• Spacerkiem przez epoki literackie

    Spacerkiem przez epoki literackie

    Wkrótce koniec roku szkolnego; sprzyja to różnym powtórkom, podsumowaniom. Uczniowie klasy III B w ramach kilku lekcji języka polskiego przygotowywali słowno- graficzne prezentacje o epokach literackich. Po wcześniejszym wylosowaniu epoki należało zebrać informacje o: ramach czasowych, ważnych wydarzeniach, twórcach, filozofach, utworach, wybrać słowa kluczowe związane z daną epoką. Następnie przedstawić zebrany materiał graficznie. Powstały ciekawe pomoce dydaktyczne, których część można oglądać na szkolnym korytarzu. Pozostałe znajdują się w gabinecie 112 i przydadzą się licealistom na lekcjach powtórkowych, a także przyszłorocznym maturzystom. Gimnazjalistom gratuluję pomysłowości.

     

    Przejdż do galerii

  • Najlepsi w miejskim konkursie czytelniczym

    Najlepsi w miejskim konkursie czytelniczym

    W 20. rocznicę śmierci jednego z najwybitniejszych polskich współczesnych poetów Sejm uchwalił rok 2018 Rokiem Herberta. Nasza Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się trdycyjnie już w obchody, organizując konkurs czytelniczy Życie i twórczość Zbigniewa Herberta. Konkurs stanowił jedną z towarzyszących imprez 57. Wiosny nad Nysą.

    1 czerwca 2018r. w MBP trzyosobowe zespoły uczniów szkół ponadgimnazjalnych (ZSO, ECKZiU, ZSLiT) rywalizowały ze sobą w czteroetapowych konkurencjach, które sprawdzały znajomość biografii i twórczości poety. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Wioletta Górna, Agata Krajewska (II a) i Maciej Wojtkumski (II b) od pierwszego etapu wysunęła się na prowadzenie i w efekcie – tradycyjnie już – zajęliśmy I miejsce.

    Gratulujemy sukcesu!

     

    Przejdź do galerii

  • Wyniki Szkolnej Wiosny Kulturalnej po VI etapie:

    Ia - 64

    Ib - 39

    IIa - 51

    IIb - 61

    IIc - 62

  • XXIII Marsz Nadodrzański

    XXIII Marsz Nadodrzański

    Cztery ekipy klas mundurowych im. Ułanów Karpackich z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gubinie wystartowały w XXIII Marszu Nadodrzańskim. Kadeci mieli do pokonania kilkunastokilometrową trasę z dziesięcioma przeszkodami. Członkowie Stowarzyszenia Strzelecko - Obronnego Gubiński Klub Sportowy Pionier wykonali zadanie na medal. Wszystkie drużyny ukończyły marsz, a chłopcy z klasy IIa w składzie: Grzegorz i Krzysztof Ziółkowscy, Marcin Kiełek, Patryk Krześlak i Dawid Witczak wywalczyli srebrny medal, nagrody indywidualne oraz stół do tenisa stołowego dla szkoły ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim.

    Trasa marszu była wyczerpująca, bo z nieba lał się żar. Drużyna chłopcówz klasy Ib zajęła czwarte miejsce, a drużyny dziewcząt - siódme i jedenaste. Warto dodać, że za dziewczętami do mety dotarło aż 12 ekip mundurowych. Wszystkim uczestnikom należą się wyrazy uznania za pokonanie morderczej trasy i własnych słabości.

     

    Przejdż o galerii

  • Mój Herbert- czyli biografia inaczej

    Mój Herbert- czyli biografia inaczej

    Uczniowie klasy III B włączyli się w obchody ROKU ZBIGNIEWA HERBERTA. Na lekcjach języka polskiego przygotowali słowno- graficzne prezentacje postaci tego znanego polskiego poety. Ich celem było wybranie z ciekawej biografii twórcy i jego bogatego dorobku pisarskiego tego, co sami uznali za godne zapamiętania i zaproponowania innym. Poznali Pana Cogito, bohatera kilkunastu wierszy Z. Herberta. Pracy uczniów przyświecała idea, aby stworzyć taką prezentację, którą sami chcieliby oglądać, (bo przyciąga uwagę, zachęca do czytania i może zapamiętania czegoś). Część prac można oglądać na szkolnym korytarzu.

    Przejdź do galerii

  • Pociąg do Sprawiedliwości

    Pociąg do Sprawiedliwości

    Grupa uczniów naszego liceum w tym  roku szkolnym realizowała projekt przygotowany przez Zielonogórski Oddział Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA, w ramach którego raz w miesiącu lekcje WOS-u były prowadzone przez prawników. Podsumowaniem tego projektu był udział naszych uczniów: Michała Kaszyka, Macieja Wojtkumskiego, Nikoli Janickiej, Agaty Krajewskiej i Wioletty Górnej  w  konferencji naukowej "Pociąg do Sprawiedliwości - rola wymiaru sprawiedliwości w życiu społecznym", która odbyła się 22 maja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

    Uczestnicy konferencji wysłuchali ciekawych wykładów m.in.: prof. dr hab. Stanisława Waltosia z Uniwersytetu Jagiellońskiego,  dr hab. Andrzeja Bisztygi z Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz  prof. dr hab.  Katarzyny Dudki z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

    Konferencja stanowiła element obchodów Dnia Edukacji Prawnej oraz Dnia Wymiaru Sprawiedliwości.  Udział licealistów w tym projekcie przybliżył im specyfikę zawodów prawniczych, z którymi niektórzy z nich wiążą swoją przyszłość. Spotkania uczniów z prawnikami umożliwiła nauczycielka WOS-u Teresa Grajek.

    Przejdź do galerii

  • Porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu

    Porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu

    Dnia 24.04.2018r. dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie Halina Bogatek podpisała porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu reprezentowaną przez Panią dr Karinę Knasiecką-Falbierską – Dziekana Wydziału Studiów Społecznych.

    W ramach porozumienia absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gubinie będą mogli ubiegać się o przyjęcie na studia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu na preferencyjnych warunkach, będą także uczestniczyć w konferencjach i sesjach naukowych, otwartych wykładach i innych formach aktywności naukowej i dydaktycznej prowadzonej przez Uczelnię.

  • Język niemiecki inaczej…

    Język niemiecki inaczej…

    W środę, 23 maja uczniowie klasy IIIB prezentowali przygotowane przez siebie dialogi i odgrywali scenki rodzajowe do tematu U lekarza”. Grupa 1 klasy IIIB przyłożyła się szczególnie do zadania. Wszystkie pary pojawiły się na zajęciach wyposażone w stosowne atrybuty medyczne. Oddanie roli było ogromne: dziewczęta wykorzystały całe pudełeczko różu, by uzyskać efekt gorączki, poobijani chłopcy „wysmarowali” mamom ulubione szminki, połamane nogi wkładane były w ortezy, a badania odbywały się przy użyciu prawdziwych stetoskopów. Nie zabrakło również przebrań, z których największe owacje zyskał strój Doriana. W tym całym zamieszaniu uczniowie nie zapomnieli o najważniejszym i przygotowali przemyślane i poprawne pod względem językowym dialogi. Bardzo dziękuję uczniom, że chciało im się chcieć.

                                                                                                      Marzena Kwaśniewska

    Przejdź do galerii

  • Wieczór Naukowców

    Wieczór Naukowców

    21 maja 2018 roku po raz kolejny odbył się w naszej szkole Wieczór Naukowców. Impreza, która – jak sugeruje nazwa – uczy, ale również bawi, a to jest najlepsze połączenie- najskuteczniej uczymy się poprzez zabawę! Wzorem poprzednich lat nauczyciele różnych przedmiotów (matematyka, chemia, biologia, geografia, język polski, historia, fizyka, informatyka, w-f) przygotowali stanowiska z zadaniami. Część z nich mieściła się w gabinetach klasowych i sali gimnastycznej, a część na zewnątrz szkoły. Uczniowie liceum i gimnazjum konkurowali w kilkuosobowych drużynach, a zgłosiło swój udział aż 13! Wyjątkowość tegorocznej edycji polegała na tym, że udział w konkurencjach wzięli nasi najmłodsi uczniowie z klasy I SP (Gwiazdeczki) oraz przyszłoroczni czwartoklasiści (Nieznani), którzy doskonale poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami! Po dwugodzinnych zmaganiach imprezę zakończono ogniskiem, więc można było się posilić upieczonymi kiełbaskami.

    W podsumowującej klasyfikacji I miejsce zajęła drużyna Maniaki, II – F1, III – Leniwce Fubu i IV – Nieznani. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!

    Bardzo miła atmosfera, sprzyjająca pogoda, zabawa i towarzyszący jej humor pozwalają uznać imprezę za udaną. Czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym.

    Dziękujemy również bardzo serdecznie Radzie Rodziców, która wsparła przedsięwzięcie finansowo.

     

    Przejdź do galerii

  • Święto Konstytucji 3 Maja

    Święto Konstytucji 3 Maja

    18 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowali uczniowie klasy IIB gimnazjum  pod kierownictwem pań: Wiolety Kucharskiej-Spiralskiej oraz Magdaleny Głowackiej.

    W krótkim rysie historycznym  młodzież przedstawiła  wydarzenia dotyczące  Sejmu Czteroletniego, który po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Celem ustawy rządowej miało być ratowanie Rzeczypospolitej, której terytorium zostało uszczuplone w wyniku I rozbioru przeprowadzonego przez Prusy, Austrię i Rosję w 1772 r.

    Przedstawienie zostało uzupełnione reprodukcjami malarskimi oraz występem wokalnym szkolnego chórku.

    Przejdź do galerii

  • Wizyta u strażaków

    Wizyta u strażaków

    16 maja uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej udali się z wizytą do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gubinie. Pierwszaki obejrzały wozy strażackie, zapoznały się z ich wyposażeniem i mogły wejść do kabiny. Każdy mógł przymierzyć hełm strażacki i zobaczyć jak wygląda specjalne ubranie zakładane podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Dzieci widziały czynność  suszenia węży gaśniczych oraz zwiedziły  pomieszczenie, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Uczniowie zadowoleni wrócili z wycieczki i zapamiętali numer  telefonu  do Straży Pożarnej - 998 oraz numer alarmowy - 112.

  • I miejsce w rejonach

    I miejsce w rejonach

    10 maja odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą szkołę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych reprezentowali: Wioletta Górna, Małgorzata Drgas, Julia Szmidt, Aleksandra Wijas, Paulina Żelazko i Krystian Konopski a w kategorii szkół gimnazjalnych: Alicja Świderska i Adrian Szkołuda. Uczniowie przygotowywali się  pod nadzorem szkolnej higienistki Gabrieli Adamskiej.

     Zawody składały sie z części teoretycznej w postaci testu dotyczącego wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i międzynarodowego prawa humanitarnego oraz z części praktycznej polegającej na pozoracji ratowniczej.

    Drużyna naszego LO zwyciężyła w etapie rejonowym i będzie reprezentować nasz rejon w etapie okręgowym. Gimnazjaliści zajęli II miejsce. Wszystkim  gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych  zawodach.

    Przejdź do galerii

  • Miejskie obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa

    Miejskie obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa

    Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystych miejskich obchodach Narodowego Dnia Zwycięstwa. Uroczystość ta odbyła się pod Pomnikiem Wdzięczności z wykorzystaniem ceremoniału wojskowego V Kresowego Batalionu Saperów. W obchodach 73 rocznicy zakończenia II wojny światowej uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz i  organizacji oraz poczty sztandarowe szkół.

    Przejdź do galerii

  • Kwitną kasztany, więc maturę czas zacząć!

    Kwitną kasztany, więc maturę czas zacząć!

      4.05. 2018 r. o godz. 9:00  rozpoczęła się wiosenna sesja egzaminacyjna. Wszyscy nasi tegoroczni absolwenci przystąpili do pierwszego z obowiązkowych egzaminów na poziomie podstawowym, języka polskiego. Musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi i wypracowaniem. Tradycyjnie, do wyboru mieli rozprawkę i analizę utworu poetyckiego. O godz. 14:00 swoją wiedzą i umiejętnościami wykazywali się uczniowie, którzy wybrali zdawanie tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Kolejne egzaminy przed absolwentami. Życzymy im połamania piór!

     

    Przejdź do galerii

  • Wycieczka krajoznawcza

    Wycieczka krajoznawcza

    26 kwietnia uczniowie klas IIa, kl. IIc, I b i IIIC gimnazjum  pod czujnym okiem opiekunów: pani Żanety Cichosz, pani Grażyny Bartkowiak, pani Renaty Franczak oraz pana Sylwestra Cichosza wyruszyli  na długo wyczekiwaną wycieczkę do Szwajcarii Czeskiej, Saksońskiej oraz Drezna.

    Drezno przywitało nas piękną pogodą. Przewodnik oprowadził nas po mieście, jednocześnie zachęcając nas do odwiedzenia Zamku, do którego należą Grünes Gewölbe (Zielone Sklepienie) - skarbiec uważany za najbogatszy zbiór klejnotów, Zbrojownii z bogatą kolekcją broni białej  i palnej. Odwiedziliśmy również Zespół Pałacowy Zwinger oraz Galerię Dawnych Mistrzów. Ten dzień wzbudził wiele emocji, szczególnie zakwaterowanie w Hotelu Permon w miejscowości Chřibská, do którego udaliśmy się po pierwszym dniu zwiedzania.

    Drugiego dnia zwiedzaliśmy Szwajcarię Czeską. Pogoda nas nie rozpieszczała. Spacer górski do Bramy Prachtickiej odbył się w dość ekstremalnych warunkach - piękne słońce szybko schowało się za  burzowymi chmurami. Jednak trud włożony w dotarcie do punktu widokowego został wynagrodzony nam poprzez cudowne  malownicze widoki, które rozciągały sie przed nami. Schodząc z punktu widokowego Bramy Prachtickiej zawarliśmy nowe znajomości z turystkami z Korei. Nasi koledzy i koleżanki wdali się w ożywioną rozmowę z Paniami, które towarzyszyły nam podczas powrotu. Po wyczerpującym marszu przyszła pora na długo oczekiwany przez nas spływ łodziami po rzece Kamienicy. Płynęliśmy między skalnymi ścianami wsłuchani w intrygujące opowieści, które opowiadał nam nasz przewoźnik. Widoki zapierały dech w piersiach. Wszyscy zauroczeni miejscem powróciliśmy do hotelu na zasłużony odpoczynek. Wieczorem nasi opiekunowie zaproponowali nam ognisko. Wspólnie z nauczycielami spędziliśmy miły wieczór pełen żartów, śpiewu oraz tańca.

    Trzeci dzień był dniem powrotu. Wszyscy po śniadaniu spakowani i gotowi do drogi wyruszyliśmy do Szwajcarii Saksońskiej. Zwiedziliśmy tam Twierdzę Köningsten, Zamek Augusta II Mocnego- Stolpen  oraz miejsce uwięzienia kochanki króla, słynnej Hrabiny Cosel uwięzionej tam na 49 lat.

    Do Gubina wróciliśmy o godz. 21.00. Każdy z pełną głową wspomnień, koszami pamiątek oraz ogromem cudownych zdjęć

    Przejdź do galerii

  • Pożegnanie maturzystów

    Pożegnanie maturzystów

    27 kwietnia pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie zakończyli kolejny etap swojego życia. Niektórzy z nich spędzili w murach naszej szkoły 3 lata, a inni byli z nami już od gimnazjum. W uroczystym pożegnaniu klas maturalnych wzięli udział: burmistrz  Bartłomiej Bartczak, przewodnicząca Rady Rodziców Monika Fornalczykpłk. Robert Olejnik, dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie ZSO.

    Pani Dyrektor Halina Bogatek podsumowała trzy lata edukacji  tegorocznych absolwentów i przeszła do wręczania nagród. Nagrodzeni zostali uczniowie wyróżniający się w nauce, pracujący na rzecz szkoły i reprezentujący szkołę w różnych konkursach.

    Tytuł Najlepszego Absolwenta oraz nagrodę finansową za wyniki w nauce otrzymał Wojciech Siwik  z klasy IIIa. Fundatorem nagrody pieniężnej była Rada Rodziców.  Wojtek za swoją  wysoką średnią ocen otrzymał także z rąk burmistrza nagrodę książkową. Wojtkowi przyznano także tytuł Najsympatyczniejszego Absolwenta oraz  tytuł Animatora Życia Kulturalnego w Szkole i w Mieście

    Tytuł Najlepszego Sportowca oraz nagrodę finansową z funduszu stypendialnego ZSO przyznano Marcinowi Milczarkowi, uczniowi klasy IIIb.

    Pozostali uczniowie, którzy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody finansowe za bardzo dobre wyniki w nauce to: Dominika Różycka, Lidia Wysocka, Kinga Ochotna, Marta Kowalczyk, Weronika Kaczmarek, Elżbieta  Turowska, Justyna Wasielewska,  Jan Witkowski. Za osiągnięcia sportowe  nagrody finansowe otrzymałyKaja Pydyś i Justyna Pypeć.

    Wychowawcy klas wyróżnili także nagrodami książkowymi, ufundowanymi przez Radę Rodziców, uczniów, którzy osiągnęli dobre wyniki w nauce lub  angażowali się w życie społeczne miasta, szkoły czy klasy. Rodzice uczestniczący w uroczystości zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, które otrzymali z rąk dyrektora szkoły.                     

    Po wręczeniu nagród uczniowie klas maturalnych złożyli uroczyste ślubowanie oraz dokonali odsłonięcia swojej tablicy pamiątkowej. W imieniu maturzystów przemowę wygłosiła Kinga Ochotna dziękując nauczycielom, rodzicom, koleżankom i kolegom. Po części oficjalnej uczniowie klasy IIb  przedstawili swój program artystyczny. A potem były kwiaty, podziękowania i  łzy wzruszenia. Z pewnością dzień ten zostanie na długo w pamięci abiturientów.

    Przejdź do galerii

  • Wycieczka do Małopolski

    Wycieczka do Małopolski

     

    W dniach 25.04 – 28.04. 2018 klasy I a liceum i III B gimnazjum pod opieką pań: Teresy Grajek, Małgorzaty Jarosz i Magdaleny Nieściór udały się na wycieczkę do stolicy Małopolski i okolic.

    Program naszej czterodniowej wycieczki był bardzo bogaty w atrakcje i towarzyszące im emocje. Pierwszego dnia odwiedziliśmy bardzo ważne miejsce w historii nie tylko naszej ale i całego świata – Muzeum w Oświęcimiu. To miejsce na wszystkich zrobiło ogromne i przygnębiające wrażenie. Napis na bramie przy wejciu "Arbeit macht frei" brzmiał jak ironia, bowiem niewolnicza praca prowadziła najczęściej do śmierci. Eksponaty zgromadzone w poszczególnych blokach, piece krematoryjne, baraki z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Takie lekcje historii wywołują większe wrażenie niż zajęcia w szkole.

    Kolejnego dnia zdobywaliśmy stolicę Małopolski – Kraków. Zwiedziliśmy Wawel (ciekawe, czy spełnią się nasze marzenia pomyślane przy Dzwonie Zygmunta?), Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem Wita Stwosza, Stary Rynek, Collegium Maius, Kazimierz, przeszliśmy Traktem Królewskim do Bramy Floriańskiej. Duch Krakowa unosił się podczas całego spaceru, osoby, będące po raz pierwszy w Krakowie, były pod ogromnym wrażeniem dawnej stolicy Polski.

    Na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO – oprócz Muzeum w Oświęcimiu, Wawelu i Starego Rynku – znajduje się również Muzeum Soli w Wieliczce, więc i ten obiekt znalazł się na trasie naszej wycieczki. Historia kopalni, jak i wyrzeźbione w soli eksponaty (sala św. Kingi szczególnie) zrobiły wrażenie, niektórzy nie omieszkali polizać ścian. Mimo że sezon wycieczkowy na dobre się jeszcze nie zaczął, na brak turystów z różnych stron świata nie można było narzekać.

    Naukę trzeba łączyć z rozrywką, skorzystaliśmy więc z okazji i cały dzień spędziliśmy w największym parku rozrywki w Polsce – Energylandii. Wypróbowaliśmy po kilka razy wszystkie roller coastery – Formułę 1, Boomeranga, Anacondę, Dragona czy Mayana i inne atrakcje, włącznie z pokazami ognia i kaskaderów (chłopcy wzięli zdjęcia z autografami).

    Wyczerpani wszystkimi atrakcjami wieczorami integrowaliśmy się w przepięknym ośrodku w Zakrzowie, gdzie mieszkaliśmy.

    Wycieczka spełniła swoje cele, jak i oczekiwania uczestników, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy wieczorem do Gubina. Teraz trzeba wracać do szkolnej rzeczywistości.

    Bardzo dziękujemy za świetnie zorganizowaną wycieczkę Biuru Podróży Mega Tours oraz pani pilot Marcie Drozdowskiej.

     

    Przejdź do galerii

  • Odjechał kolejny "Pociąg do nauki"

    Odjechał kolejny "Pociąg do nauki"

    24. kwietnia 2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie odjechał kolejny już raz „Pociąg do nauki”. Nauczyciele i uczniowie przygotowali szereg atrakcji dla przybyłych gości. Zwiedzający uczestniczyli w warsztatach z fizyki, chemii, biologii, języków obcych, historii i języka polskiego prowadzonych przez nauczycieli ZSO. Na boiskach zorganizowano atrakcyjne zajęcia sportowe.  Ponadto  uczniowie z gimnazjów w: Grabicach, Chlebowie, Czarnowicach, nr 1 i nr 2 w Gubinie oraz z Forst spotkali się z przedstawicielami Straży Granicznej, Policji i V. Kresowego Batalionu Saperów. Stanowiska żołnierzy odwiedziły również „maluchy” z  sąsiedniego przedszkola.

    Podczas warsztatów zorganizowanych przez służby mundurowe młodzi ludzie strzelali do celu, poszukiwali min przy pomocy wykrywaczy metalu oraz  przymierzali kombinezony saperów. Przy okazji poznawali zasady rekrutacji do poszczególnych służb mundurowych.

    Jak co roku młodzież wraz z opiekunami mogła odwiedzić Café Bolek i skosztować specjałów przygotowanych przez uczniów ZSO oraz wyśmienitego tortu przygotowanego przez  p. Grażynę Bartkowiak.

    Piękna pogoda i liczni goście odwiedzający w tym dniu Zespół Szkół Ogólnokształcących zagwarantowali sukces przedsięwzięcia. Po raz kolejny pokazaliśmy, że ZSO to szkoła dla każdego!

    Koordynatorami projektu byli: Ziemowit Patek, Edyta Adamczyk i Marzena Kwaśniewska.  

    Już teraz zapraszamy na nasz kolejny pociąg, który odjedzie w 2019 roku.

     

    Przejdź do galerii

  • Bliskie spotkanie Gubin - Forst

    Bliskie spotkanie Gubin - Forst

    Międzynarodowe spotkania młodzieży to już w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Gubinie tradycja. Również tej wiosny młodzież z naszej szkoły spotkała się z uczniami z Niemiec, tym razem z Friedrich-Ludwig-Jahn-Gymnasium w Forst. Młodzi Niemcy odwiedzili ZSO pod opieką p. Michała Kwaśniewskiego i przyłączyli się do udziału w organizowanym w tym czasie w naszej szkole „Pociągu do nauki”. Aktywne uczestnictwo w przygotowanych przez nauczycieli ZSO warsztatach i w ćwiczeniach prowadzonych przez zaproszone służby mundurowe sprawiło naszym młodym sąsiadom mnóstwo radości. Po krótkiej przerwie w szkolnej kawiarence, w której goście skosztowali wypieków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, rozpoczęły się wspólne zajęcia integracyjne. Gry i zabawy językowe pozwoliły uczniom otworzyć się na siebie,  przełamać stereotypy a przy okazji odrobinę poznać.                                                                                 

    Spotkanie dobiegło końca w radosnej atmosferze, a młodzież już planuje następną wizytę.

                                                                                                                                                Marzena Kwaśniewska

    Przejdź do galerii

  • Zapraszali do swojej szkoły

    Zapraszali do swojej szkoły

    24. 04. 2018 r. w hali sportowej ZSLiT- u odbyły się VI Targi Edukacji i Pracy. Jak co roku braliśmy w nich udział. Tym razem zespół promocyjny (Wioletta, Martyna, Wiktoria, Wiktoria i Paweł) zachęcał do kontynuowania nauki w klasie: I, IV i VII Szkoły Podstawowej nr 5 i w liceum w klasach o profilu: humanistyczno- politologicznym, biologiczno- chemicznym, politechnicznym, mundurowym. Nasza oferta edukacyjna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że z wieloma młodymi ludźmi spotkamy się we wrześniu w murach naszej szkoły.

     

    Przejdź do galerii

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
    ul. Piastowska 26
    66-620 Gubin
  • 68 4558184
    68 4558186

    fax 68 4558185

    e-mail: zso@gubin.pl

Galeria zdjęć