• Konkurs JĘZORY 2022 rozstrzygnięty

    Podsumowano V edycję szkolnego konkursu JĘZORY; spośród klas biorących udział w zmaganiach konkursowych wyłoniono najlepsze. Komisja konkursowa oceniająca plakaty brała pod uwagę: koncept, związek z tematem konkursu (w tym roku- Dzień przyjaznych słów), estetykę wykonania i ogólne wrażenie. Zwycięskie klasy otrzymają: nagrody pieniężne, medale i dyplomy.

    *Serdecznie dziękuję panu A. Iwanickiemu za finansowe wsparcie tego projektu.

    Oficjalne podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się wkrótce, o czym poinformujemy.

    Alicja Tyl

    Wyniki konkursu:

    I miejsce- klasa I b LO

    II miejsce- klasa II b LO (dwa plakaty)

    III miejsce- klasa V a SP

  • Szkolenie w ramach programu OPW

    Kadeci realizujący program szkolenia oddziałów przygotowania wojskowego klas mundurowych im. Ułanów Karpackich z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gubinie w środowe przedpołudnie 23 lutego odbyli szkolenie wojskowe na  placach ćwiczeń i strzelnicy bojowej Stowarzyszenia Strzelecko - Obronnego Gubiński Klub Sportowy Pionier. Zajęcia prowadzili żołnierze 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego.

    Uczniów podzielono na pięć podgrup szkoleniowych. Realizowano zagadnienia, które mają jak najlepiej przygotować ich do strzelania bojowego i umiejętnego posługiwania się bronią. Ćwiczono łączne czynności do strzelania, budowę i użytkowanie karabinka, przyjmowanie postaw strzeleckich leżąc i klęcząc, ćwiczenia przygotowawcze do strzelania z wykorzystaniem trenażera Cyklop i odbyto strzelanie z kbks.  Dodatkowo doskonalono umiejętności poruszania się z bronią na polu walki.

    Wiedza zdobyta na dzisiejszych zajęciach zostanie sprawdzona już niebawem, bo w ostatnim tygodniu marca kadeci będą wykonywać strzelanie szkolne do figury bojowej 23p z karabinka 5,56 mm Beryl na obiekcie szkoleniowym 5Kbsap.

    Kolejne zajęcia praktyczne w ramach szkolenia OPW już 9 marca również na obiektach Stowarzyszenia Pionier

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jak co roku w obchody włączyli się nasi uczniowie. Brali udział w V edycji szkolnego konkursu JĘZORY, który w tym roku przebiegał pod hasłem Dzień przyjaznych słów. Klasy biorące udział w konkursie wybierały 10 słów/zwrotów o pozytywnym zabarwieniu (przyjaznych), uzasadniały ich wybór i przygotowywały plakat. W zmaganiach konkursowych brały udział klasy: V a, VII a SP i klasy licealne: I a, I b, II a, II b, III a/ling., III b. Prace dotarły do komisji konkursowej, ale ze względu na pracę zdalną konkurs nie został jeszcze rozstrzygnięty . Prosimy o cierpliwość. Wkrótce ogłosimy wyniki. Niektóre  plakaty nadesłane przez klasy można oglądać w lutowym numerze K.I.T.-u, a na stronie prezentujemy dwa z nich.

    Alicja Tyl

  • Nowy numer gazetki K. I. T.

    Wracamy po feriach; nowy numer K.I.T.-u jest już dostępny. Przeczytacie, co myślą o zakochiwaniu się uczniowie (dziś walentynki!). Refleksje kilku wolontariuszek, które pracowały w czasie Finału WOŚP w Gubinie. Kilka słów o balu studniówkowym. Zobaczycie niektóre prace konkursowe przygotowane z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. A w wywiadzie z redaktor naczelną… jej następczyni. W stałych rubrykach nowe treści. Zapraszamy do lektury. Znajdziecie nas na stronie szkoły w zakładce gazetka szkolna.

    Zapraszamy do lektury- zespół redakcyjny

  • Studniówka 2022

    15 stycznia 2022 r. uczniowie klas trzecich LO, Dyrekcja ZSO, wychowawcy i kadra pedagogiczna spotkali się, by zgodnie z tradycją, wspólnie bawić się na  studniówce. Dla maturzystów był to pierwszy i jeden z najważniejszych  bali w życiu. Więc do wspólnego świętowania przygotowali się niezwykle  starannie, o czym świadczyły nie tylko piękne kreacje pań i  eleganckie stroje panów,  ale też przebieg spotkania. Ten niezwykły wieczór rozpoczął się częścią oficjalną, którą poprowadzili  Anastazja  Vorwerk i Filip Wiśniewski. W imieniu koleżanek i kolegów podziękowali Dyrekcji, wychowawcom , nauczycielom i pracownikom administracji za wspólnie spędzone lata i atmosferę , która sprzyjała zdobywaniu wiedzy oraz realizacji pasji. Słowa uznania skierowali także do rodziców, którzy perfekcyjnie zajęli się organizacją studniówki.

    Dyrektor ZSO -  Pani Małgorzata Kijewska skierowała wiele serdecznych słów pod adresem maturzystów i życzyła im szampańskiej zabawy i powodzenia na maturze.

    Zgodnie z tradycją część taneczną balu rozpoczął polonez przygotowany przez Roberta Woszaka.  Po uroczystej kolacji nadszedł czas na zabawę taneczną przerywaną różnymi konkursami. Udana zabawa trwała do białego rana, a tańczące pary zapełniały parkiet do ostatniej zagranej melodii.

  • Nauczanie zdalne w ZSO

    Od 31 stycznia do 27 lutego 2022 roku w ZSO w Gubinie nauka w klasach V  i  VII SP oraz w klasach licealnych będzie odbywała się zdalnie.

    Klasy I - IV SP uczą sie stacjonarnie.

    Zarządzenie Dyrektora ZSO

  • Konkurs Moja Ulubiona Książka

    Uczniowie klas I - III SP  wzięli udziału w konkursie czytelniczo-plastycznym, który  polegał na codziennym 10-minutowym czytaniu książek przez 21 dni, potwierdzonym podpisem rodzica w dzienniczku czytania. Drugim  etapem konkursu było wykonanie  pracy plastycznej nawiązującej  do ulubionej  przeczytanej książki. Uczniowie klasy I wykonywali ilustracje do książki,  kIasa druga rysowała komiks, a trzecioklasiści mieli za zadanie zareklamować wybraną przez siebie książkę.  Komisja sędziowska  postanowiła nagrodzić następujących uczniów:

    I miejsce - Hania Polaszyk z kl. I SP

    II miejsce - Amelia Nieściór z kl. II SP

    III miejsce - Antek Bezdziczek z kl. III SP

    Wyróżnienie - Julia Smyk z kl. II SP

    Dzieci otrzymały nagrody książkowe, dyplomy i małe upominki. Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dzieciom, aby nigdy nie "wyrosły z czytania"

  • Drodzy Maturzyści!

  • Prosimy o wsparcie leczenia naszej uczennicy

  • Kalendarz adwentowy w kl. I SP

    W grudniu w klasie I SP była realizowana innowacja pedagogiczna pt.: "Kalendarz adwentowy". Od początku miesiąca do Wigilii dzieci poznawały zwyczaje bożonarodzeniowe z Polski i ze świata. Wykonywały również różne zadania związane ze Świętami Bożego Narodzenia, zapisane na kartkach kalendarza. 3 grudnia uczniowie wykonali łańcuch, by ozdobić klasową choinkę. 7 grudnia mama Mai Nowakowskiej pani Joanna, w ramach warsztatów, wykonała z dziećmi aniołki ze sznurka czesanego. Zadaniem dzieci było także powiedzenie sobie czegoś miłego, albo zrobienie wspólnego zdjęcia oraz wykonanie lampionów.

    W domu na weekend dzieci w ramach ćwiczeń z kalendarza wykonywały m.in. dobry uczynek, grały w gry planszowe wspólnie z rodziną lub oglądały bajkę o tematyce świątecznej.

  • 30 finał WOŚP w ZSO

    14 stycznia 2022 r. w auli szkolnej działała kawiarenka z pysznymi ciastami upieczonymi przez uczniów i rodziców. Dochód ze sprzedaży wypieków oraz  pieniądze zebrane do puszki zostaną przekazane  gubińskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przygotowaniem akcji zajął się szkolny wolontariat oraz Samorząd Uczniowski.

  • Finis coronat opus

    Pod koniec grudnia 2021 r. do laureatki Lubuskiego Konkursu Literackiego Trenujemy wyobraźnię    Julii Sikorskiej z klasy III d dotarła nagroda. To książkowa publikacja zawierająca opowiadania wszystkich finalistów i laureatów. Przypominamy, że wyróżnione opowiadanie Cztery pory roku można przeczytać we wrześniowym numerze gazetki szkolnej K.I.T.

    Jeszcze raz gratulujemy Julii i życzymy twórczej weny na maturze😊

  • Rodzina tradycyjna czy nowoczesna?

    17 grudnia 2021 r.  z inicjatywy uczniów klas pierwszych odbyła się w auli szkolnej debata oxfordzka poświęcona prawom rodziny. Teza debaty brzmiała „Rodzina tradycyjna czy nowoczesna?

    Debatujący z klasy I a w składzie: Melania Krajewska, Maja Zakościelna, Zuzanna Majchrzak, Nikola Gromek i Rafał Muskała przygotowali, przedstawili i bronili argumentami wyższości rodziny tradycyjnej. Zespół klasy I b  - Zuzanna Romanowska, Alicja Turowska, Maja Piwowarczyk, Maja Januszewska i Jakub Ilasz z wielkim zaangażowaniem przytaczali argumenty za wyższością rodziny nowoczesnej. Dyskusja była bardzo ostra. Publiczność mimo iż optowała w większości za rodziną nowoczesną, to jednak skłaniała się do zaakceptowania również elementów rodziny tradycyjnej. Nad porządkiem debaty czuwała  Marszałek w osobie Wiktorii Mulicy z kl. III b, którą w pracy wspierała koleżanka z klasy pełniąca rolę Sekretarza – Gabriela Koniarek. W tematykę debaty wprowadziła uczestników prezentacja mówiąca o typach, rodzajach i funkcjach rodziny przygotowana i przedstawiona przez uczennicę  kl I b – Natalię Kwiecińską.

  • Styczniowy numer K. I. T. -u

    Nowy Rok witamy z najnowszym numerem K.I.T.-u. Nasza gazetka ukazuje się nieprzerwanie od 2007 roku. Kolejne zespoły redakcyjne chcą kontynuować tę wieloletnią tradycję, więc już dziś zapraszamy do współpracy. A co w styczniowym numerze? Wywiad z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu- panem R. Woszakiem, kilka słów o szachach. Ciekawe wypowiedzi o depresji wśród młodzieży, o potrzebie segregacji śmieci. A w stałych rubrykach nowe treści. Znajdziecie nas na stronie szkoły w zakładce gazetka szkolna.

    Zespół redakcyjny

  • Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną

    W grudniu odbył się konkurs plastyczny na Najpiękniejszą  Ozdobę Świąteczną dla uczniów kl. I - III SP. Dzieci samodzielnie przygotowały piękne prace, które można było podziwiać na korytarzu szkolnym. Były stroiki, bombki, choinki i kartki świąteczne. Komisja sędziowska przyznała kolejne miejsce:

    w  kl. I SP

    I miejsce – Marceli Połatyński

    II miejsce – Hanna Polaszyk

    III miejsce – Kaja Wójciak

    Wyróżnienie – Lena Przybylska

    w  kl. II SP

    I miejsce – Tymoteusz Wysocki

    II miejsce – Antonina Posiłek

    III miejsce – Stanisław  Stobba

    Wyróżnienie – Amelia Nieściór

    w  kl. III SP

    I miejsce – Kinga Hyla

    II miejsce – Kalina Bąk

    III miejsce – Kuba Krauze

    Wyróżnienie – Sara Jaworska

    Uczniowie otrzymali z rąk Dyrekcji i organizatorki konkursu Żanetty Cichosz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

  • Poczęstunek świąteczny w kl. III SP

    W piątek, 17 grudnia 2021 r. w klasie III SP zorganizowano poczęstunek świąteczny. Przy pięknie udekorowanym stole uczniowie wraz z wychowawczynią rozmawiali o tradycjach i zwyczajach świątecznych, a także dekorowali pierniki przygotowane przez rodziców. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania kolęd.

  • "Gwiazdkopisanie" Pawła Bachorskiego

    Paweł Bachorski z klasy III szkoły podstawowej wziął udział w konkursie organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia – Gwiazdkopisanie. Paweł napisał wzruszające wspomnienia ze świąt spędzanych u Babci i Dziadka. Jego praca U Babci została doceniona przez jury i otrzymała wyróżnienie. Warto nadmienić, iż z wielu tysięcy nadesłanych prac, oprócz pierwszych trzech miejsc, komisja sędziowska przyznała 20  wyróżnień i wśród nich znalazło się opowiadanie Pawła. Gratulujemy!

    Prace laureatów zostały wydane w formie książki elektronicznej. Można ich także posłuchać w interpretacji znanych aktorów na stronie Polskiego Radia:

    Gwiazdkopisanie

    Zapraszamy do Gwiazdkoczytania!

  • Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – biuletyn NFZ

    Zachęcamy rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych do zapoznania się z biuletynem NFZ  na temat zdrowia. Numer piąty magazynu jest poświęcony zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży.

  • Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

    Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

    Miło jest nam poinformować, że nasza Szkoła Podstawowa nr 5 otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

    Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

    Otrzymane przez nas wsparcie to 60 000,00 zł, które  przeznaczyliśmy na sprzęt do prowadzenia zajęć z techniki, robotyki, zajęć kulinarnych, dziennikarskich oraz na zakup sprzętu audio-video.

    Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

    Zachęcamy do obejrzenia filmu o Laboratoriach Przyszłości: https://youtu.be/bY7JTuDc6D0

    Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria/


    Komunikat prasowy Laboratoria Przyszłości

  • Informacja dla rodziców i opiekunów

    W dniu 28 grudnia 2021r (wtorek) w przychodni na ul. Gdańskiej 17  będzie możliwość zaszczepienia dzieci od lat 5 przeciw Covid 19.

strona:

Wiadomości

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gubinie
    ul. Piastowska 26
    66-620 Gubin
  • 68 4558184
    68 4558186

    fax 68 4558185

    e-mail: zso@gubin.pl

Galeria zdjęć