A jego umysł zaczął kochać,

    Śpiewać i tańczyć,

    Wymyślił „Pieśń o Rolandzie”.                          

                             III B

     

    Motyla wzięła melancholia,

    Marzył o swych nowych spodniach,

    Spotkał żabę – dziwną postać,

    Co w podziemiu miała swój lokal,

    Pyta: „Żabko, gdzie je kupić?,

    A żaba nie umie mówić! :C

                III C

     

    Przejdź do galerii

  • Powitaliśmy wiosnę

    Powitaliśmy wiosnę

    Z okazji I Dnia Wiosny zajęcia w naszej szkole przybrały niecodzienną formułę. Było coś dla duszy i dla ciała. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z dietetyczką Katarzyną Zienkiewicz, tańczyli w auli zumbę oraz obejrzeli przedstawienie Żyj zdrowo przygotowane przez pedagoga szkolnego.  Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji oraz Dnia Liczby π odbyła sie gra dydaktyczna, którą wygrała klasa IIa LO. Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Miss Szkoły. Tytuł Miss Szkoły przyznano Dominikowi Niemaczkowi z klasy III C gimnazjum.

    Ten wyjątkowy dzień sprawił wiele radości całej społeczności szkolnej oraz niewątpliwie był jednym z najweselszych dni spędzonych w szkole. Dziekujemy pani Magdzie Sikiewicz - Witczak za zaproszenie do szkoły Katarzyny Zienkiewicz i instruktora zumby.

    Przejdź do galerii

  • Młodzież wybiera Europę 2019

    Młodzież wybiera Europę 2019

    Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie wzięli udział w odbywającym się w Zamku Trebnitz polsko-niemieckim projekcie pt. „Młodzież wybiera Europę 2019”.

    Natalia Faltyn, Klaudia Gancarz, Konrad Przysmak, Amelia Kaczmarek, Sara Herniak, Otylia Lenart, Joanna Paszkiewicz, Sandra Kosińska i Oliwia Krzyżaniak wraz z uczniami z Gimnazjum w Forst i Boleszkowic brali udział w warsztatach dotyczących politycznej przyszłości Europy i regionu przygranicznego, spotykali się z politykami różnych opcji politycznych ze strony polskiej i niemieckiej, m.in. z ministrem ds. europejskich Stefanem Ludwigiem, prowadzili debaty polityczne, rozmawiali o problemach Europy i Unii Europejskiej, zakładali partie polityczne, w podkomisjach partyjnych przygotowywali rezolucje, które następnie przedstawiali na posiedzeniu plenarnym w ratuszu we Frankfurcie nad Odrą.  

    W Berlinie młodzież spotkała się z młodym politykiem SPD, kandydatem do Parlamentu Europejskiego, Simonem Vautem, który również opowiadał o problemach Europy i zachęcał młodzież do udziału w życiu politycznym swoich regionów i państw.

    Pomimo trudnej tematyki, uczniowie znaleźli jeszcze siłę, by wieczorami integrować się i komunikować ze sobą, by wspólnie spędzić czas, poznać się nieco lepiej i dowiedzieć czegoś o sobie.

    Opiekunką projektu trwającego od 10.03 do 16.03.2019 była p. Marzena Kwaśniewska.

    Przejdź do galerii

  • Wieczór historii regionalnej

    Wieczór historii regionalnej

    14 marca odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie spotkanie grupy pasjonatów historii regionalnej. Uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 2 i klas II i III Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gubinie uczestniczyli w prelekcji i pokazie prezentacji przygotowanych przez zaproszonych ekspertów: Prezesów:  Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej – Stefana Pilaczyńskiego oraz Gubińskiego Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego „Łużyce” - Damiana Hasiuka. Podczas tego spotkania młodzież dowiedziała  się, jak przebiegały walki o Gubin,  obejrzała zdjęcia Gubina po wojnie oraz zobaczyła film, jak saperzy rozminowywali „Góry Śmierci”. Niezwykle ciekawą prezentację przedstawił Andrzej Skokowski – przedstawiciel Gubińskiego Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego na temat niebezpieczeństw pozostawionych po II wojnie światowej, czyli m.in. niewybuchów. Jako saper zapoznał również uczestników, jak należy zachować się, gdy znajdziemy takie niebezpieczne eksponaty.

    Uczestnicy spotkania bardzo dziękują Panom: S. Pilaczyńskiemu, D. Hasiukowi i A. Skokowskiemu za interesujące spotkanie i poświęcony czas. Wieczór  historii regionalnej odbył się z inicjatywy nauczycielek historii i wos:  Żanetty Cichosz i Teresy Grajek.

     

    Przejdż do galerii

  • Podsumowanie Ligi Przyrodniczej

    Podsumowanie Ligi Przyrodniczej

    Zakończyły się zmagania klas I i II  LO w ramach Szkolnej Ligi Przyrodniczej. Tegoroczna, X już edycja, przebiegała pod hasłem Węgiel jako pierwiastek, budulec, energia i bogactwo naturalne. Uczniowie konkurowali ze sobą w różnych działaniach etapowych, między innymi: rozwiązywali test przyrodniczy, wykonywali zdjęcia, tworzyli wizytówkę węgla, uczestniczyli w części eksperymentalnej w pracowni chemicznej, przygotowywali tematyczną prezentację multimedialną. Efekty pracy można było podziwiać na korytarzu szkolnym.

    Pierwsze miejsce zajęła klasa IIa, drugie Ia,  natomiast na trzecim miejscu uplasowała się klasa Ib.

    Szkolna Liga Przyrodnicza rozwija inicjatywę, doskonali umiejętność pracy w zespołach, wzbudza w uczniach zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi jako naukami doświadczalnymi, pozwala ciekawie spędzić czas i zintegrować zespoły klasowe.  

    Nagrodą  dla klas, które zajęły dwa pierwsze miejsca, będzie jednodniowy wyjazd edukacyjny.

         

  • Debata w ZSLiT

    Debata w ZSLiT

    7 marca w ZSLIT w Gubinie odbyła się debata oksfordzka, której tematem była teza Portale społecznościowe przyczyniają  się do kształtowania pozytywnych postaw społecznych.

    Naszą szkołę reprezentowali gimnazjaliści z klas IIIB i IIIC ( Natalia Szczepankiewicz, Ania Kulik, Nina Szkołuda,  Julia Tumiłowicz,  Filip Wiśniewski, Konrad Przysmak, Dawid Ławnicki, Aleksander Wójcik). Do debaty przygotowywali  się w  dwóch grupy w zależności od zajmowanego stanowiska w trakcie debatowania.  Ostatecznie nasi uczniowie wystąpili w roli propozycji przeciwko opozycji ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gubinie. Dyskusja była zacięta, interesująca i pełna ciekawych argumentów.

    Publiczność doceniła występ naszych uczniów, przyznając im najwięcej punktów. Zdaniem Jury byli słabsi od drużyny gospodarzy o 2 punkty, tym samym zajęli drugie miejsce. Gratulujemy.

    Przejdź do galerii

  • Sukces Julii

    Sukces Julii

    6 marca w Gubińskim Domu Kultury odbył się przegląd powiatowy Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019. Naszą szkołę reprezentowali Marcel Konecny i Julia Tumiłowicz. Recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej Nienawiść w wykonaniu Julii urzekła jurorów. Julia znalazła sie w gronie trzech osób nominowanych do finału wojewódzkiego, który odbędzie sie 29 marca w Żaganiu. Gratulujemy i  życzymy powodzenia w finale.

  • Przedszkoliada 2019

    Przedszkoliada 2019

    W piątek, 1 marca 2019 roku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie odbyła się Przedszkoliada. Nauczyciele w-f p. Robert Woszak i p. Ziemowit Patek z pomocą uczniów klasy IIIA gimnazjum  zorganizowali dla małych gości z gubińskich przedszkoli: nr 1, nr 2          i nr 3 zajęcia i zawody sportowe w sali gimnastycznej ZSO w Gubinie. Rywalizacja sportowa była bardzo zacięta. Biegi w kaloszach czy slalom na hulajnodze sprawiły młodym sportowcom wiele radości. Po otrzymaniu zasłużonych medali za osiągnięcia sportowe, przedszkolaki udały się do zorganizowanej przez nauczycieli ZSO i uczniów klasy IIb LO kawiarenki, gdzie zostali poczęstowani pysznym ciastem.

    Dużym powodzeniem cieszyło się również malowanie twarzy. Maluchy cierpliwie czekały w długiej kolejce na koci pyszczek lub Spider-Mana na policzku, a Dominika i Karolina z klasy IIa LO starały się spełniać wszystkie życzenia małych gości.

    Wizytę zakończyło przedstawienie teatralne, które zostało przygotowane przez uczniów klasy IIIB gimnazjum i p. Monike Hańćkę. Czerwony Kapturek (Rotkäppchen) został wystawiony w języku niemieckim, co jednak nie przeszkodziło małym widzom żywiołowo reagować na widok wilka i myśliwego.

    Przejdź do galerii

  • Konkurs "Moje zwierzęta"

    Konkurs "Moje zwierzęta"

    Konkurs recytatorski dla klas I i II SP pod hasłem "Moje zwierzęta" odbył się 28 lutego 2019 roku. Wzięło w nim udział dwanaścioro dzieci: Julita Kazimierczak, Emil Szymański, Aleksandra Miś, Dzmitry Roshchupkin, Aleksandra Polaszyk, Bartosz Bojarojć, Michał Szuleko, Wiktor Szostak, Malwina Pindel, Wiktoria Krawczyk, Ksawery Mikszta i Sebastian Kazimierczak. I miejsce zdobył M. Szuleko z klasy I, II miejsce K. Mikszta z klasy I, a III miejsce uzyskała A. Miś z klasy II. Uczestnikom i czcigodnemu jury: pani M. Nieściór, S. Krygowskiej i G. Czabatorowi serdecznie dziękujemy.

     

    Przejdź do galerii

  • Jęzory 2019 już za nami

    Jęzory 2019 już za nami

    25 lutego odbyła się II edycja szkolnego konkursu językowego  Jęzory 2019. Brali w nim udział uczniowie III klas gimnazjum i I liceum. Młodzież włączyła się w ten sposób w obchodzony 21 lutego Międzynarodowy  Dzień Języka Ojczystego.

    Zadania konkursowe były różne:  słodkie jak cukierek, lekkie jak piórko, pełne ukrytych znaczeń, czyli takie jak nasza polszczyzna. Widownia dopingowała swoje drużyny, wykorzystując przygotowane wcześniej transparenty.

    Trzy zwycięskie drużyny otrzymały z rąk pani dyrektor Haliny Bogatek nagrody, medale i dyplomy. Konkurs przygotował i przeprowadził zespół polonistyczny (A. Tyl, M. Jarosz, S. Krygowska).

    Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

    Wyniki konkursu:

    I miejsce- klasa I b

    II miejsce - klasa Ia

    III  miejsce - klasa IIIA

    Przejdź do galerii

  • Z wizytą na Uniwersytecie Zielonogórskim

    Z wizytą na Uniwersytecie Zielonogórskim

    Dnia 14 lutego uczniowie klasy I ( biologiczno - chemicznej) pod opieką nauczycieli M. Sobczyk i R. Franczak uczestniczyli w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez pracowników Wydziału Nauk Biologicznych. Warsztaty nosiły tytuł Wielkie i małe problemy roślin.

    Celem zajęć było zapoznanie się z procesami fizjologicznymi zachodzącymi w roślinach, poznanie budowy i obsługi mikroskopu świetlnego, wykonanie i opisanie preparatów mikroskopowych oraz rozdzielenie roślinnego barwnika przy pomocy chromatografii bibułowej. Uczniowie w dwuosobowych grupach wykonywali doświadczenia oraz analizowali ich wyniki. Atrakcją była możliwość "zaprzyjaźnienia się" z nieznany dotąd dla uczniów ssakiem z rodziny latopałankowatych.

    Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że zajęcia były ciekawe i udane.

    Dziękujemy p. dr Katarzynie Dancewicz i p. dr Annie Wróblewskiej - Kurdyk za profesjonalne i niezwykle interesujące przygotowanie zajęć. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w marcu i maju.

     

    Przejdź do galerii

  • Przeszli do kolejnego etapu

    Przeszli do kolejnego etapu

    13-14 lutego w Gubińskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe  Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas I-III uczeń Marcel Konecny został zakwalifikowany do etapu powiatowego, a Dzmitry Roshchupkin otrzymał wyróżnienie.

    W kategorii klas gimnazjalnych wyróżnieni zostali Iga Kubiak i Aleksander Wójcik. Julia Tumiłowcz będzie reprezentować  rejon gubiński w etapie powiatowym. Gratulujemy i życzymy sukcesów  w dalszych eliminacjach.

  • Akcja profilaktyczna

    Akcja profilaktyczna

    W dniach 11.02 i 13.02 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie została przeprowadzona akcja profilaktyczna  chorób uzębienia u ludzi. Wzięły w niej udział  trzecie klasy gimnazjalne i pierwsze klasy licealne. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo przeprowadzać higienę jamy ustnej oraz co robić, by zapobiec chorobie próchnicowej. Prezentacja i pokaz zostały przygotowane i przeprowadzone przez Ewelinę Urban, naszą absolwentkę, aktualnie studentkę trzeciego roku stomatologii.

    Przejdź do galerii

  • Bal karnawałowy

    Bal karnawałowy

    8 lutego odbył się bal karnawałowy dla uczniów klasy I i II SP. Rodzice przygotowali smakołyki, a panie zabawy  i konkursy. W tym dniu aula szkolna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną postaci z bajek, filmów i nie tylko.  Na balu pojawiło sie wiele interesujących kostiumów, np: Hulk, wróżka, strażnik graniczny, policjant, Transformers. Wszystkie dzieci bawiły się przy rytmach różnorodnej muzyki. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Muzyka i tańce przeplatane były zabawami i konkursami (wędrujący kapelusz, znaczek do znaczka, książęta i księżniczki). Dzieci bawiły się świetnie, ochoczo uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez opiekunów  Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunku.

    Przejdź do galerii

  • Teatrzyk w szkole

    Teatrzyk w szkole

    7 lutego uczniowie  najmłodszych klas obejrzeli spektakl  Pinokio. Z zainteresowaniem oglądali zabawną opowieść o drewnianym pajacyku, który za wszelką cenę chce zostać prawdziwym chłopcem. Dzieci razem z Pinokiem przeżywały jego zaskakujące przygody. Z opowieści uczniowie dowiedzieli się, że godne pochwały są takie wartości jak: nauka, praca, bycie życzliwym i troskliwym wobec słabszych oraz to, że należy być odpowiedzialnym za swoje czyny.  Aktorzy prowadzili z publicznością żywą interakcję, dzięki czemu  aktywnie uczestniczyła ona w spektaklu. 

  • Warsztaty chemiczne

    Warsztaty chemiczne

    W poniedziałek 4 lutego już po raz dziesiąty odbyły się  w naszej szkole  warsztaty chemiczne "Chemia w małej skali" prowadzone przez naukowców  z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu.

    W warsztatach udział wzięli uczniowie klas biologiczno-chemicznych liceum oraz klasy matematycznej gimnazjum. Pod czujnym okiem "pozytywnie zakręconych" chemików uczniowie samodzielnie wykonywali różne doświadczenia. Warsztaty zakończyły się spektakularnym pokazem chemicznym w auli, który na długo pozostanie w pamięci uczniów.

    Udział w warsztatach pozwolił uczniom bardziej zrozumieć istotę wielu zjawisk oraz reakcji chemicznych. Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi i panu Piotrowi za ciekawie przeprowadzone zajęcia.

    Przejdź do galerii

  • Konkurs recytatorski

     Konkurs recytatorski

    7 lutego w auli odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego. Do etapu miejskiego w kategorii szkół podstawowych zakwalifikowali się Aleksandra Polaszyk, Kaja Paszkowska, Marcel Konecny, Michał Szuleko, Dzmitry Roshchupkin, Antonina Pietsch i Maja Kowal.

    W kategorii gimnazjum szkołę reprezentować będą: Julia Tumiłowicz, Natalia Szczepankiewicz, Iga Kubiak, Konrad Przysmak i Aleksander Wójcik. Gratulujemy i życzymy  sukcesów recytatorskich na kolejnych szczeblach Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

  • Połowinki 2019

    Połowinki 2019

    01.02 br. uczniowie klas II liceum świętowali półmetek swojej edukacji. Całe wydarzenie odbywało się w sali bankietowej restauracji "Zenek" w Gubinie. Impreza trwała od godz. 19:00 do 1:00. Udział wzięło ponad 50 osób, tj. nasi uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi i wychowawczynie Małgorzata Jarosz i Grażyna Bartkowiak wraz z przewodniczącymi rad rodziców obu klas. Sala wyglądała pięknie- różowe światło i dym puszczany przez DJa dodawały miejscu uroku, dziewczyny w pięknych kreacjach, a chłopcy w garniturach prezentowali się znakomicie. Jedzenie było smaczne, muzyka idealnie nadawała się do tańca i tworzyła świetny klimat. Na początku imprezy wszyscy rozmawiali, komentowali swoje stroje, zapoznawali się z osobami towarzyszącymi swoich rówieśników. Po godzinie uczniowie zaczęli się bawić, momentami brakowało miejsca na parkiecie. Bywały osoby, które nie odpuściły żadnej piosenki. Wszyscy bawili się świetnie, mało kto siedział dłużej przy stole. Impreza przebiegała w miłej atmosferze. O północy wszyscy zebrali się na środku sali w kółku, by zaśpiewać koleżance z klasy II a ''100 lat'', ponieważ obchodziła swoje 18. urodziny. Uczniowie robili sobie zdjęcia, bawili się nie tylko z rówieśnikami i swoimi osobami towarzyszącymi ale także z wychowawczyniami. Wszyscy uczestnicy oceniają Połowinki pozytywnie.

     

    Przejdź do galerii

  • Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka to ważne święto dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, dlatego postanowili przygotować dla swoich babć i dziadków wspaniała niespodziankę - koncert życzeń.  Odbył sie on 31 stycznia 2019 r. w auli szkolnej. Uczniowie recytowali życzenia, śpiewali i grali na instrumentach. Po uroczystości zaproszeni goście chętnie skorzystali  z przygotowanego poczęstunku.

    Przejdź do galerii

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
    ul. Piastowska 26
    66-620 Gubin
  • 68 4558184
    68 4558186

    fax 68 4558185

    e-mail: zso@gubin.pl

Galeria zdjęć