16 maja uczniowie klasy I SP odwiedzili krainę Legolandu w Berlinie. Dzieci podróż do stolicy Niemiec odbyły pociągiem. Nie lada wyzwaniem były dla uczestników tej podróży przesiadki między pociągami. Podczas spaceru do siedziby Legolandu dzieci mogły podziwiać charakterystyczne dla Berlina budowle ( Bundestag i Bramę Branderburską).
W Parku rozrywki dzieci spędziły cztery godziny na aktywnej i wesołej zabawie. Układali klocki Lego, w fabryce LEGO Factory zobaczyli, jak powstają plastikowe klocki, a własnoręcznie wyprodukowane mogli zabrać ze sobą na pamiątkę. Najwięcej radości sprawił dzieciom przejazd kolejką po zamku Dragon Ride oraz na karuzeli Uczniów Magii Merlina. Podobnie jak w innych parkach rozrywki LEGOLAND w Discovery Center stworzono Miniland, który tutaj akurat przedstawia najważniejsze budowle Berlina. Dzieci obejrzały też film 4 D, w którym bohaterami były postaci znane z różnych serii klocków Lego. Był też czas na odpoczynek i mały poczęstunek w kawiarni.
Dzieci pełne wrażeń i emocji wróciły szczęśliwe i zadowolone do domu.
Dnia 11 maja w naszej szkole odbył się Dzień bez Śmiecenia. Była to świetna okazja do inspirowania innych, a także wywierania wpływu na ich postawy. Zaprosiliśmy panią Agnieszkę Michałowską z Zakładu Zagospodarowania Odpadami z Marszowa, która po raz kolejny przeprowadziła warsztaty ekologiczne w klasach I-III. Był to miło spędzony czas w którym dzieci przypomniały sobie m.in. prawidłowe zasady segregowania odpadów.
11 maja w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek uczniowie klasy VIII SP zostali zaproszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gubinie na spotkanie z lokalna pisarką i podróżniczką Daną Newelską, autorką książek: „Paracynamon” wyróżnionej Lubuskim Wawrzynem Literackim oraz „Talon na drugie życie".
Podczas spotkania pisarka podzieliła się z młodzieżą swoimi wrażeniami z "podróży życia" do egzotycznej Tajlandii.
Uczniowie słuchali z wielkim zaciekawieniem, chętnie oglądali prezentowane zdjęcia i filmiki z podróży.
Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Tydzień Bibliotek to czas, w którym książnice otwierają się jeszcze bardziej na swoich czytelników. W tym roku Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” nabiera szczególnego znaczenia, które można rozpatrywać zarówno w sensie dosłownym, jak i w przenośni nawiązując do działalności online bibliotek i ich zaktywizowania w mediach społecznościowych.
Z okazji przypadającego dziś święta, składamy naszej Pani bibliotekarce serdeczne życzenia: aby nadal zapraszała nas do magicznego świata książek, wymyślała dla nas ciekawe projekty, redagowała Mole biblioteczne w gazetce szkolnej K.I.T..:)
Z wyrazami sympatii- czytelnicy i bywalcy szkolnej biblioteki
Uprzejmie informujemy, że lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 5 w Gubinie jest dostępna w sekretariacie szkoły.
W piątek, 28 kwietnia, tegoroczni absolwenci liceum oficjalnie zakończyli kolejny etap swojego życia – szkołę średnią. W uroczystości wzięli udział burmistrz Bartłomiej Bartczak, wicestarosta Ryszard Zakrzewski, dyrekcja, nauczyciele, młodsi koledzy absolwentów oraz licznie przybyli rodzice uczniów klas czwartych. Dyrektor Małgorzata Kijewska przywitała zgromadzonych w auli szkolnej oraz zwróciła się do abiturientów, życząc im powodzenia na egzaminach maturalnych, spełnienia marzeń oraz sukcesów w dalszym dorosłym życiu. Następnie podsumowała wyniki uczniów, osiągnięcia i zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Wręczono nagrody i wyróżnienia, podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców oraz upominki od uczniów klas trzecich LO.
Tytuł Najlepszej Absolwentki przyznano Zuzannie Wójcik, a za Najlepszego Sportowca Absolwenta uznano Mateusza Walczaka.
Zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych abiturientów było też czasem pożegnań – w oczach absolwentów, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zakręciła się niejedna łza. Były kwiaty, miłe słowa i wiele podziękowań - dla dyrekcji, nauczycieli i rodziców za trud włożony w wychowanie i kształcenie.
Absolwentom życzymy wiary we własne siły i umiejętności, wielu sukcesów w życiu prywatnym, odkrywania pasji i realizowania marzeń, radości z życia i oczywiście powodzenia na egzaminie maturalnym!
Dyrekcja szkoły informuje, że lista dzieci zakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej od dnia 21.04.2023 r. będzie wywieszona na tablicy ogłoszeń w sekretariacie szkoły.
Rodzice dzieci zakwalifikowanych do 28.04.2023 r. (nieprzekraczalny termin) są zobowiązani do złożenia w szkole potwierdzenia woli (druk dostępny do pobrania poniżej lub w sekretariacie szkoły).
26 kwietnia nasz szkolny zespół taneczny „Hubba Bubba” prowadzony przez panią Kingę Adamską wziął udział w powiatowych eliminacjach. Grupa w składzie: Zuzanna Marciniuk, Lena Pach, Lilia Patek, Hanna Polaszyk, Marianna Żemło, Daria Matviichuk odniosła swój pierwszy sukces i weźmie udział w wojewódzkim konkursie, który odbędzie się 5 czerwca w Dobiegniewie.
Trzymamy kciuki !!!
21 kwietnia 2023 r. Zarząd Rejonowy PCK w Gubinie zorganizował etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Tegoroczna edycja odbyła się w naszej szkole. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszego liceum z klasy III b Oliwia Jawińska. Jako zwyciężczyni weźmie udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w maju w Zielonej Górze. Oliwia sprawdzi swoją wiedzę rozwiązując test na temat szeroko pojętego zdrowia i zaprezentuje akcję promującą zdrowy styl życia, którą przy współudziale koleżanek i kolegów ze swojej klasy przeprowadzi i udokumentuje.
18 kwietnia odbył się konkurs ekologiczny pt. Dzień Ziemi. Konkurs przeznaczony był dla klas I-III SP i miał na celu rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej.
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego:
I miejsce- Jagoda Kaczmarczyk kl. III SP
II miejsce- Lena Przybylska kl. II SP
III miejsce- Antonina Posiłek kl. III SP
Wyróżnienia otrzymali Stanisław Stobba z kl. III i Anhelina Klovanych z kl. III SP.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie oraz gratulujemy laureatom.
Organizatorki konkursu: K. Adamska, A. Markowska
W piątek 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Otrzymali gumowe rękawiczki i worki ma śmieci, a następnie wyruszyli sprzątać okolice szkoły. Celem nadrzędnym akcji było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.
19 kwietnia obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zrywu polskich Żydów przeciw hitlerowskim Niemcom. Zbrojny sprzeciw wobec niesprawiedliwości, zła, dehumanizacji był aktem wielkiej odwagi i człowieczeństwa. O takich wydarzeniach nie wolno zapominać, ponieważ przeszłość kształtuje przyszłość, stąd hasło tegorocznej edycji akcji Żonkile brzmi: „Nie bądź obojętny”. Mimo iż minęło wiele lat od wydarzeń II wojny światowej, świat się zmienił, ale niestety człowiek nie. Naszym moralnym obowiązkiem jest pamiętać o tym, do czego mogą doprowadzić nietolerancja, dyskryminacja, zło i żądza władzy.
ZSO w Gubinie aktywnie włączyło się w akcję Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ŻONKILE.
Te trzy dni na długo pozostaną w naszej pamięci.
17 kwietnia skoro świt wyruszyliśmy pociągiem do Warszawy, podróż przebiegła spokojnie. Pierwszego dnia naszej wizyty w stolicy zaplanowaliśmy zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Z dworca szybko dotarliśmy na miejsce metrem, dla niektórych z nas to była pierwsza w życiu taka przejażdżka. Muzeum zrobiło na nas duże wrażenie, bijące serce miasta, przejście fragmentem kanału, relacje powstańców, obraz Miasta Ruin...wszechobecna historia i pamięć tamtych dni wprowadziła nas w zadumę. Skompletowaliśmy kartki z kalendarza, by móc sobie przypomnieć, utrwalić każdy dzień tego ważnego wydarzenia.
18 kwietnia przywitał nas cudowną pogodą, dzisiaj mieliśmy spotkać się z Nauką w Centrum Nauki Kopernik. Mnogość tematów - nowoczesna motoryzacja, życie bakterii, prąd, astronomia, muzyka...zawróciło nam w głowie. Obejrzeliśmy spektakl Teatr Wysokich Napięć, w którym wziął udział nasz kolega. Po rozmowie z Mikołajem Kopernikiem ruszyliśmy zwiedzać Warszawę.
19 kwietnia na szczęście poranny deszcz ustał i mogliśmy spokojnie pospacerować w Łazienkach Królewskich. Wielu z nas żyje piłką nożną więc Stadion Narodowy musiał należeć do obowiązkowych punktów naszego zwiedzania. Tego dnia pamiętaliśmy o rocznicy powstania w getcie - z żółtymi żonkilami odjechaliśmy z Dworca Gdańskiego do domu
Kwietniowy numer gazetki jest już dostępny. Maturzyści podzielili się refleksjami o swoim pobycie w szkole. Oliwia zaprosiła do podróżowania, tym razem do Berlina. Przeczytacie o ogólnopolskich projektach, w których braliśmy udział. Maluchy opowiedziały o świętach wielkanocnych. A w stałych rubrykach nowe treści. Zachęcamy do czytania. Znajdziecie nas na stronie szkoły w zakładce gazetka szkolna.
Tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór!
Zespół redakcyjny
21 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Chcąc przybliżyć zaburzenia ze spektrum autyzmu, tak, by każdy z młodszych mógł zrozumieć i lepiej je poznać p. Adriana Adamczak przeprowadziła akcję „Czytanie na dywanie”. Maluchy na przykładzie Janka z książki „Janek jest inny” zrozumiały - „inny nie znaczy gorszy”. Dzieci i dorośli ze spektrum są obecni w naszym otoczeniu, dlatego też dnia 3 kwietnia w ramach solidaryzowania się z osobami ze spektrum autyzmu cała społeczność szkolna przyszła ubrana na niebiesko. Pamiętamy, że możemy sprawić, aby takim osobom żyło się lepiej - właściwe postawy prospołeczne oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu sprzyja większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb.
Nasza szkoła jako jedna z 78 szkół w Polsce noszących imię Bolesława Chrobrego została ambasadorem obchodów tysiąclecia koronacji dwóch pierwszych królów Polski – Bolesława Chrobrego i Mieszka II . Otrzymaliśmy kalendarz z logo #Gniezno2025, z którym uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
13 kwietnia odbył się pierwszy etap Międzyszkolnego Turnieju Szachowego w Gubinie, w którym wzięli udział także nasi uczniowie z klas I - III SP. Nasza drużyna zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół .
W kategorii klas drugich na najlepszego - III miejsce zajął Karol Połatyński , a w kategorii klas trzecich na najlepszego zawodnika puchary otrzymali: Pietruszka Hubert ( I miejsce) i Julia Smyk ( II miejsce).
Kolejnego dnia odbył się turniej szachowy dla uczniów klas IV - VIII SP. Nasza drużyna zajęła II miejsce w rozgrywkach międzyszkolnych. Uczennica Andżelika Leer zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt oraz III miejsce w kwalifikacji ogólnej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.