• Święto języka polskiego

    Święto języka polskiego

    Uczniowie klasy Ib LO przygotowują się do obchodów Międzynarodowego  Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego. Częścią tych przygotowań było zaprojektowanie i wykonanie plakatów tematycznie związanych ze świętem polszczyzny.  Autorzy prac odwołali się do gramatyki, frazeologii i historii języka polskiego. Wykazali się kreatywnością, która pozwoliła im język polski dodać do ulubionych.

    Jeszcze w lutym odbędzie się II edycja szkolnego konkursu językowego Jęzory 2019, który jest częścią obchodów  Międzynarodowego  Dnia Języka Ojczystego. Do udziału zapraszamy gimnazjalistów oraz uczniów klas pierwszych LO.

    Przejdź do galerii

  • Studniówka 2019

    Studniówka 2019

     

    W sobotę, 12 stycznia w Kosarzynie „Nad Borkiem” o godzinie 19 rozpoczęła się studniówka Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gubinie. Maturalny bal miały trzy klasy. Łącznie bawiło się ponad 100 osób.

    Bal rozpoczął się od przemówienia pani dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie, Haliny Bogatek oraz przedstawicielki rodziców, pani Lidii Kowal. Następnie maturzyści podziękowali dyrekcji szkoły i wychowawcom: p. Renacie Franczak, p. Marzenie Kwaśniewskiej i p. Sylwestrowi Cichoszowi oraz rodzicom za trud włożony w wychowanie i przygotowanie młodzieży do dorosłego życia i wreszcie zatańczyli ćwiczonego od dawna, pod czujnym okiem pana Roberta Woszaka, poloneza. Tegoroczni maturzyści wybrali jako motyw przewodni swojego balu karty do gry, czerpiąc natchnienie z „Alicji w krainie czarów”.

    Po obiedzie zabawa rozpoczęła się na dobre i trwała do białego rana.

    W studniówce, oprócz uczniów i nauczycieli, uczestniczyli również rodzice sprawujący pieczę nad swoimi pociechami.

     

    Przejdź do galerii

  • Konkurs czytelniczy

    Konkurs czytelniczy

    Uczniowie klasy I i II SP brali udział w  szkolnym konkursie czytelniczym Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. Dzieci otrzymały  wcześniej albumy na naklejki, które inspirowały dzieci i  ich rodziców do codziennego głośnego czytania. Pierwszoklasiści rysowali historie o dalszych losach Gangu Słodziaków, a drugoklasiści tworzyli komiksy o ich przygodach .

    Organizatorki konkursu Magdalena Sikiewicz - Witczak, Agnieszka Nowakowska i Stanisława Krygowska wręczyły uczniom zwycięskich prac nagrody rzeczowe w postaci Słodziaków i książek, które biblioteka  otrzymała od fundatora konkursu.

    Przyznane miejsca:

    Kl .I

    I miejsce - Aleksandra Polaszyk

    II miejsce - Sebastian Kazimierczak

    II miejsce - Michał Szuleko

     

    Kl. II

    I miejsce- Aleksandra Miś

    II miejsce - Aleksander Wawerko

    II miejsce - Kaja Paszkowska

  • Wycieczka do Wrocławia

    Wycieczka do Wrocławia

    8 grudnia 2018r. klasy II a, III b i III c liceum w ramach nagrody za zwycięstwa w Lidze Przyrodniczej i Szkolnej Wiośnie Kulturalnej wybrały się na wycieczkę do Wrocławia.

    Klasy biologiczno – chemiczne wzięły udział w warsztatach organizowanych przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego (Muzeum Przyrodnicze). Pan Grzegorz Skórzewski przybliżył historię systematyki oraz zasady klasyfikacji biologicznej, a w części warsztatowej uczestnicy nauczyli się zasad tworzenia drzewa filogenetycznego z wykorzystaniem algorytmu – metodą UPGMA (umiejętności matematyczne bardzo się przydały!). Prowadzący z pasją opowiadał o systematyce filogenetycznej. Temat wymagał skupienia, choćby ze względu na stosowaną terminologię. Warsztaty były próbką zajęć uniwersyteckich.

    W tym czasie klasa politechniczna wzięła udział w warsztatach Drogi do niepodległości organizowanych przez Muzeum Pana Tadeusza. Tematyka zajęć została zaczerpnięta z barwnego świata Polski szlacheckiej przedstawionego w poemacie Adama Mickiewicza. Bazując na muzealnej ekspozycji Rękopis „Pana Tadeusza”, uczniowie zobaczyli polską tradycję i obyczajowość, barwne opisy przyrody, niezwykłą epokę romantyzmu i dramatyczne dzieje naszego kraju od XVII do XIX wieku. Lekcja prowadzona przez doświadczonych edukatorów była wzbogacona o działania interaktywne, bazujące na rozmowie i korzystające z bogatego zaplecza multimediów. Uczniowie podczas zajęć mogli zobaczyć jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego arcydzieła w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, zilustrowanych i skomentowanych przez ponad sto aplikacji i prezentacji multimedialnych. Poszukując starych map Polski, musieli poradzić sobie z wieloma śladami i wskazówkami w escape roomie. Zgrana grupa nie miała z tym większych problemów i odnalazła zagubione dokumenty.

    Po zajęciach odbyliśmy już wspólnie spacer po wrocławskim Rynku śladami legend: o duchach nieuczciwej sprzedawczyni sukna i zbuntowanych plebejuszy, cudzie/karze z kościoła św. Elżbiety, mumiach z apteki Pod Murzynem, dzwonie grzesznika i mostku pokutnic. Dowiedzieliśmy się, do czego służyły pręgierz i klatka błazna oraz co znaczy zgadka: Gdzie we Wrocławiu wóz jedzie po wozie? Ponieważ we Wrocławiu już trwał Jarmark Bożonarodzeniowy, wykorzystaliśmy czas na zwiedzanie jarmarku, smakowanie przeróżnych smakołyków, zakupy świątecznych precjozów. Klimat miejsca bez wątpienia wprowadzał w nastrój zbliżających się świąt.

    Zakończeniem wycieczki była wizyta w teatrze na spektaklu Szkoła błaznów przygotowanym przez Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. Dla uczniów nowością była forma spektaklu – pantomima. Sztuka traktowała o uniwersalnym temacie – okrucieństwie człowieka, systemu i natury wobec człowieka. Historia toczy się różnymi formami przemocy, wobec której jesteśmy bezsilni i albo się jej poddamy albo próbujemy walczyć. Jednak zawsze przegrywamy. Wymowa spektaklu jest smutna, ale ogromne wrażenie wywarły gra aktorów, choreografia, muzyka, operowanie kolorem, rekwizyty. Pełni wrażeń uczniowie po wyjściu z teatru jeszcze długo dyskutowali o tym, co zobaczyli. Na tym zakończyliśmy nasz pobyt we Wrocławiu. Trochę zmęczeni, ale z pewnością zadowoleni wróciliśmy do Gubina.

    Opiekunkami klas były pp. Małgorzata Jarosz, Marzena Kwaśniewska, Renata Franczak i Alicja Tyl.

     

    Przejdź do galerii

  • ZSO na Drezdeńskich Jarmarkach Bożonarodzeniowych

    ZSO na Drezdeńskich Jarmarkach Bożonarodzeniowych

                                         

    15 grudnia 2018 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Gubinie, pod opieką p. Małgorzaty Jarosz i p. Marzeny Kwaśniewskiej, wybrała się na jarmark bożonarodzeniowy do Drezna. Podróż niemiecką koleją szybko minęła i przed południem młodzież była na miejscu. Niczym łańcuch świateł trasa bożonarodzeniowych jarmarków zaczęła się przy dworcu głównym, połyskując i mieniąc się na promenadzie - Prager Straße, wiodąc następnie pod kościół Frauenkirche (Neumarkt) i zalewając morzem świateł drugą stronę Łaby - Neustadt. Spacerując po Dreźnie grupa nie mogła ominąć najstarszego jarmarku bożonarodzeniowego w Niemczech, zwanego Striezelmarkt - Jarmark Struclowy. Nazwa ta powstała w średniowieczu i wywodzi się od serwowanej wówczas strucli. Czekały tu również niezliczone świąteczne atrakcje: domek Pflaumentoffela, czyli ludzika wykonanego z suszonych śliwek, domek z pierników, dom bajek, świąteczna piekarnia, ogrom świątecznych dekoracji i smakołyków związanych z Bożym Narodzeniem. Prawdziwą ucztę dla oczu i uszu stanowiły liczne bożonarodzeniowe występy muzyczne. Oprócz wizyty na jarmarkach bożonarodzeniowych, młodzież zobaczyła również główne zabytki starego miasta. Trasa spaceru wiodła obok kościoła Frauenkirche, do słynnych Tarasów Bruhla nad rzeką Łabą, następnie pod Kościół Dworski – Hofkirche, w którym znajduje się serce jednego z królów Polski – Augusta II Mocnego, Zamek Królewski, Operę Sempera, aż do Zwingera i Galerii Starych Mistrzów.

    Zimowy chłód i kilka płatków śniegu zapowiadały już święta, na które wszyscy czekamy, ale nie przeszkodziły uczniom dobrze się bawić podczas wspólnej wyprawy. W radosnych nastrojach, wieczorem wróciliśmy do Gubina z pamiątkami z Drezdeńskich Jarmarków. 

     

                                                                                                    Marzena Kwaśniewska

    Przejdź do galerii

  • Mikołajkowa ciuchcia

    Mikołajkowa ciuchcia

    13 grudnia 2018r. nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie zorganizowali „Mikołajkową ciuchcię” dla przedszkolaków naszego miasta. Gośćmi ZSO były przedszkolaki trzech gubińskich przedszkoli: nr 1, nr 2 i nr 3.  

    Nauczyciele i młodzież przygotowali dla małych podróżnych ciekawe warsztaty. Młodzi goście ZSO uczestniczyli min. w zajęciach w pracowni chemicznej, prowadzonych pod czujnym okiem p. Małgorzaty Sobczyk, w pracowni biologicznej, nad którą opiekę sprawowała p. Renata Franczak, w pracowni fizycznej, którą w tym roku przygotowała p. Edyta Adamczyk, poznawali zasady pierwszej pomocy pod nadzorem p. Gabrieli Adamskiej, przygotowywali dekoracje świąteczne w pracowni plastycznej wraz z p. Joanną Szymaniec, poznawali zabawki sprzed lat i zasady ich działania w pracowni matematycznej prowadzonej przez p. Jana Skórę, odwiedzili pracownie naszych najmłodszych, czyli uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, w których swoje zajęcia prowadziły p. Magda Sikiewicz-Witczak i p. Agnieszka Nowakowska, uczestniczyli w prowadzonych przez uczennice ZSO zajęciach ruchowych oraz odwiedzili przygotowaną przez młodzież ZSO Mikołajkową Kawiarenkę, w której czekał na nich Mikołaj i uczennice ozdabiające twarze małych gości.

     Na zakończenie „przejażdżki po ZSO” przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 5 pod opieką p. Wioletty Kucharskiej-Spiralskiej. W roli gospodarzy wystąpili również uczniowie 2 klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gubinie. Konduktorkami naszej „Mikołajkowej ciuchci przedszkolaka” były już kolejny raz p. Edyta Adamczyk i p. Marzena Kwaśniewska.

    Organizatorki „Mikołajkowej ciuchci przedszkolaka” składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom pomagającym w realizacji tego przedsięwzięcia, wspierającym pracę nauczycieli oraz  organizującym Mikołajkową Kawiarenkę.

    Bez was nie poradzilibyśmy sobie!

    Serdecznie dziękujemy również Radzie Rodziców i pani dyrektor ZSO za finansowe wsparcie naszego przedsięwzięcia, a p. Ziemowitowi Patkowi za przygotowanie ulotek promocyjnych.  

    Składamy również podziękowania Paniom z przedszkoli, sprawujących opiekę nad naszymi małymi gośćmi i zapraszamy do udziału w naszych następnych przedsięwzięciach.

     

    Przejdź do galerii

  • Zwiedzali Sejm

    Zwiedzali Sejm

    3 grudnia grupa uczniów naszej szkoły pojechała na  wycieczkę do Warszawy. Wyjazd do stolicy odbył się dzięki  inicjatywie i uprzejmości Posła na Sejm Artura Zasady i został przygotowany przez jego biuro poselskie.

    Pierwszym punktem podróży była warszawska Giełda Papierów Wartościowych, gdzie uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat ekonomii i polityki pieniężnej. Zwiedzając budnek, poznali wiele symboli funkcjonujących na giełdzie.

    Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie. Uczniowie zwiedzili sejmowy hol z  makietą kompleksu budynków sejmowych, a następnie przeszli podziemnymi korytarzami do sali obrad. Tam mieli okazję poznać posła Artura Zasadę i mogli zadać mu kilka pytań.

     Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Warszawy. Uczniowie zobaczyli między innymi pomniki Józefa Piłsudskiego i Lecha Kaczyńskiego, Pałac Prezydencki i pomnik Nieznanego Żołnierza na Placu Defilad.

    Uczniowie wyrażają podziękowanie Panu Posłowi Arturowi Zasadzie za interesującą lekcję wychowania obywatelskiego.

     

    Przejdź do galerii

  • Mikołajkowe spotkanie w Akademii Malucha

    Mikołajkowe spotkanie w Akademii Malucha

    Tym razem w świątecznym nastroju część zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej K.I.T. (Weronika Domańska, Norbert Iwanicki) z opiekunką Alicją Tyl spotkała się z uczniami klasy II. Dzieci poznały Legendę o św. Mikołaju, pisały do niego list, rozwiązywały tematyczną krzyżówkę. Odpowiadały też na pytanie: Co św. Mikołaj mógłby podarować szkole? Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona…Czego tam nie było; czerwona kokarda, aby szkoła wyglądała jak dama, laptopy dla każdego ucznia, pieniądze na wycieczki, jaccuzi w każdej klasie, ZOO, dłuższe przerwy, Audi A8. Wiele radości sprawił dzieciom Mikołaj, który pojawił się w klasie i obdarował wszystkich upominkami. Serdeczne podziękowania dla Mikołaja- sponsora- Firmy A. Z. Iwaniccy

     

    Przejdź do galerii

  • Zabawa andrzejkowa w świetlicy

    Zabawa andrzejkowa w świetlicy

    30 listopada w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa  andrzejkowa dla uczniów klas I i II SP.  Tego dnia świetlica zamieniła się w miejsce magicznych wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, przyjaźń, czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Było lanie wosku, wrzucanie grosików do miski z wodą, ruletka przepowiedni, serce i szpilki. Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się również bez słodkich ciasteczek. Dodatkową atrakcją smacznej przekąski były karteczki przepowiadające przyszłość. Dzieci przeżyły wspaniałe  popołudnie, pełne magii, konkursów i wspólnego tańca.

    Uczniowie podczas zajęć świetlicowych poznawały tradycje i  obrzędy związane z andrzejkami,  więc wiedziały, że  wróżby andrzejkowe należy traktować z przymrużeniem oka. Organizatorkami  zabawy  były Kinga Adamska, Magdalena Sikiewicz-Witczak  i Magdalena Nieściór.

    Przejdź do galerii

  • Wycieczka do Chaty Taberskiej

    Wycieczka do Chaty Taberskiej

    3 grudnia kasy I i II szkoły podstawowej pod opieką pani Kingi Adamskiej, Agnieszki Nowakowskiej i Magdaleny Sikiewicz-Witczak wyjechały na wycieczkę do Kolesina i umieszczonej w nim Chaty Taberskiej. W czasie tej wizyty dzieci mogły poznać zwyczaje świąteczne, samodzielnie wykonać ciasteczka i pierniczki oraz zjeść wigilijny barszcz. Uczniowie poznali również tajniki okolicznej przyrody oraz zajrzeli do studni życzeń. W drodze powrotnej dzieci ze smakiem zajadały wypieki własnej roboty.

    Przejdź do galerii

  • 1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS

    Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje namiętność oraz krew jako dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.

    Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole rozpoczęły się już 27 listopada wystawą plakatów tematycznych.    Tego dnia  odbył się też  konkurs o tematyce HIV, AIDS i uzależnienia. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich gimnazjum, pierwszych i drugich liceum. Jego celem było promowanie postaw: szacunku wobec innych, przeciwdziałanie uzależnieniom, odpowiedzialności za własne życie, akceptacji i empatii wobec chorych i zarażonych, współczucia i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

    Szczególną wiedzą wykazali się uczniowie: Natalia Szczepankiewicz z klasy III C gimnazjum, Karolina Szynkura z klasy I a liceum oraz Anna Hendzelak z klasy III C gimnazjum. Uczennice te zajęły odpowiednio I, II i III miejsce w kategorii indywidualnej. W rywalizacji klas zwyciężyła klasa III C gimnazjum, na drugim miejscu uplasowały się uczennice z klasy Ia, natomiast na trzecim klasa IIa liceum.

    Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

  • Konkurs o patronie LO

    Konkurs o patronie LO

    26 listopada uczniowie klas pierwszych naszego liceum wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie LO – Bolesław Chrobry i jego czasy. Celem konkursu było przybliżenie pierwszoklasistom postaci pierwszego polskiego koronowanego władcy, który  ugruntował pozycję państwa polskiego w Europie.

    Oto wyniki:  I  miejsce ex aequo - Magdalena Tomczyk i Sylwia Szubert , II miejsce –  Mateusz Koniarek, III miejsce - Eryk Przybylski. Gratulujemy zwycięzcom!

  • Wypominki Poetyckie połączyły pokolenia

    Wypominki  Poetyckie połączyły pokolenia

    22 listopada odbyła się XIX edycja Wypominków Poetyckich, która miała formę montażu poetycko-muzycznego. W związku z setną rocznicą odzyskania  przez Polskę niepodległości repertuar był ściśle związany z patriotyzmem. Intencją organizatorek było zaprezentowanie małej próbki tego,  jak artyści wyrażali swoją miłość do ojczyzny, ale też szanują pamięć o tych, którzy odeszli. Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne.  Czynny udział w tej imprezie wzięli także zaproszeni goście, którzy również recytowali poezję patriotyczną oraz  śpiewali wspólnie z uczniami znane polskie pieśni. Licznie przybyła publiczność mogła też obejrzeć występ wokalno-instrumentalny byłego nauczyciela naszej szkoły Ireneusza Szmita oraz film animowany IPN Gra o niepodległość.

    Imprezą towarzyszącą wypominkom była wystawa prac malarskich uczestników niemiecko-polskiego wielopokoleniowego projektu malarskiego "Sztuka ponad granicami". Wśród wystawionych prac można było podziwiać grafiki uczennic ZSO: Małgorzaty Drgas, Pauliny Giergasz i Roksany Eret oraz Joanny Szymaniec, nauczycielki ZSO.

    Organizatorkami  XIX Wypominków Poetyckich były: Wioletta Kucharska-Spiralska, Anna Dobek i Stanisława Krygowska.

    Przejdź do galerii

  • Ćwiczyli z kompanią logistyczną

    Ćwiczyli z kompanią logistyczną

    Uczniowie klas mundurowych odbyli  szkolenie w Krośnie Odrzańskim, którego gospodarzami a zarazem instruktorami byli żołnierze kompani logistycznej z 5 batalionu saperów pod dowództwem Pani porucznik Elżbiety Sarneckiej. Celem szkolenia   były zagadnienia z taktyki takie jak: wykonanie norm bojowych z poruszania się różnymi sposobami na polu walki, czołgania się w trudnym terenie i dostarczanie amunicji na rubież prowadzenia ognia. Uczniowie przeszli także szkolenie medyczne, gdzie uczyli się udzielania pierwszej pomocy przy ranach postrzałowych i transportu rannego z pola walki.  Po przejściu dwóch pierwszych punktów szkoleniowych kadeci ćwiczyli walkę wręcz, ciosy nożem, łopatką saperską oraz toczyli między sobą krótkie walki w rękawicach bokserskich.

    Kolejnym punktem szkolenia było strzelanie z karabinka wojskowego wzór 96 Beryl do figury bojowej 23p „popiersie” na odległość 100m. Kadeci wykonali strzelanie na ocenę dobrą. Najlepsze wyniki uzyskali Dominik Pastuch, Natalia Faltyn i Damian Pytiak.  

    Przejdź do galerii

  • Niemiecki inaczej

    Niemiecki inaczej

    Zajęcia języka niemieckiego nie zawsze muszą wyglądać tak samo. W środę 21.11.2018r. uczniowie klasy IIIC gimnazjum pod opieką p. Marzeny Kwaśniewskiej poprowadzili lekcję języka niemieckiego dla uczniów IV klasy szkoły podstawowej.  Tematem zajęć był czasownik. Gimnazjaliści pomagali młodszym kolegom przygotowywać i układać pary czasowników i czuwali nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń. Czwartoklasiści byli zachwyceni cierpliwością i zaangażowaniem starszych kolegów. Prace zostały starannie wykonane, a pod koniec zajęć obydwie klasy poprosiły o powtórzenie eksperymentu, który sprawił im ogromną przyjemność.

     

    Przejdź do galerii

  • „Ogólniak” w przedszkolu

    „Ogólniak” w przedszkolu

    W listopadzie b.r. uczennice klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gubinie, Weronika Kasowska i Kamila Sykała,  pod opieką p. Renaty Franczak i Marzeny Kwaśniewskiej odwiedzały przedszkola i czytały przedszkolakom. Tym razem była to książka Michała Rusinka pt. Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości. To wyjątkowa książeczka z wierszykami patriotycznymi w zupełnie nowej odsłonie. Doskonała lektura dla najmłodszych, którzy wreszcie będą w stanie zrozumieć ogólnie przyjęty kanon. Michał Rusinek postarał się przetłumaczyć wszystkie najbardziej popularne wierszyki patriotyczne, których uczyliśmy się w szkole, na język bardziej przystępny dla współczesnych dzieci.  W ten sposób mały Czytelnik może dowiedzieć się więcej o naszych symbolach narodowych oraz wszystkim, co kojarzy się z polskością.

    Dzięki uprzejmości dyrekcji gubińskich przedszkoli i zaangażowaniu uczennic LO przedszkolaki mogły już poznać nowoczesne podejście do Niepodległej.

     

     

  • Gry i zabawy językowe

    Gry i zabawy językowe

    W środę 21. listopada w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs - Gry i zabawy językowe. W tym roku gry i zabawy językowe dotyczyły świąt i tradycji w krajach anglo- i niemieckojęzycznych i zostały zorganizowane przez nauczycielki języków obcych. W potyczkach wzięły udział cztery czteroosobowe drużyny z następujących szkół powiatu krośnieńskiego: SP w Chlebowie, SP w Bobrowicach, SP nr 2 w Gubinie oraz ZSO w Gubinie.

    Konkurencje były bardzo różnorodne, począwszy od quizów i zagadek językowych aż po slalom z jajkiem. Wszyscy uczniowie zamiast punktów otrzymywali cukierki. Wszyscy świetnie się bawili, przy okazji poznając język i tradycje krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

    W tegorocznym konkursie każda drużyna otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe zakupione dzięki uprzejmości Rady Rodziców przy ZSO Gubin oraz Wydawnictwu PWN, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

    Organizatorzy dziękują Pani Dyrektor za wręczenie nagród, naszym uczniom oraz uczniom przybyłym z zewnątrz i ich opiekunom za wspólną zabawę. Dziękujemy również wszystkim za pomoc w dekoracji oraz asystowaniu w przebiegu konkursu.

    Przejdź do galerii

  • Wizyta w redakcji Gazety Tygodniowej

    Wizyta w redakcji Gazety Tygodniowej

    W poniedziałek 19.11. 2018 r. część zespołu redakcyjnego gazetki szkolnej K.I.T. z opiekunką A. Tyl gościła w siedzibie redakcji Gazety Tygodniowej. Redaktor naczelny, Rafał Jagła, opowiedział o trybie przygotowywania gazety, organizacji pracy zespołu redakcyjnego, wyjaśnił, co to jest szparowanie i deadline. Uczniowie mogli przyjrzeć się pracy grafików komputerowych, zobaczyć, jakie możliwości dają urządzenia techniczne przy składaniu gazety. Redaktor naczelna K.I.T.-u może być usatysfakcjonowana, ponieważ bardzo blisko Jej do profesjonalistów.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
    ul. Piastowska 26
    66-620 Gubin
  • 68 4558184
    68 4558186

    fax 68 4558185

    e-mail: zso@gubin.pl

Galeria zdjęć