Dnia 17 grudnia tuż przed zimową przerwą świąteczną odbyły się w auli szkolnej Jasełka dla uczniów Szkoły Podstawowej. Przedstawienie przygotowały Panie: Katarzyna Rozmysłowksa oraz Beata Kosińska. Przedstawienie bożonarodzeniowe wprowadziło wszystkich w miłą atmosferę zbliżających się świąt.
Po Jasełkach przyszedł czas na wręczenie nagród w konkursie na Najpiękniejszą ozdobę choinkową. Nagrody wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Kijewska wraz z organizatorką konkursu Panią Żanettą Cichosz.
Jest taki dzień
Bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień
W którym gasną wszelkie spory (…)
[Czerwone gitary]
Życzymy wszystkim czytelnikom K.I.T.-u , każdemu z Was, aby każdy dzień w roku był właśnie taki. Radosnego świętowania, zdrowia i optymizmu!
Wracamy z nowym numerem 10 stycznia.
Zespół redakcyjny K.I.T.-u
16 grudnia odbył się w naszej szkole charytatywny kiermasz kartek i ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów. Można też było kupić balony napełniane helem. Zebrane ze sprzedaży środki zostaną przekazane na pomoc Bartkowi choremu na porażenie mózgowe. Kiermasz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kupujących. Wszyscy aktywnie włączyli się w działalność dobroczynną na rzecz osoby potrzebującej .
Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za wsparcie.
Akcja została przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu.
Uczniowie klasy I b lingwistycznej na lekcji języka polskiego dyskutowali o wynikach plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. Byli nim zaskoczeni, szczególnie zwycięskim. Uznali, że jest rzadko używane przez młodzież, a popularność zyskało dopiero za sprawą plebiscytu. Bliższe były im dwa pozostałe słowa. Twierdzili, że są popularne; naura używa się zwykle na pożegnanie, a twoja stara, gdy chcemy coś skomentować, czasami krytycznie. Wnioski z lekcji pokazały, że młodzieżowa odmiana polszczyzny jest niezwykle dynamiczna, dzięki czemu język jest żywy i ciągle modny. Natomiast boomersi ciągle się czegoś uczą!
W ramach projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo nasza szkoła bierze udział w kampanii "Idą Święta, nie o sms-ie, a o kartce pamiętaj". Kampanię wspiera Fundacja "Dbam o mój zasięg".
Chcesz sprawić przyjemność osobie bliskiej?
Przyjdź do biblioteki szkolnej lub gabinetu pedagoga szkolnego w dniach od 14- 17 grudnia. Weź kartkę świąteczną i wyślij świąteczne życzenia.
Zamień sms-a na kartkę!
Serdecznie zapraszam do udziału w akcji !
Magdalena Nieściór
10 grudnia zakończyła sie prowadzona przez Szkolny Klub Wolontariatu akcja zbierania darów w ramach Szlachetnej Paczki. Wolontariusze spakowali 12 dużych paczek z przyniesionych przez uczniów i pracowników szkoły darów. Zebrane w kwestach pieniądze zostały przeznaczone na zakup talonów na opał.
Paczki i talony trafiły do rodzin znajdujących sie w trudnej sytuacji materialnej.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie akcji Szlachetnej Paczki.
8 grudnia klasy: I, II, III i IV pojechały na wycieczkę do Zielonej Góry. Była ona kontynuacją obchodów mikołajkowych w naszej szkole.
Uczniowie obejrzeli spektakl teatralny Tymoteusz wśród ptaków mówiący o tym, jak ważne jest, by dawać dobro innym.
Następnie przyszedł czas na wspaniałą zabawę w zielonogórskiej sali Hop-Siup, gdzie każdy uczeń mógł znaleźć dla siebie wiele atrakcji.
W porze obiadowej dzieci zjadły swoją ulubioną pizzę i pełne wrażeń wróciły do domu. Uczniowie wszystkich klas uznali wycieczkę za bardzo udaną.
W pierwszym tygodniu października odbyła się w naszej szkole Przerwa na czytanie, której celem było bicie rekordu w czytaniu.
Wydarzenie to odbyło się w ramach II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Do akcji zgłosiło się aż 2110 instytucji, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Ostatecznie akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i 14 innych państw. Czytano w każdym zakątku Polski. Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Rekord bili również uczniowie w 4 szkołach w Francji, Irlandii, Litwy, 3 szkołach w USA, Belgii i Ukrainy, 2 szkołach w Grecji i Szkocji. Przerwa odbyła się też w Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji.
Dzięki zaangażowaniu tak dużej ilości osób w 2021 roku został ustanowiony nowy rekord i wyniósł on 377 586 osób czytających na przerwie!
Dziękujemy, że byliście częścią tego wydarzenia.
Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje namiętność oraz krew jako dwie z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.
Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole rozpoczęły się już 27 listopada 2021r. wystawą plakatów tematycznych. Tego dnia odbył się też Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV, AIDS i uzależnieniach. Wzięli w nim udział uczniowie klas licealnych. Jego celem było promowanie postaw: szacunku wobec innych, przeciwdziałanie uzależnieniom, odpowiedzialności za własne życie, akceptacji i empatii wobec chorych i zarażonych, współczucia i chęci niesienia pomocy potrzebującym.
Wyniki konkursu:
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.
6 grudnia uczniów ZSO - tych małych i dużych - odwiedził Mikołaj. Przybył w towarzystwie pięknych śnieżynek. Najmłodsze dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem. W podziękowaniu za prezenty recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na szczęście pandemia nie przeszkodziła Mikołajowi w dotarciu do szkoły.
Specjalne życzenia dla całej społeczności szkolnej przysłał tajemniczy Mikołaj.
W poniższym linku znajduje się fotorelacja z odwiedzin Mikołaja w kl.I - III SP
W dniu 30.11.2021 w Sulechowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Szachach Drużynowych. W rozgrywkach brało udział 20 najlepszych szkół z naszego województwa. Nasza reprezentacja po zaciętych bojach zajęła ostatecznie wysokie 7 miejsce. Skład drużyny: Damian Ławrynowicz, Szymon Bezdziczek, Julia Pietruszka, Dorota Naglik, Alicja Turowska. Opiekun drużyny: Sylwester Cichosz. GRATULACJE!!!
Poetą się rodzi, mówcą się staje. W role mówców wcielili się uczniowie klasy I b (lingwistycznej). Na lekcjach języka polskiego poznawali zasady retoryki, czytali wzorcowe mowy antycznych mówców, przygotowywali swoje mowy okolicznościowe i wygłaszali je. Klasowa publiczność mogła posłuchać laudacji poświęconych: J. Piłsudskiemu, F. Mercuremu; mów obrończych, np. Antygony, zwolenników pewnej subkultury, a także dotyczących ważnych problemów społecznych, m.in. segregacji śmieci, depresji młodych ludzi. Uczniowie wykazali się pomysłowością. Mieli okazję doskonalić umiejętność mówienia przed publicznością. Lekcje dostarczyły wielu emocji i skłoniły do refleksji.
Ciekawą mowę oskarżycielską skierowaną do wagarowiczów wygłosił Michał Cz. Zachęcamy do lektury.
Mowa oskarżycielska Michała
W naszej szkole przerwy zawsze spędzamy w sposób aktywny. Szczególnie najmłodszych uczniów ucieszyła poranna aura. Wychowawczynie klas I-III zadbały, aby uczniowie mogli cieszyć się pierwszym śniegiem.
Listopadowy numer K.I.T.-u jest już dostępny. Znajdziecie w nim, m.in.: relację z pasowania naszych najmłodszych uczniów, wywiady: z częścią „złotej” drużyny siatkarskiej chłopców, z zawodnikiem Cariny Gubin (a także naszym uczniem)- Mateuszem Walczakiem, refleksje o małej ojczyźnie i baśnie o Gubinie. Są też stałe rubryki, a w nich nowe treści. Zapraszamy do lektury. Znajdziecie nas na stronie szkoły w zakładce „gazetka szkolna”.
Zespół redakcyjny
Kapituła Gubińskiej Nagrody Edukacyjnej im. Urszuli Dudziak postanowiła uhonorować uczniów gubińskich szkół za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2020/2021 . Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego:
1. Aleksandra Rodak (III a) – za działalność społeczną i kulturalną w mieście
2. Karolina Adamska, Karol Mądraszek, Jakub Opanowski (III c) – za zajęcie VIII miejsca w Polsce w Olimpiadzie Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Opiekunką drużyny, która przygotowała uczniów do olimpiady, jest p. Teresa Grajek
3. Drużyna dziewcząt w biegach przełajowych w składzie: Jagoda Cieślak, Klaudia Gancarz, Anna Kulik, Wiktoria Olejniczak, Joanna Paszkiewicz, Aleksandra Strusińska, Oliwia Szczepańska, Julia Szczotka i Julia Wawrzyszczuk. Dziewczęta trenował p. Robert Woszak.
Wszystkim nagrodzonym oraz opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!