• Wręczenie nagród Powiatu Krośnieńskiego

    Wręczenie nagród Powiatu Krośnieńskiego

    30 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego XVIII edycji Mistrzostw Powiatu Krośnieńskiego oraz wręczenie nagród i stypendiów w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej oraz w dziedzinie upowszechniania kultury.

    Podczas ceremonii wręczono dyrektorom szkół i nauczycielom nagrody za zwycięstwo w XVIII Mistrzostwach Powiatu Krośnieńskiego. W rywalizacji sportowej brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne Powiatu Krośnieńskiego. W klasyfikacji generalnej  nasze gimnazjum zajęło I miejsce wśród miejskich szkół gimnazjalnych, a liceum - II miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych.

    Nagrody indywidualne i stypendia  odebrali także uczniowie, którym przyznano nagrody i stypendia Powiatu Krośnieńskiego . Wśród nagrodzonych uczniów znalazło się 8 uczniów naszej szkoły. Oto oni: Julia Szmidt, Natalia Cichosz, Katarzyna Mikołajewska, Karolina Pawlak, Sara Woszak, Igor Biedak,Jan Witkowski, Wojciech Siwik. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

     

  • Autorski debiut naszej absolwentki

    Autorski debiut naszej absolwentki

    Na półkę czytelni MBP w Gubinie trafiła książka Tożsamość i pamięć pogranicza polsko- niemieckiego. Autorka, Aleksandra Binicewicz, jest absolwentką naszego liceum z roku 2009 (obecnie doktorantka Instytutu Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu). Publikacja to owoc blisko czteroletniej pracy autorki nad grantem przyznanym Jej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Diamentowy Grant. W jej powstanie byli zaangażowani nasi uczniowie (m.in. W. Siwik), a także absolwenci (m.in. F. Kaczmarek, K. Winiszewski, kilkoro uczniów z klasy politechnicznej, III b z roku 2017). Autorka podkreślała, że tym samym stali się jej współautorami. Książka jest godna polecenia, ponieważ : pokazuje współczesne, wnikliwe spojrzenie na pogranicze polsko- niemieckie, ukazała się w wersji polsko- i angielskojęzycznej, została wydana przez Cambridge Scholars Publishing.

    Gratulujemy Oli autorskiego debiutu

     

    Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej:

     

    :http://www.cambridgescholars.com/contemporary-identity-and-memory-in-the-borderlands-of-poland-and-germany

  • Konkurs wiedzy o patronie LO

    Konkurs wiedzy o patronie LO

    27 listopada uczniowie klas pierwszych naszego liceum wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie LO – Bolesław Chrobry i jego czasy. Celem konkursu było przybliżenie pierwszoklasistom postaci pierwszego polskiego koronowanego władcy, który  ugruntował pozycję państwa polskiego w Europie.

    Oto wyniki:I miejsce - Katarzyna Wróbel z klasy Ib, II miejsce – Jakub Leśniewski z klasy Ib, III miejsce ex aequo zajęli Dawid Harke i Michał Kaszyk z klasy Ib. Gratulujemy zwycięzcom!

  • Spotkanie z pisarką

    Spotkanie z pisarką

    We wtorek 28. 11. 2017 r. w czytelni MBP w Gubinie odbyło się spotkanie z autorką powieści kryminalnych Olgą Rudnicką. Kilkoro uczniów z naszej szkoły (z polonistką A. Tyl) brało w nim udział. Młoda pisarka ma na swoim koncie kilkanaście książek (m.in.: Były sobie świnki trzy, Cichy wielbiciel, Fartowny pech, Martwe jezioro, Natalii 5, Życie na wynos).Na spotkanie przyszła ze swoim psem, czym od razu zdobyła sympatię publiczności. O pisanych (i napisanych) książkach mówiła z dużym entuzjazmem i poczuciem humoru (także na swój temat), opowiedziała kilka anegdot, m.in. o swoim debiucie, przygodach z policjantami (którzy bywają też bohaterami jej powieści). Usłyszała od prowadzącej spotkanie, że jej sposób pisania przypomina książki Joanny Chmielewskiej. Nasi uczniowie pytali pisarkę o opinię o współczesny kanon lektur, to jak sobie radziła na języku polskim, a także czy planuje stworzyć scenariusz filmu na motywach własnej powieści.

  • Wypominki Poetyckie

    Wypominki Poetyckie

    Niejedną jeszcze paranoję przetrzymać przyjdzie- robiąc swoje!

    Kochani, róbmy swoje! Róbmy swoje!
    Żeby było na co wyjść!

    Wojciech Młynarski

     

    Dnia 23 XI 2017 r. odbyła się kolejna edycja szkolnych Wypominków Poetyckich. Tym razem były one poświęcone niedawno zmarłemu Wojciechowi Młynarskiemu - panu od piosenki.

    Cały spektakl miał niekonwencjonalną formę. Mogliśmy być świadkami wywiadu z dziećmi artysty: Agatą, Pauliną i Jankiem (Paulina Żelazko, Wiktoria Dyka, Stanisław Karpisiak) oraz jego przyjacielem Michałem Bajorem (Michał Kulik), dla którego mistrz pisał teksty i był prawie jak ojciec. Opowiadali o jego bogatej twórczości, ale przede wszystkim o tym, jakim był dla nich człowiekiem. Mogliśmy również usłyszeć utwory Młynarskiego wyrecytowane i zaśpiewane przez uczniów naszego gimnazjum oraz liceum. Wypominki zwieńczył występ zespołu Czarny Kwadrat, który swoim utworem zdecydowanie pobudził nasze umysły.

    Wieczór minął w bardzo miłej atmosferze. Oby więcej takich imprez!

     

    Paulina Giergasz

     

    Przejdź do galerii

  • Prawo harcerskie zawsze aktualne - debata oksfordzka

    Prawo harcerskie zawsze aktualne - debata oksfordzka

    Dnia 21 listopada 2017 w auli ZSO odbyła się kolejna debata oksfordzka. Tym razem z inicjatywą jej zorganizowania wyszli harcerze z Próbnej Gubińskiej Drużyny Wędrowniczej. Tezą debaty było „Prawo Harcerskie zawsze aktualne”.
    Po stronie propozycji występowali sami harcerze, jako eksperci w tym temacie (Paulina Żelazko, Michał Kulik, Klaudiusz Kasprzak oraz Wiktoria Mikołajko), zaś opozycja, która miała dużo trudniejsze zadanie, była reprezentowana przez wprawionych w debatach uczniów naszej szkoły (Michała Lendę, Janka Witkowskiego, Bartka Juskowiaka oraz Wojciecha Siwika). Przygotowaniem debatujących, jak zawsze, zajęła się pani Teresa Grajek, zaś w roli marszałka debaty debiutował Błażej Bajdała (który spisał się w tej roli doskonale). Sekretarzem debaty była Michalina Buczek. W trakcie dyskusji padały wyjątkowo kontrowersyjne stwierdzenia, głównie ze strony opozycji. Zarzucała ona harcerzom promowanie władzy autorytarnej czy substancji psychoaktywnych, zaś Zawiszę Czarnego nazwała ksenofobem. Po zakończonej debacie głos zabrała loża ekspertów składająca się z Marcina „Gwizdo” Gwizdalskiego (opiekuna Młodzieżowej Grupy „Otwarte”), Sabiny Nadziei-Kasprzak (opiekunki grupy harcerskiej), pani Grażyny Bartkowiak (nauczycielki geografii, wieloletniej harcerki), księdza Mariusza Wysakowskiego i pani Haliny Bogatek, dyrektorki naszej szkoły. Skrytykowała ona opozycję za absurdalne argumenty i brak poparcia ich faktami. Wyjątkowo aktywna była również publiczność, która zbombardowała harcerzy pytaniami na tle historycznym, jednak drużyna bardzo sprytnie z nich wybrnęła.

    Debatę zatem jednogłośnie wygrali harcerze, jednak wszyscy z niej wynieśli trochę wiadomości o prawie harcerskim, działaniu grupy i ich celach.

     

    Przejdź do galerii

  • Spotkanie z książką w bibliotece szkolnej

    Spotkanie z książką w bibliotece szkolnej

    W listopadzie uczniowie klasy I SP , w ramach Akademii Malucha, wzięli udział w lekcji przeprowadzonej w bibliotece szkolnej.
    Spotkanie
    zaczęło się od pogadanki, podczas której pani bibliotekarka poinformowała dzieci o tym, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Uczniowie zostali też zapoznani z regulaminem wypożyczalni i korzystania ze zbiorów biblioteki. Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki, wykazały się również bardzo dobrą znajomością znaczenia słów „biblioteka” i „księgarnia”. Pojawiły się także zaskakujące odpowiedzi. Na pytanie: co jeszcze może być gromadzone w bibliotece oprócz książek, dzieci odpowiedziały: komputery, puchary i kwiaty. Dopiero po zastanowieniu stwierdziły, że mogą to być czasopisma, płyty, atlasy.

    Pierwszoklasiści oglądali książki z różnych działów piśmiennictwa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się literatura o zwierzętach i samochodach. Kilkoro dzieci już wypożyczyło swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę tej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki do książek.

     

    Przejdź do galerii
     

  • Recytowali poezję Haliny Poświatowskiej

    Recytowali poezję Haliny Poświatowskiej

    17 listopada 2017 roku uczniowie klasy IIC Gimnazjum: Iga Kubiak i Aleksander Wójcik brali udzial w XVIII Konkursie Recytatorskim o Laur Haliny Poświatowskiej w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze. Uczniów przygotowała Magdalena Sikiewicz-Witczak.

    W ramach tego przedsięwzięcia zmierzyło sie 35 uczestników w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Organizatorki zapewniły świetną atmosferę, a publiczność serdeczny doping. Naszym przedstawicielom serdecznie gratulujemy odwagi i umiejętności pracy z żywym słowem.

     

  • Konkurs wiedzy o AIDS

    Konkurs wiedzy o AIDS

    13 listopada uczniowie klas drugich gimnazjum wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie wiedzy o AIDS. Pierwsze trzy miejsca zajęły nastęujące osoby:

    I miejsce – Anna Hendzelak (kl. IIC)

    II miejsce – Filip Wiśniewski (kl. IIB)

    III miejsce – Rafał Wolak (kl.IIB)

    Powyższe osoby przechodzą do następnego etapu XVIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach, który odbędzie się 1 grudnia w Chlebowie. Życzymy powodzenia.

  • 11 Listopada

    11 Listopada

    Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole odbyły się z tej okazji akademie. Uczniowie klas IIA gimnazjum oraz IIa liceum przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze.

     

    11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po  123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem.  Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.

    Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Do występów przygotowali uczniów ich wychowawcy: Robert Woszak i Sylwester Cichosz. Na zakończenie uroczystości,  pani dyrektor Halina Bogatek, podziękowała nauczycielom i uczniom za występy  oraz cenną lekcję historii.

    Przejdź do galerii

  • Miejskie obchody Święta Niepodległości

    Miejskie obchody Święta Niepodległości

    Dnia 10 XI 2017 r. w Gubinie odbyły się uroczystości związane z obchodzonym 11 XI Świętem Niepodległości. O 12:00 pod pomnikiem orła w Parku Wolności miał miejsce apel, w którym brały udział władze miasta, różne delegacje, kombatanci oraz uczniowie naszych szkolnych klas mundurowych, im. Ułanów Karpackich. Po krótkich przemówieniach ceremonię zwieńczyło złożenie kwiatów pod pomnikiem.

    Z okazji narodowego święta odbyła się również XXXVI uroczysta Sesja Rady Miasta w sali widowiskowej Gubińskiego Domu Kultury. Głównym celem posiedzenia było wręczenie medali Zasłużony dla miasta Gubina. W tym roku ten tytuł otrzymało aż 9 osób, m.in. działacze sportowi oraz właściciele wieloletnich, rodzinnych zakładów fotograficznych. Na szczególną uwagę zasługują byli nauczyciele naszej szkoły. Są to: państwo Halina i Zygmunt Kłosowiczowie oraz pan Ireneusz Szmit. (Więcej o zasłużonych w następnym numerze gazetki K.I.T.). Uroczystość uświetnił występ nagrodzonych Łużyczanek, a także przedstawienie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Gubinie.

    Dobry humor, żarty i przywołane wspomnienia sprawiły, że przez cały czas panowała bardzo miła i ciepła atmosfera. Jak widać, nasze miasto ma wielu cichych, skromnych i oddanych bohaterów, o których zasługach często tak mało wiemy.

    Serdeczne gratulacje dla Zasłużonych dla miasta Gubina

  • Pizza za najlepszą frekwencję

    Pizza  za najlepszą frekwencję

    Uczniowie klasy IIb LO wraz z wychowawczynią, wybrali się 3 listopada 2017r. na pizzę. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że pieniądze na wspólne wyjście klasa otrzymała od Rady Rodziców przy ZSO w Gubinie, jako nagrodę za najlepszą frekwencję w roku szkolnym 2016/2017. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za umożliwienie nam miłego spędzenia czasu w piątkowe popołudnie i zachęcamy wszystkie klasy do aktywnego uczestnictwa w tym konkursie. Jak widzicie WARTO.

    Przejdź do galerii

  • Spotkanie z Mirosławem Kowzanem

    Spotkanie z Mirosławem Kowzanem

    8 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Mirosławem Kowzanem, autorem książek „Krzyż na Perczynie” i „Śladami rodzinnych korzeni”. Celem spotkania było przybliżenie młodemu pokoleniu sytuacji ich rodaków zamieszkujących Kresy Poludniowo-Wschodnie w okresie II RP.

     

    Mirosław Kowzan mieszkał w Gubinie, gdzie był nauczycielem wychowania muzycznego. Mama Mirosława - Jadwiga z domu Jasińska mieszkała w Perczynie koło Dubna. 18 maja 1943 roku Perczyn został doszczętnie spalony przez bandy UPA-OUN, a mieszkańcy bestialsko wymordowani. Pani Jadwidze cudem udało się uciec z pogromu. Na kanwie tragicznych losów mieszkańców tej miejscowości napisał książkę "Krzyż na Perczynie" dokumentując zbrodnie jakich dokonali banderowcy.
    Obecnie Mirosław Kowzan udziela się społecznie jeżdżąc na prelekcje i spotkania autorskie ukazując prawdę o mordach dokonanych przez banderowców z UPA-OUN na Kresach Południowo - Wschodnich i o zagrożeniach jakie dzisiaj niesie nacjonalizm rozwijający się na Ukrainie.

    W swojej drugiej książce pt. "Śladami rodzinnych korzeni" opisuje ciekawe i burzliwe losy swojego taty, który wraz z rodziną mieszkał na Wileńszczyźnie i po II Wojnie Światowej musiał opuścić swoje rodzinne strony uciekając przed represjami sowieckimi.

     

    Przejdź do galerii

  • Wyjazd na spektakl

    Wyjazd na spektakl

    8 listopada uczniowie klas IIb, IIIa, IIc i IIIb LO obejrzeli spektakl Teatru Lubuskiego „Być jak młody W.” Wyjazd był nagrodą za zajęcie czołowych miejsc w Szkolnej Wiośnie Kulturalnej.

     

    Twórcy monodramu  inspirowali się powieścią epistolarną J.W. Goethego pt. „Cierpienia młodego Wertera”. James Malcolm, odgrywający rolę Wertera, zauroczył publiczność. Wszyscy byli zaskoczeni niestereotypową kreacją tego romantycznego bohatera. Został on przedstawiony nie jako wiecznie cierpiący introwertyk, oderwany od realnego życia, ale jako przedstawicel zbuntowanego młodego pokolenia, które walczy z narzucanymi mu ograniczeniami. Bliżej mu do muzyków rockowych z tzw. klubu 27 niż do bohatera Goethego uwięzionego w schemacie.

    Przedstawienie bardzo podobało się młodzieży i z pewnością pozwoliło jej ujrzeć bohatera swojej lektury szkolnej nieco inaczej.

     

  • Dalej będziemy wciskać K.I.T.!

    Dalej będziemy wciskać K.I.T.!

    W poniedziałek 6. 11. 2017 r. ukazał się kolejny (101) numer gazetki szkolnej K.I.T.

    Przygotowała go dla Was redakcja w poszerzonym składzie pod kierunkiem nowej naczelnej- Pauliny Giergasz. Liczymy na współpracę. Piszcie, róbcie zdjęcia, kontaktujcie się z redakcją. Wszystko, co szkolne (i nie tylko) nadaje się do kitu….naszego K.I.T.-u.

    Czytajcie kolorową wersję papierową i elektroniczną na stronie szkoły!

  • Ale Kino! z... Wojtkiem Siwikiem

    Ale Kino! z... Wojtkiem Siwikiem

    W grudniu (3. 12 – 10. 12. 2017r.) rusza 35. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młodego Widza Ale Kino! Festwial ma już długą tradycję, bowiem – z przerwami – odbywa się od lat 60. XX wieku. Organizatorem jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie dobrego kina dla dzieci i młodzieży. CSD współpracuje z innymi instytucjami (Instytut Polskiej Sztuki Filmowej, filmowy portal skrytykuj to), dzięki czemu festiwal ma ogromny zasięg oddziaływania i prezentowane są na nim różne filmy – zarówno pełno – i krtótkometrażowe.

    Instytut Polskiej Sztuki Filmowej wraz z portalem skrytykuj to ogłosili konkurs na najlepszą recenzję filmową. Uczeń klasy III "a" Wojciech Siwik przygotował video recenzję filmu Las Vegas Parano w reżyserii Terry’ego Gilliama (oparty na książce autorstwa Huntera Thompsona z 1971 roku). W rolach głównych wystąpili Johnny Depp oraz Benicio del Toro. Swoją 7 – minutową wypowiedzią wywalczył tytuł laureata i w nagrodę będzię pełnił funkcję jurora na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale kino! Wojtek będzie oceniał filmy krótkometrażowe. Jury Młodych corocznie przyznaje swoją Nagrodę Marcina.

    Gratulujemy sukcesu, może to zapowiedź przyszłej kariery filmowca? Chętnym polecamy obejrzenie recenzji: https://www.youtube.com/watch?v=U9l3HUHh3WU

    Czekamy na relacje z festiwalu.

    Małgorzata Jarosz

  • Porządkowali groby

    Porządkowali groby

    Kadeci klas mundurowych im. Ułanów Karpackich Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gubinie odwiedzili groby Ułanów spoczywających na gubińskiej nekropolii. Oddali hołd i zapalili znicze na grobach śp. ppłk. Rafała Wypycha, śp. kpt. Jerzego Wojnarowicza, śp. kpt. Roberta Zygmunta oraz przy zbiorowej mogile saperów rozminowujących Gubin. Odnaleziona została też mogiła żołnierza Brygady Strzelców Karpackich 3. pal weterana spod Monte Cassino - plut. Józefa Bandura.
    Uczniowie uporządkowali także groby nauczycieli i pracowników szkoły: śp. Stanisława Gellera, śp. Elżbiety Wereśniak, śp. Aleksandra Durniatta, śp. Wandy Szejnickiej, śp. Krystyny Klimek oraz zapalili na nich znicze.Młodzież uprzątnęła również zaniedbane groby, zwłaszcza te w części dla dzieci. Prace na cmentarzu skłoniły kadetów do zadumy, szacunku i pokory dla zmarłych.
    Wyrazy podziekowania należą się Pani Alicji Ratowicz za zorganizowanie transportu oraz wyposażenie uczniów w niezbędne akcesoria.

     

    Przejdź do galerii

  • Wrocław zdobyty!

    Wrocław zdobyty!

    28 października uczniowie z klasy I a liceum i grupka z I b uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Wczesnym rankiem ruszyliśmy na podbój stolicy Dolnego Śląska, ale już w pierwszym etapie naszej podróży zaskoczyły nas...korki, przez który musielimy nieco zweryfikować nasz plan wycieczki. Jednak nie popsuło nam to humorów. Zwiedziliśmy Hydropolis – Centrum Edukacji o Wodzie, jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Miejsce, w którym można dowiedzieć się wielu rzeczy, zwiedzając poszczególne strefy wystawowe: Planeta wody, Głębiny, Ocean życia, Człowiek i woda, Historia inżynierii wodnej, Miasto i woda oraz Stany wody. W ciekawy, przystępny i interaktywny sposób można poszerzyć swoją wiedzę na temat niezbędnej do życia wody. Ciekawostką jest to, że Hydropolis mieści się w średniowiecznym podziemnym zbiorniku czystej wody i jest wpisany na listę zabytków! Oczywiście trzeba było zadbać nie tylko o sferę ducha, ale i ciało, w związku z tym spędziliśmy również nieco czasu w Galerii Dominikańskiej, gdzie przy okazji można było spotkać Anię Starmach – jedną z jurorek w popularnym programie kulinarnym Master Chef. Po spacerze po Rynku wybraliśmy się do Teatru Capitol na spektakl Makbet w reżyserii Agaty Dudy – Gracz. Widowisko niedawno miało swoją premierę i cieszy się ogromną popularnością. Reżyserka w miarę wiernie trzymała się tekstu Szekspira, chociaż dodała kilka elementów. Uderzyła nas scenografia, którą stanowiła wielka ruchoma platforma cała w czerwieni, symbolizującej krew, która w dramacie "leje się strumieniami". Do tego feeria kolorowych świateł i oprawa muzyczna – szczególne wrażenie zrobiła na nas Emose Uhunmwangho grająca Hekate. Spektakl na pewno poruszył, może nie do końca podobała nam się zbyt duża liczba okrutnych scen, ale warto było obejrzeć tę sztukę.

    I tak późnym wieczorem ruszyliśmy do Gubina, gdzie dotarliśmy szczęśliwie, zanim orkan Grzegorz zaczął wiać.

    Opiekunkami grupy były panie: Małgorzata Jarosz i Beata Dziurdziewicz.

     

    Przejdź do galerii

  • Teatrzyk "Magiczny kapelusz"

    Teatrzyk "Magiczny kapelusz"

    W dniu 27 października uczniowie klasy I SP dzięki uprzejmości dyrekcji SP nr 2 w Gubinie oraz Pełnomocnikowi Burmistrza ds. Rozwiązywanie Problemów Alkoholowych – Pani Izabeli Ratajczyk uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym Magiczny kapelusz w wykonaniu aktorów z Torunia.

    Głównym przesłaniem przedstawienia było zwrócenie uwagi na szacunek wobec innych ludzi oraz wewnętrzne piękno każdego człowieka. Spektakl wywarł na dzieciach duże wrażenie, czemu dali wyraz w wykonanych pracach plastycznych.

     

    Przejdź do galerii

  • Powiatowy konkurs językowy

    Powiatowy konkurs językowy

    W piątek 27. października w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs - Gry i zabawy językowe. Halloween w ZSO zorganizoany przez nauczycieli języków obcych. W potyczkach wzięło udział pięć czteroosobowych drużyn z nastepujących szkół powiatu krośnieńskiego: SP w Wężyskach, SP w Grabicach, SP nr 1 w Gubinie, SP nr 2 w Gubinie oraz ZSO w Gubinie.

    Konkurencje były bardzo różnorodne, począwszy od quizów i zagadek językowych (czasami wybuchowych) po tworzenie mumii przy użyciu papieru toaletowego. Zgodnie z tradycją Halloweenową, uczniowie zamiast punktów otrzymywali cukierki. Wszyscy świetnie się bawili, przy okazji poznając język i tradycje krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

    W tegorocznym konkursie każda drużyna otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe zakupione dzięki uprzejmości Rady Rodziców przy ZSO Gubin, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

    Organizatorzy dziękują Pani Dyrektor za wręczenie nagród, naszym uczniom oraz uczniom przybyłym z zewnątrz i ich opiekunom za wspólną zabawę. Dziękujemy również wszystkim za pomoc w dekoracji oraz asystowaniu w przebiegu konkursu.

     

    Przejdź do galerii

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
    ul. Piastowska 26
    66-620 Gubin
  • 68 4558184
    68 4558186

    fax 68 4558185

    e-mail: zso@gubin.pl

Galeria zdjęć