• Kadeci ćwiczyli ratownictwo wodne

    Kadeci klasy drugiej i trzeciej mundurowej w dniu 19 czerwca realizowali zajęcia z pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego nad jeziorem Borek w Kosarzynie. Zajęcia praktyczne obejmowały: bezpieczne przebywanie na łodzi, sterowanie łodzią z napędem silnikowym, działania ratunkowe z brzegu z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego (koło ratunkowe, bojka, pas ratunkowy typu „Węgorz”, rzutka ratunkowa),  podejmowanie osób tonących na otwartych terenach wodnych oraz elementy współpracy podczas akcji ratunkowej.

    Ponadto doskonalono umiejętności prowadzenia czynności kwalifikowanej pierwszej pomocy podczas działań ratowniczych na wodzie. Po intensywnych zajęciach przyszedł również czas na relaks i zabawy w wodzie.

    Dziękujemy Prezesowi Gubińskiego WOPR Panu Jackowi Czerepko i ratownikom za wspaniałe zajęcia i  super atmosferę.

  • Zuzia w finale wojewódzkim

     14 czerwca 2024 roku w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbył się finał wojewódzkiego konkursu piosenki w  ramach Lubuskich Konfrontacji Muzycznych.

    Każdy z uczestników musiał wykonać jedną, tę samą piosenkę prezentowaną podczas etapu powiatowego.

    Poziom wykonania utworów przez wszystkich wykonawców był bardzo wysoki i bardzo wyrównany.

    Naszą szkołę prezentowała ZUZANNA ROMANOWSKA, która przepięknie zaśpiewała piosenkę  „Szyba” z musicalu METRO.

  • Bezpieczne Wakacje z LUPO

      11 czerwca 2024 roku w   Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim odbyła się XXIII edycja Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą "Bezpieczne wakacje z LUPO". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI - OLEKSANDR VASIUK.

       Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

       Część teoretyczną oceniali policjanci. Zawierała ona pytania testowe z zakresu przepisów ruchu drogowego, odpowiedzialności karnej nieletnich, pierwszej pomocy, cyberprzemocy oraz uzależnień.

       Zadanie praktyczne polegało na udzieleniu pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, oceniał je funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim.

      

        Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Czekał na nich również słodki poczęstunek.

  • Karta rowerowa 2024

    13 czerwca 2024 roku 11 uczniów z naszej szkoły otrzymało pierwsze w swoim życiu „prawo jazdy”!

    Aby zdobyć kartę rowerową wszyscy musieli zdać egzamin, który składał się z części teoretycznej (TEST- w wersji elektronicznej) oraz części praktycznej (umiejętność jazdy na rowerze pod względem przestrzegania przepisów ruchu drogowego).

    Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwali zaproszeni policjanci z Komendy Powiatowej Policji, Wydział Drogowy w Krośnie Odrzańskim oraz koordynator wychowania komunikacyjnego- Anna Dobek.

    Szczęśliwi posiadacze karty rowerowej to: Daria Matviichuk, Amelia Nieściór, Lena Olszówka, Hubert Pietruszka, Antonina Posiłek, Matvii Pyzhyk, Julia Smyk, Stanisław Stobba, Oskar Terenda, Kacper Wlazły, Hanna Wojtalak.

    Szczęśliwym posiadaczom karty rowerowej- GRATULUJEMY!

  • Mamy Mistrza Województwa !

     

    Oliwer Zieliński z klasy VI SP zdobył historyczny złoty medal w biegu na 1000 m ( czas 3m 18 s) w wojewódzkich zawodach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Program Lingos

    Od ponad roku nasza szkoła aktywnie uczestniczy w innowacyjnej metodzie nauczania języka niemieckiego poprzez nowoczesne narzędzia, po które młodzież sięga chętniej niż po zeszyt. Używamy programu Lingos zarówno do nauki bieżącego słownictwa jak i słówek, które powinny być już znane, ale dla uczniów, którzy w podstawówce mieli dominujący angielski i muszą nadgonić materiał są wyzwaniem.

    Program służy nam nie tylko do wyrównywania poziomów uczniów, ale również do poszerzania słownictwa i rozwoju. Uczniowie pracują regularnie, dzięki czemu powtarzane słowa trafiają stopniowo do pamięci długotrwałej. Narzędzie świetnie sprawdza się i pozwoliło z sukcesem uczniom po 2 latach nauki języka niemieckiego w szkole podstawowej dogonić tych, którzy uczyli się tego języka od lat 8. W niektórych przypadkach, tych wyjątkowo systematycznych i upartych  w codziennych, wytrwałych ćwiczeniach śmiało możemy mówić, że niektórzy nawet przegonili swoich kolegów, mimo że dłużej uczyli się tego języka. Ciężka praca przynosi efekty w postaci poznawania coraz to nowszych wyrażeń językowych.

     

    Lingos wprowadzony został przez p. Annę Łazarewicz-Juszczyńską i korzystają z niego uczniowie klas lingwistycznych, gdzie nauka tego przedmiotu jest na poziomie rozszerzonym.

  • K.I.T. - rocznik 2023/2024

    W tym roku szkolnym wydaliśmy 10 numerów K.I.T.-u. Staraliśmy się, aby każdy numer czymś Was zainteresował, zaskoczył i mamy nadzieję, że tak było. Dopisaliśmy kolejną kartę naszej wspólnej, szkolnej historii. Dziękujemy za to wspólne doświadczenie. Życzymy naszym Czytelnikom, całej społeczności szkolnej, gronu pedagogicznemu bezpiecznych i pięknych wakacji.

    Zespół redakcyjny

  • Akademia Malucha

    W piątek 14 czerwca uczniowie klasy I SP mieli zajęcia w Akademii Malucha. Poznawali gazetkę szkolną K.I.T. Oglądali archiwalne numery, a także ich elektroniczne wersje dostępne na stronie szkoły. Mieli okazję poznać dział gazetki Kącik Malucha, w którym zamieszczane są ich wypowiedzi i prace graficzne. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę z hasłem kryjącym nazwę gazetki. Zadawały pytania redaktor naczelnej. Zajęcia były absorbujące, wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Przeprowadziły je:  Maja Januszewska (redaktor naczelna), Patrycja Zięba (z działu Kącik Malucha) oraz Alicja Tyl (opiekun zespołu redakcyjnego).

  • K. I. T. czerwiec 2024

    Czerwcowy numer K.I.T.-u jest już dostępny. Przeczytacie w nim opowiadanie Zuzi W poszukiwaniu miłości, ciekawe informacje o naszej kwietnej łące. Dowiecie się, dlaczego członkowie redakcji pisali do gazetki, jakie atrakcje czekają na młodzież w Anglii w czasie wakacji. A w stałych rubrykach nowe treści. Znajdziecie  nas na stronie szkoły w zakładce gazetka szkolna.

    Zachęcamy do czytania- zespół redakcyjny

  • Z perspektywy roweru świat jest piękniejszy

    Zdecydowanie tak, przekonaliśmy się o tym kolejny raz. Tradycyjnie chwilę przed końcem roku szkolnego wyruszamy całą klasą rowerami poczuć wiatr we włosach i promienie słońca na twarzy. Świat pachnie już wakacjami, woda w jeziorze kusi obietnicą relaksu a piasek na plaży zachęca do zrzucenia butów.

    Ten dzień wytchnienia naładował nasze baterie na ostatnie tygodnie szkoły i dał obietnicę na zasłużony wypoczynek.

  • Wycieczka do Pragi

         W dniach 06-08.06.2024r.   44  osobowa grupa uczniów z klasy Ic i I a naszego liceum pod opieką p. Renaty Franczak, p. Grażyny Bartkowiak i p. Edyty Adamczyk uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Pragi i Skalnego Miasta. Ta przygoda rozpoczęła się o godzinie 6.00  wyjazdem autokarem spod budynku szkolnego, a zakończyła powrotem o 21.00  w tym samym miejscu i na oczach stęsknionych rodziców  uczniów. W organizacji tego przedsięwzięcia pomogła firma Margo Travel z Wrocławia. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewnił nam  Hotel Sport położony w podpraskiej malowniczej miejscowości Kralupy, którą też spacerkiem zwiedziliśmy.

    W ciągu tych pełnych wrażeń dni zwiedziliśmy w towarzystwie przewodnika, zauroczonego Pragą i jej mieszakńcami, wiele pięknych miejsc stolicy naszych południowych sąsiadów. Przeszliśmy się malowniczymi uliczkami z ogromem wartych zobaczenia barokowych pałaców, malowniczych kamieniczek, zabytkowych kościołów, rzeźb. Widzieliśmy między innymi słynną Złotą Uliczkę, Zamek Królewski, pierwszy uniwersytet w Europie Środkowej Korolinium, ścianę Lennona, Praski Mostek Zakochanych, średniowieczny Most Karola, dawną Dzielnicę Żydowską, zegar astronomiczny na ścianie Ratusza Staromiejskiego.  Atrakcją naszego wyjazdu była także wizyta w Skalnym Mieście Adrspach, miejscu będącym plenerem dla filmu „Opowieści z Narnii”. Skalne formacje o fantazyjnych kształtach, monumentalne ściany, kaniony, wąwozy, labirynt wież, piękne wodospady i króciutki rejs łódką po jeziorku zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie.

    Uroki odwiedzanych miejsc, piękna pogoda, miła atmosfera na długo pozostaną w pamięci uczniów, którzy pokazali swoim zachowaniem, że warto poświęcić czas i zadać sobie trochę trudu by zorganizować taki wyjazd. Drodzy uczniowie - dziękujemy WAM za wspólnie spędzone 3 dni.

  • Polsko-Niemieckie Mistrzostwa Szkół Podstawowych 2024

    W środę, 12 czerwca 2024 roku od godziny 9:00 na terenie obiektu lekkoatletycznego w Centrum Sportowym Obersprucke odbędą się „Polsko-Niemieckie Mistrzostwa Szkół Podstawowych 2024”.

    Roczniki klas 2012-2015 ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Gubinie, Szkoły Podstawowej Grano Green, Szkoły Podstawowej Peace oraz Szkoły Podstawowej Corona-Schröter w Guben będą walczyć o upragnione medale w sprincie, pchnięciu kulą, skoku w dal, 400 m/800 m czy w sztafetach szkolnych.

    Poza tym odbędzie sie punktowanie szkół, które wpływa na pozycję medalową. Oznacza to, że najlepsza szkoła może zabrać do domu puchar, którego będzie bronić w przyszłym roku.

  • Udało się - łąka zakwitła

    Łąka kwietna po słonecznej stronie szkoły zachwyca nawet największych niedowiarków. Codziennie pojawiają się nowe kwiaty, które rozbudzają botaniczną ciekawość, widać już zapracowanych pierwszych zapylaczy. Różnorodność barw i faktur liści tworzy cudowny obraz, którego widok rozluźnia i poprawia humor każdego dnia.

  • Poznawali swoje prawa

    Przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej - Maksymilian Lenart i Ksawery Maciaszczyk uczestniczyli 3 czerwca w Okrągłym Stole Edukacyjnym  o prawach dziecka i prawach ucznia. Wydarzenie to było objęte Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka Pani Moniki Horny-Cieślak.

    Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań m.in. lubuskiemu wojewodzie p. Markowi Cebuli, lubuskiemu kuratorowi oświaty p. Mariuszowi Biniewskiemu, wiceminister oświaty p. Izabeli Ziętce, posłom na sejm RP oraz prawnikowi  psychologowi.

  • Hałasowi mówimy stanowczo NIE

    Uczniowie i nauczyciele doszli do wniosku, że najbardziej w szkole przeszkadza im hałas na szkolnych korytarzach. Postanowiliśmy coś z tym zrobić.

    Uczennice klas pierwszych liceum przygotowały prezentacje i quizy dotyczące wpływu hałasu na nasze zdrowie. W auli szkolnej uczniowie szkoły podstawowej usłyszeli od swoich starszych kolegów wiele cennych informacji na ten temat. Okazało się, że w ogóle nie zdawali sobie sprawy, że potrafią podczas zabawy wygenerować nieprzyjemny dla innych poziom hałasu. Wspólnie ustalono, że w szkole zostaną wyznaczone strefy wolne od hałasu, gdzie można w ciszy spędzić przerwę.

    Uczniowie w ramach lekcji informatyki stworzyli plakaty informujące o strefie ciszy. Najlepszy projekt został umieszczony w wydzielonych częściach szkolnych korytarzy.

  • Zapraszamy do nas

    15 maja 2024 r. rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

    Zapraszamy do naszego Liceum Ogólnokształcącego

    im. Bolesława Chrobrego w Gubinie.

     

  • Mundurówki na marszu

    Marsz Nadodrzański to zawody sportowo – obronne organizowane od 1996 roku przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Zielonej Górze (obecnie CWCR OZ w Zielonej Górze) wraz z Krajowym Dowództwem Brandenburgii w Poczdamie. Zawody służą krzewieniu obronności oraz sprawności fizycznej uczestników i każdego roku gromadzą kilkadziesiąt zespołów wojskowych i cywilnych z Polski, Niemiec, Czech a także Stanów Zjednoczonych.

    25 maja trzy drużyny reprezentujące nasze klasy mundurowe wzięły udział w 27. Marszu Nadodrzańskim. Zawody rozpoczęły się na stadionie miejskim w Gubinie. Po ceremonii otwarcia zawodnicy ruszyli na 12 kilometrową trasę. Na niej musieli zaliczyć kilka konkurencji, w tym po stronie polskiej równoważnię, ściankę, strzelanie, czy pokonanie przeszkody wodnej. Po przejściu na stronę niemiecką do Guben do zaliczenia mieli labirynt, piramidę z opon i pokonanie przeszkody wodnej po linie. Zawody kończyła przeszkoda z bel słomy i przejście przez basen.

    Ceremonia zakończenia odbyła się przy ratuszu w Guben. Drużyna z klasy IIIa w składzie: Muskała Rafał, Brodziński Kacper, Krawczyk Hubert, Rudnicki Devlet i Byczko Fabian wśród szkół prowadzących oddziały OPW i Stowarzyszeń Proobronnych zajęła trzecie miejsce. Pozostałym drużynom nie udało się zająć punktowanych miejsc, ale samo ukończenie wyczerpujących zmagań jest ogromnym sukcesem i stanowi  powód do dumy i satysfakcji.

  • Memoriał Ziemowita Patka

    Kto żyje w sercach tych, którzy pozostają, nie umiera.

    Odszedłeś, ale żyjesz w naszej pamięci. Są chwile i ludzie, których się nie zapomina.

    Śmierć boli nie tych, którzy odchodzą, lecz tych, co wśród żywych pozostają.

     

    Pływanie i strzelectwo sportowe, to dwie dyscypliny, które były wielką pasją Ziemowita Patka.  Im to poświęcił się i w nich odnosił sukcesy jako trener, zawodnik, sędzia.  Wspaniały wychowawca, pedagog, pełen energii, aktywny z dobrymi pomysłami i super podejściem do ludzi.

     To właśnie dla uczczenia Jego pamięci, na obiektach sportowych MOSiR i Strzelnicy SSO GKS Pionier zorganizowano Memoriał w dwuboju - pływaniu i strzelectwie sportowym. W zawodach wzięło udział ponad stu uczniów naszej szkoły. Pływano na 50 m stylem dowolnym i strzelano z kbks do tarczy sportowej. Uzyskano bardzo dobre wyniki a najlepszymi okazali się:

    Wśród dziewcząt                                                                                             wśród chłopców

    1 miejsce - Żemło Miranda                                                         1 miejsce - Ball Piotr

    2 miejsce - Patan Wiktoria                                                          2 miejsce - Piasek Kacper

    3 miejsce - Sykała Małgorzata                                                   3 miejsce - Jankowski Olaf

    Liczymy na to, że to wydarzenie na stałe zostanie wpisane do kalendarza imprez szkolnych, a w przyszłym roku również znajdzie się  w kalendarzu imprez miejskich i powiatowych. Wszystko po to, by pamięć o Ziemowicie Patku była silna, trwała i na zawsze pozostała w naszych umysłach.

  • Dzień Kultury i Języka Polskiego

    3.06 udaliśmy się w ramach współpracy międzynarodowej do naszej szkoły partnerskiej Gymnasium Pestalozzi na Dzień Kultury i Języka Polskiego. Nasi uczniowie wysłuchali kilku ciekawych referatów uczniów tej placówki na temat kuchni, systemu szkolnictwa, świąt w naszym kraju. Każdy referat kończył się podsumowaniem w formie testu na platformie Kahoot. Uczyliśmy się także tańczyć wspólnie belgijkę i tradycyjny niemiecki taniec. Dla polskich gości przygotowano bufet. Po zabawach i przekąskach spotkaliśmy się przed budynkiem szkolnym na podsumowanie imprezy. Jedna z naszym uczennic Dorota Naglik została wyróżniona i zdobyła 2 miejsce w klasyfikacji na kahoot.

     Uczniowie spędzili przyjemnie czas, obcując z żywym językiem, a także przełamując swoje obawy przed mówieniem w języku obcym. Mieli także okazję sprawdzić, jak ciężki jest nasz język do nauki dla uczniów po drugiej stronie Nysy.

    Opiekunem wyjścia była Anna Łazarewicz-Juszczyńska.

  • Festyn rodzinny

    29 maja na dziedzińcu naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny. Na początku pani dyrektor Małgorzata Kijewska przywitała zebranych gości, którzy zaszczycili festyn swoją obecnością. W dalszej kolejności zaprezentowali się uczniowie z klas l-lll SP. Dzieci zaproponowały widzom popisy wokalne i taneczne. Na tej niezwykłej imprezie plenerowej panowała od początku do końca radosna atmosfera. Organizatorzy bardzo się postarali i zapewnili moc atrakcji oraz pyszny poczęstunek , aby wywołać promienne uśmiechy na twarzach dzieci oraz członków ich rodzin i wszystkich uczestników.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
    ul. Piastowska 26
    66-620 Gubin
  • 68 4558184
    68 4558186

    fax 68 4558185

    e-mail: zso@gubin.pl

Galeria zdjęć